Auction 70. Communist Poland 1945-1952

56496

1947 list lotniczy z Lublina 3.4.47 do Wielkiej Brytanii.

Fi.397
Mi.430
10 PLN
56497

1947 ekspres polecony z Zakopanego 23.6.47 do Jarosławia, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.397
Mi.430
25 PLN
56498

1947 lotniczy list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie.

Fi.397, 410
Mi.430, 443
35 PLN
56499

1947 kartka polecona lotnicza z Warszawy 30.V.47 do Szwajcarii.

Fi.398, Cp96
30 PLN
56500

1947 lotniczy list polecony z Łodzi do Egiptu via Syria. Rzadka destynacja,

Fi.399, 408b
Mi.432, 441b
70 PLN
56501

1947 "RATUJMY NASZE DZIECI PRZED GRUŹLICĄ" Lublin (wyróżnik ***), kasownik okolicznościowy na liście poleconym wysłanym 23.12 do Starachowic; kasownik odbiorczy Starachowice-Wierzbnik z 27.12 na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 47 059).

Fi.399, 421B, 440
Mi.432, 456A , 475
50 PLN
56502

1947 list z Gliwic do Niemiec, stempel i zalepka amerykańskiej cenzury wojskowej.

Fi.408a
Mi.441a
50 PLN
56503

1947 list polecony z Wrześni do Bydgoszczy ze stemplem tranzytowym Gniezno, zalakowany tył koperty.

Fi.408b
Mi.441b
50 PLN
56504

1947 list z Gdańska do Szwecji.

Fi.408b
Mi.441b
30 PLN
56505

Fi.408b, 427A
Mi.441b, 462B
20 PLN
56506

1947 pojedyncza frankatura na liście z Rypina 18.12.47 do Warszawy, prowizoryczny kasownik Rypin.

Fi.409
Mi.442
20 PLN
56507

1947 "PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE" Gdańsk 2, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 18.7 (Myślicki 47 016).

Fi.409
Mi.442
20 PLN
56508

1947 list polecony z Wieliczki do Krakowa.

Fi.410
Mi.443
20 PLN
56509

1947otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem.

Fi.416
Mi.451
40 PLN
56510

1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, czworoblok.

Fi.416
Mi.451
30 PLN
56511

Fi.416
Mi.451
80 PLN
56512

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka za 3+7 zł. z wyraźnym abklatschem, gwarancja.

Fi.416
Mi.451
160 PLN
56513

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. z bardzo mocnym abklatschem.

Fi.416
Mi.451
40 PLN
56514

1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego".

Fi.416
Mi.451
150 PLN
56515

1947 rocznik znaczków czystych (Fi.342.-).

Fi.416-443
Mi.451-478
240 PLN
56516

1947 Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, niewielkie załamanie papieru.

Fi.417
Mi.452
20 PLN
56517

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z idealnie odbitym grzecznościowym datownikiem z okresu Mistrzostw Polski w narciarstwie na widokówce z Wielkiej Krokwi.

Fi.417
Mi.452
80 PLN
56518

1947 Narciarskie Mistrzostwa Polski, dodatkowe ukosne prostokąty obok belek zakrywajacych stary nominał - zabrudzenia formy przedruku

Fi.417
Mi.452
20 PLN
56519

1947 Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.417
Mi.452
15 PLN
56520

1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł. z poz.8, ze znacznie zniekształconym nadrukiem co czasem występuje na skrajnych znaczkach, tu w górnym rzędzie, gwarancja Krawczyk.

Fi.417 B
Mi.452
50 PLN
56521

Fi.417 B+B+B
Mi.452
260 PLN
56522

1947 list firmowy z Siedlec do Warszawy.

Fi.418
Mi.454
25 PLN
56523

1947 pojedyncza frankatura na liście z Tarnobrzega 1.8.47 do Jarosławia.

Fi.418
Mi.454
10 PLN
56524

1947 wydanie przedrukowe, parka z przesuniętym poziomo w lewo nadrukiem.

Fi.418
Mi.454
35 PLN
56525

Fi.418 FFi
Mi.454
150 PLN
56526

1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków ciętych za 5/6 zł. z oznaczeniem walca N.1.W.IV. pod 91/92 znaczkiem na dolnym marginesie, na tym wydaniu występuje ono tylko w tym narożniku arkusza, więc blok legitymacyjny ciętego znaczka jest unikalny, gwarancja Schmutz.

Fi.418 nz
Mi.454 U
2 400 PLN
56527

1947 wydanie przedrukowe, komplet odmian a, b i c.

Fi.418a, b, c
Mi.454
30 PLN
56528

Fi.418b
Mi.454
10 PLN
56529

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym.

Fi.418b
Mi.454
25 PLN
56530

1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków za 5/6 zł., lewy dolny z błędem na poz.99 "PRÓBUS", gwarancja.

Fi.418b B
Mi.454
60 PLN
56531

1947 wydanie przedrukowe, znaczek za 5/6 zł. z zalanym ciemnopomarańczowym nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.418b B
Mi.454
40 PLN
56532

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
56533

Fi.418nz
Mi.454U
1 100 PLN
56534

1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; czworoblok bardzo rzadkich prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowana z walca N.2.W.1 - oznaczenie znajduje się przed 90 i za 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 22.IV.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420 P1
Mi.455
9 000 PLN
56535

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B
25 PLN