51394 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto). | Fi.Cp31 |
| 80 PLN | |
51395 |
1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym). | Fi.Cp32 |
| 60 PLN | |
51396 |
1920 kartka z hasłem propagandowym. | Fi.Cp32 |
| 30 PLN | |
51397 |
| 30 PLN | |
51398 |
1920 kartka z Warszawy 15.5.20 do Zakopanego. | Fi.Cp32 |
| 10 PLN | |
51399 |
1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym); papier lekko marmurkowy. | Fi.Cp32 |
| 60 PLN | |
51400 |
1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym), czysta; karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym); wysłana 9.VII z miejscowości Szczekociny do Krakowa, znak opłaty skasowany unarodowionym datownikiem okupacji austriackiej z wyciętym napisem K.u.k Etappenpostamt; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp32 |
| 150 PLN | |
51401 |
1920 całostka z hasłem propagandowym. | Fi.Cp32 |
| 30 PLN | |
51402 |
1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f. | Fi.Cp33 |
| 70 PLN | |
51403 |
1920 kartka do obrotu zagranicznego. | Fi.Cp36 |
| 45 PLN | |
51404 |
1920 karta do korespondencji zagranicznej za 1(1,25) mk; karta podwójna do korespondencji zagranicznej 1+1(1,25+1,25) mk; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp36-37 |
| 350 PLN | |
51405 |
1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego. | Fi.Ct5 |
| 40 PLN | |
51406 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 11.XI.22 z Krakowa do Łodzi, na odwrocie wyliczenia opłaty; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Ct11a |
| 200 PLN | |
51407 |
| 50 PLN | |
51408 |
| 60 PLN | |
51409 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 44,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp40I |
| 80 PLN | |
51410 |
1922 kartka z Gniezna 12.5.20 do Bydgoszczy. | Fi.Cp32 |
| 10 PLN | |
51411 |
1922 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 140 PLN | |
51412 |
1922 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp40I |
| 35 PLN | |
51413 |
1922 kartki do obrotu krajowego z różnymi długościami napisu KARTA POCZTOWA. | Fi.Cp40I,II |
| 80 PLN | |
51414 |
1922 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
51415 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego. | Fi.Ct5 |
| 40 PLN | |
51416 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego. | Fi.Ct7 |
| 50 PLN | |
51417 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego, brak dwóch znaczków. | Fi.Ct8 |
| 50 PLN | |
51418 |
1925 całostka wydania bez sygnatury. | Fi.Cp42 |
| 40 PLN | |
51419 |
1925 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp44I |
| 100 PLN | |
51420 |
1926 całostka z sygnaturą XII-926. | Fi.Cp43I |
| 30 PLN | |
51421 |
1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486. | Fi.Cp44A |
| 30 PLN | |
51422 |
1926 Kolumna Zygmunta, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura (P.Z.G.No 753/2-500000-25), wysłana 4.V.27 ze Lwowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp44IA |
| 60 PLN | |
51423 |
| 20 PLN | |
51424 |
| 30 PLN | |
51425 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(XI-1931)1.000.000., wysłana 31.VIII.32 z Warszawy do Muszyny, na odwrocie znaczek opłaty sądowej za 50 gr unieważniony przez przekreśleniem; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp49IA |
| 50 PLN | |
51426 |
1929 formularz kartkowy z wykonaną litografią kolorową reklamą firmy Centra. | |
| 80 PLN | |
51427 |
| 10 PLN | |
51428 |
| 120 PLN | |
51429 |
| 100 PLN | |
51430 |
| 100 PLN | |
51431 |
| 100 PLN | |
51432 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry. | Fi.Cp50I |
| 100 PLN | |
51433 |
| 20 PLN | |