Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
51474 |
1934 godło państwowe, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią za 15 gr, sygnatura M.P.i T.(VIII-1934)500.000., wysłana 20.II.35 z miejscowości Frysztak do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp65A |
| 50 PLN | |
51475 |
1934 godło państwowe, karta podwójna - część na odpowiedź za 15 gr, sygnatura M.P.i T.(VIII-1934)500.000., wysłana 16.I.35 z miejscowości Łabunie do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp65B |
| 80 PLN | |
51476 |
1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z doklejonym znaczkiem. | Fi.Cp66 |
| 40 PLN | |
51477 |
1935 kartka z Lwowa do Austrii kasowana wirnikiem propagandowym poczty do Austrii. | Fi.Cp58, 251, 252 |
| 60 PLN | |
51478 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp68 |
| 25 PLN | |
51479 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 7 - Żabie kapela huculska, wysłana 6.IX.36 ze Lwowa do Warszawy, w adresie nadawcy podano: "Korpus Kadetów No1 Marszałka Józefa Piłsudskiego"; dobry stan zachowania. | Fi.Cp68 |
| 80 PLN | |
51480 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 18 - Warszawa Teatr Wielki, wysłana 6.4.36 z miejscowości Chodzież do miejscowości Mrocza; minimalnie słabszy stan zachowania (podklejone rozdarcie). | Fi.Cp68 |
| 30 PLN | |
51481 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 20 - Opatów Brama Warszawska, wysłana 16.II.37 z Warszawy do Poznania, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym (Myślicki 36 116); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp68 |
| 50 PLN | |
51482 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 30 - Warszawa Centralny Instytut Wychowania Fizycznego, wysłana 18.IX.35 z Tarnowa do Krakowa, na froncie znaczek opłaty sądowej za 50 gr skasowany pieczęcią Sądu Grodzkiego w Tarnowie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie dwie delikatne podlepki). | Fi.Cp68 |
| 120 PLN | |
51483 |
1935 całostka z sygnaturą IX-1935 i hasłem propagandowym H. | Fi.Cp69 |
| 10 PLN | |
51484 |
1936 list z Lublina 8.X.36 do Janowa, ślady po archiwizacji. | Fi.Ck8 |
| 10 PLN | |
51485 |
1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-). | Fi.Ck9 |
| 30 PLN | |
51486 |
1937 M/S Piłsudski, karta podwójna - część na odpowiedź, sygnatura M.P.i T.(I-1937)300.000., wysłana 28.VIII.37 z miejscowości Podkamień k.Brodów do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp71B |
| 60 PLN | |
51487 |
1937 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Lwowa 30.XII.37, sygnatura I-1937, hasło propagandowe O. | Fi.Cp74 |
| 90 PLN | |
51488 |
1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", rzadka sygnatura (VI-1938). | Fi.Cp74B |
| 40 PLN | |
51489 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr nr 15 - Poznań Fragment Placu Wolności (Bibljoteka Raczyńskich i Muzeum). | Fi.Cp76 |
| 120 PLN | |
51490 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa Gmach Centrali Telegrafu i Telefonu. | Fi.Cp76 |
| 120 PLN | |
51491 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 31 - Warszawa Belweder. | Fi.Cp76 |
| 120 PLN | |
51492 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa Poczta Główna, wysłana 5.VIII.38 z Wejherowa do miejscowości Fordon; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie delikatne podlepki). | Fi.Cp76 |
| 40 PLN | |
51493 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie. | Fi.Cp76 |
| 30 PLN | |
51494 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie. | Fi.Cp76 |
| 30 PLN | |
51495 |
1937 Lwów Uniwersytet, kartka z rzadszą ilustracją nr 15 Plac Wolności i Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, z obiegu pocztowego Osiek k/ Skórcza. | Fi.Cp76 |
| 55 PLN | |
51496 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej. | Fi.Cp77 |
| 250 PLN | |
51497 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia). | Fi.Cp77 |
| 60 PLN | |
51498 |
1938 koperta "20-lecie odzyskania niepodległości". | Fi.Ck10 |
| 80 PLN | |
51499 |
1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H. | Fi.Cp78 |
| 15 PLN | |
51500 |
1938 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym J. | Fi.Cp78 |
| 15 PLN | |
51501 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, karta o ciemnym znaku opłaty, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55,5 mm, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", sygnatura (X-1937); karta wysłana 13.VIII z Bukowiny do stoczni w Nowym Dworze Mazowieckim. | Fi.Cp78I |
| 40 PLN | |
51502 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp78II |
| 15 PLN | |
51503 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! przybrudzenia na froncie. | Fi.Cp78II |
| 10 PLN | |
51504 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! | Fi.Cp78II2 |
| 20 PLN | |
51505 |
1938 całostka do korespondencji zagranicznej. | Fi.Cp79 |
| 20 PLN | |
51506 |
1938 całostka z sygnaturą VI-1938. | Fi.Cp79 |
| 30 PLN | |
51507 |
1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H. | Fi.Cp80 |
| 20 PLN | |
51508 |
1938 całostka z sygnaturą IX-1938 z hasłem propagandowym H. | Fi.Cp80 |
| 20 PLN | |
51509 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE. | Fi.Cp80 |
| 30 PLN | |
51510 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE. | Fi.Cp80 |
| 30 PLN | |
51511 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE | Fi.Cp81 |
| 25 PLN | |
51512 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe R - POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM. | Fi.Cp81 |
| 25 PLN | |
51513 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, 15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe R - POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODROŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM; 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe S - POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH; 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE; 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe P - TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE; 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! 15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! 15+15 gr karta podwójna, hasła propagandowe U+W, TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I SAMOLOTACH + KORZYSTAJCIE W PODROŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM; 15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! 15+15 gr karta podwójna, hasła propagandowe T+O, POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT + CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE; na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp81-82 |
| 400 PLN | |