The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 70. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
56296

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z przesuniętym w dół nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.376a
Mi.409b
85 PLN
56297

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesunietym nadrukiem, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
35 PLN
56298

1945 list z Lublina 2.X.45 do Legnicy, na odwrocie prowizoryczny kasownik odbiorczy Legnicy LIGNICA 1 wykonany w ZSRR.

Fi.376a
Mi.409b 
80 PLN
56299

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem i skrzywionym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
30 PLN
56300

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
30 PLN
56301

1945 kartka z Płocka 19.12.45 do Bydgoszczy, przejściowy prowizoryczny kasownik z Płocka.

Fi.376a
Mi.409b 
130 PLN
56302

1945 wydanie przedrukowe, narożny znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w skos nadrukiem I Formy, pęknięciem i wcięciem w lewej belce, podlepka na marginesie, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b 
200 PLN
56303

1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" Warszawa 19-LOTNISKO, znaczek wydania przedrukowego za 1,50 zł skasowany 2.9 na kopercie w Warszawie, jednym z pierwszych powojennych stempli okolicznościowych stosowanym wyłącznie w tym dniu; dekoracyjna całość (Myślicki 45 012 + 204); temat - LOTNICTWO.

Fi.376a
Mi.409b 
100 PLN
56304

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
30 PLN
56305

1945 kartka polecona z Katowic 12.X.45 do Kanady, stempel cenzury wojskowej 678 i stempel odbiorczy na odwrocie, kark złamana, jeden znaczek odpadł.

Fi.376a, 378
Mi.409b, 411 
100 PLN
56306

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym z formy II z poz. 1, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376aNo Typ 1
Mi.409bK 
400 PLN
56307

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura pojedyncza, belka zasłaniająca dawną wartość uszkodzona z prawej strony, widokówka wysłana 22.XII z Łodzi do Warszawy, znaczek skasowany prowizorycznym datownikiem łódzkim; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376aT2
Mi.409b
120 PLN
56308

1945 miejscowy list z Krakowa.

Fi.376aT2
Mi.409b 
30 PLN
56309

1945 wydanie przedrukowe, odbitka kontrolna 100 kliszowej formy przedrukowej dla znaczka 376a z formy II, arkusz zagięty w połowie z nieznaczne uszkodzeniami, ogólnie w bardzo dobrym stanie, bardzo rzadkie - prawdopodobnie unikalne, wartość katalogowa 30.000 zł, fotoatest Monkos.

Fi.376a ok
15 000 PLN
56310

1945 kartka z Kobiałki 2.10.45 do Kobyłki, stempel cenzury wojskowej nr 507, widokówka Rychwałd koło Żywca.

Fi.376b
Mi.409b 
100 PLN
56311

1945 wydanie przedrukowe, dwa kasowane znaczki za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy poz.78 i 90 (Mi.2x500 euro); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, te doskonale ilustrują jak je pozyskiwano - wycięte z koperty nadanej w Sosnowcu, szukano ich w całej Polsce, znaleziono na listach z jedynie kilku miast, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.I
Mi.409a
1 800 PLN
56312

1945 wydanie przedrukowe, parka kasowanych znaczków za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 1+2 poz.67/68 (Mi.2x500 euro); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, te doskonale ilustrują jak je pozyskiwano - wyrwane z koperty nadanej w Krakowie, szukano ich w całej Polsce, znaleziono na listach z jedynie kilku miast, gwarancja i opis Ryblewski.

Fi.376b F.II T.1+2
Mi.409a
1 800 PLN
56313

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 1, poz.72); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), piękny stan, gwarancja i opis Ryblewski, Schmutz.

Fi.376b F.II T1
Mi.409a 
1 500 PLN
56314

1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy - typ 2, z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.100 "wypustka na pierwszym A" i nadruku "belka uszkodzona po prawej", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.376b F.II t.2 B
Mi.409a 
800 PLN
56315

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek w kolorze czerwonym z silnie przesuniętym nadrukiem formy II z oryginalnego obiegu pocztowego z Koła, istniał jeden taki arkusz, znaczek podstawowy ze zdwojonym drukiem, do dzisiaj znane dwa znaczki z tego wyjątkowego arkusza, duża rzadkość, fotoatest.

Fi.376bIIT2
Mi.409a 
4 500 PLN
56316

1945 kartka z Katowic 30.10.45 na formularzu karty pocztowej wydanej przez D.O.O.i T. w Krakowie w nakładzie 100.000 sztuk, prowizoryczny stempel odbiorczy Krzyżatki.

Fi.377
Mi.410 
100 PLN
56317

1945 zabytki Gdańska, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.377-9
Mi.410-2
220 PLN
56318

1945 zabytki Gdańska, seria cięta na wycinku oryginalnego listu z Krakowa wysłanego w pierwszym dniu obiegu znaczków, liczone jako same znaczki (Fi.240.-).

Fi.377-79 nz
Mi.410-12A U 
360 PLN
56319

1945 Zabytki Gdańska, czysta seria cięta, piekny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.377-79 nz
Mi.410-12 
350 PLN
56320

1945 zabytki Gdańska, narożny cięty znaczek.

Fi.377nz
Mi.410U
45 PLN
56321

1945 zabytki Gdańska, blok legitymacyjny.

Fi.378
Mi.411
30 PLN
56322

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny.

Fi.380
Mi.414
25 PLN
56323

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny.

Fi.380
Mi.414
25 PLN
56324

1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł - frankatura wielokrotna, list polecony ofrankowany czworoblokiem znaczków wysłany 2.1.1946 z urzędu Warszawa 44 do Krakowa; czarny stempelek polecenia z dopisanym numerem; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.380
Mi.414 
40 PLN
56325

1945 Warszawa oskarża, list z Środy do Zalesia opłacony znaczkiem z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.381
Mi.415
60 PLN
56326

1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
25 PLN
56327

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415 
20 PLN
56328

1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 19.3.46 z urzędu Zakopane 1 do Wierzbnika; doskonale odciśnięty kasownik odbiorczy "STARACHOWICE-WIERZBNIK 1" z 22.3 w bardzo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.383
Mi.417
50 PLN
56329

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny.

Fi.383
Mi.417 
25 PLN
56330

1945 Warszawa oskarża, znaczek z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.384
Mi.418
15 PLN
56331

1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze jasnoczerwonym na białym cienkim papierze drzewnym i dodatkowo fałszerstwo takiej próby zagwarantowane przez nieżyjącego eksperta PZF; 385 P1 piękny stan, gwarancja Gryżewski, Mikstein.

Fi.385 P1, 385 P1 FF
Mi.419 
4 000 PLN
56332

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, okolicznościowy karnet.

Fi.386
Mi.413 
25 PLN
56333

1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.386
Mi.413 
60 PLN
56334

1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.386
Mi.413 
60 PLN
56335

1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413 
60 PLN