Auction 70. General Government

55268

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
15 PLN
55269

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
50 PLN
55270

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, dofrankowana i wysłana 13.X pocztą lotniczą z Krakowa do Budapesztu; liczne stempelki cenzur niemieckich i węgierskich; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp9b, 77
Mi.P12/02
80 PLN
55271

Fi.Cp9b; 22
20 PLN
55272

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9c
30 PLN
55273

Fi.Fcp4
4 000 PLN
55274

1942 list urzędowy z Warszawy 12.3.42 do Niemiec.

Fi.U2
45 PLN
55275

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, ładnie frankowany list polecony wysłany 11.1 z Berlina do Starachowic, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym z okazji Dnia Znaczka, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Mi.773, 778, 810, 811
100 PLN
55276

1942 kenkarta (Kennkarte), wystawiona 22.V w Przemyślu, używana jeszcze w okresie powojennym, dokument w słabszym stanie zachowania.

30 PLN
55277

1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, frankatura mechaniczna na dekoracyjna kopercie druków wysłanych 7.5 z Berlina do Krakowa, zwraca uwagę niecodzienna kombinacja odbitek frankownicy 3 + 1 fen; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

60 PLN
55278

1942 miejscowa kartka na formularzu Polskiego Czerwonego Krzyża z Krakowa.

130 PLN
55279

1943 "Zeitungsverlag Krakau -Warschau G.m.b.H. Krakau, Poststr.1" - 16 gr frankatura mechaniczna, odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 9.12 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.3a
800 PLN
55280

1943-1944 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - frankatury mechaniczne za: 6, 8, 24 gr odciśnięte na kopertach listów miejscowych (2 druki) przesłanych w Krakowie; trudny do zdobycia zestaw rzadkich ostemplowań Generalnego Gubernatorstwa, walory w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

2 400 PLN
55281

Fi.34
15 PLN
55282

1943 kasownik okolicznościowy (motyw kolejki linowej), przygotowany z okazji zawodów sportowych "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 4-5.IX.

Fi.41, 66; 33
50 PLN
55283

1943 polecony list pobraniowy z Warszawy do Gniezna (Wartheland).

Fi.114, 110
90 PLN
55284

1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Stalowej Woli.

Fi.63, 79, 87
75 PLN
55285

Fi.70; 29
30 PLN
55286

1943 firmowy list polecony z Krakowa do Wiednia.

Fi.78, 84
40 PLN
55287

Fi.79, 87
100 PLN
55288

1943 kasownik okolicznościowy z Krakowa Dnia NSDAP Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.81
10 PLN
55289

1943 list z Warszawy na adres konspiracyjny w Lizbonie, stemple cenzury i stempel odbiorczy na odwrocie.

50 PLN
55290

Fi.84
10 PLN
55291

Fi.92-95; 34
30 PLN
55292

Fi.104
20 PLN
55293

1943 polecona kartka okolicznościowa 400. rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika.

Fi.104
70 PLN
55294

Fi.104; 31
40 PLN
55295

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3" z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.Ark.104I
300 PLN
55296

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, czysty arkusik ozdobny znaczków za 1+1 zł. z oznaczeniem sektora "I/3".

Fi.104I
135 PLN
55297

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4" i pustopolami na górnym marginesie, piękny stan.

Fi.Ark.104II
350 PLN
55298

1943 kartka propagandowa z kasownikiem okolicznościowym z okazji Dnia NSDAP w GG.

Fi.106
45 PLN
55299

Fi.106; 32
30 PLN
55300

Fi.113, 74
80 PLN
55301

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
90 PLN
55302

1943 stempel okolicznościowy z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116
30 PLN
55303

1943 list z Rawy Mazowieckiej do Niemiec.

Fi.Ck2
90 PLN
55304

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 6 gr. z przesuniętą do górnego prawego rogu cyfrą wartości, gwarancja Miszczak, Schmutz

Fi.U25
300 PLN
55305

1943 miejscowy list urzędowy z Reichshof na kopercie urzędowej GG.

Fi.U31
30 PLN
55306

1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska-Lizbona-Anglia, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; liczne stempelki różnych cenzur, kasownik odbiorczy Lizbony, na odwrocie adnotacja "st.sierż Gehrke Michał/ J.T.L.W.Piech" i "P/75"; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania (Fi. od 300,-).

250 PLN
55307

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, dwie karty pocztowe do Sompolna: pierwsza wysłana 14.XII z Madrytu pisana przez Polaka zmierzającego do Portugalii, a stamtąd do Polskiej Armii w Anglii; druga karta - od tego samego nadawcy - datowana 15.XII, wysłana 22.XII już z Lizbony; liczne stempelki cenzur; na froncie i odwrocie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjne walory w doskonałym stanie zachowania.

600 PLN