Auction 68. Foreign Postage on Polish territory

36794

1901 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 6.III z Monachium do Aleksandrowa Pogranicznego, omyłkowo skierowany do Aleksandrii w Egipcie (13.III), następnie dosłany do Aleksandrii w Rumunii (23.III), a stamtąd zwrócony do Monachium (26.III); niespotykany walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN
36795

1901 kartka z Lwowa do Wiednia, widokówka Lwów rynek.

80 PLN
36796

1901 fragment listu z Oels (Oleśnica) do Kempen, rzadka frankatura na liście (Mi. 120 €,-).

70 PLN
36797

1901 miejscowa kartka z Krakowa. Na awersie wytłaczany motyw Wielkanocny.

40 PLN
36798

1902 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 4.7 z Funchal na Maderze do Warszawy, kasownik przejściowy Lisbona z 7.8 i odbiorczy Warszawa 30.VII; zwraca uwagę dopisanie w trzech narożnikach znaczka wartości nominału "25", oryginalnie został on wydrukowany tylko w jednym narożniku; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.28
400 PLN
36799

30 PLN
36800

1903 widokówka (piękna litografia) wysłana 2.VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - kasownik "POCZTOWY WAGON No110" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No 110); kasownik odbiorczy 4.VI; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.43y
100 PLN
36801

1903 kartka widokówkowa, zdjęciowa z Warszawy do Żyrardowa (Ruda Guzowska. Stempek odbiorczy.

70 PLN
36802

1904 karta pocztowa wysłana ze stacji Miatlewo do Lublina przesłana 6.XII ambulansem nr.61 relacji Riażsk-Samara, kasownik "POCZTOWY WAGON No.61" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.61), na froncie kasownik tranzytowy odbiorczy Lublin 9.12; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P13
60 PLN
36803

1905 REWOLUCJA, karta pocztowa ozdobiona ręcznie malowanymi symbolami wolnościowo-patriotycznymi, datowana "9/XI 905" wysłana z Warszawy do Krakowa w okresie trwającej w Królestwie Polskim Rewolucji 1905 roku, fragment tekstu "Z kraju wolnych obywateli na których oczy całego świata patrzą za wywalczone swobody, ślę Ci...", rusztowy kasownik urzędu Warszawa 3, datownik odbiorczy Kraków; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN
36804

1905 kartka z Warszawy do Hamburga zwrócona do nadawcy.

80 PLN
36805

1906 list wysłany 13.3 z Wadowic do Krakowa, znaczek unieważniony kasownikiem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.134
20 PLN
36806

1906 kartka z Warszawy do Petersburga.

65 PLN
36807

65 PLN
36808

1906 list z Moschin (Moszna) na Opolszczyźnie.

40 PLN
36809

1907 list polecony z Iłży do Rosji, rosyjska erka.

100 PLN
36810

1907 kartka z Warszawy do Werek koło Wilna.

65 PLN
36811

Mi.P21
40 PLN
36812

40 PLN
36813

1909 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kijów.

55 PLN
36814

1909 kartka z Tomaszowa do Lublina, ciekawy stempelek opłaty gotówkowej z Tomaszowa.

40 PLN
36815

1909 niedostatecznie opłacony list wysłany 23.8 z Legnicy do Szwajcarii, znaczek skasowany datownikiem LIEGNITZ z wyróżnikiem "*1e", wysokość dopłaty "25" oznaczona niebieskim ołówkiem, potwierdzona stempelkiem "T 25Ct", szwajcarskie zielone znaczki dopłaty skasowane 24.VIII w Interlaken, na odwrocie odciśnięty ten sam kasownik; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN
36816

1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Góra Kalwaria.

80 PLN
36817

1910 list ze Strzyżowa do Krakowa.

60 PLN
36818

1910 firmowy list polecony z Warszawy do Francji, na odwrocie stempel odbiorczy.

200 PLN
36819

1911 list polecony z Warszawy 5 2.9.11 do Anglii, dwie erki z numerem w języku rosyjskim i bez numeru w języku francuskim dla listów zagranicznych, stemple odbiorcze na odwrocie.

400 PLN
36820

1911 firmowy list polecony z Warszawy 24.3.11 do Wiednia, erka do korespondencji w języku francuskim.

300 PLN
36821

1911 list polecony z Tarnowa do Krakowa.

40 PLN
36822

1913 dofrankowana karta pocztowa, wysłana 20.IX z Nowego Sącza do Nowego Jorku, tekst pisany po hebrajsku; słabszy stan zachowania; judaika.

Mi.142; P216
20 PLN
36823

1913 karta pocztowa wysłana 29.10 z miejscowości Januszpol do Warszawy, dobry stan zachowania

Mi.P13
30 PLN
36824

1913 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, karta pocztowa ze Skierniewic wysłana 3-10 z Żyrardowa do Rudolstadt w Niemczech z nieznanych powodów omyłkowo skierowana do Nowego Jorku, gdzie dotarła 18.X; amerykańskie stempelki: "MISSENT" i "MISSENT TO NEW YORK"; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.P21, 82
300 PLN
36825

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach).

Mi.P26
40 PLN
36826

1913 karta pocztowa do Warszawy przesłana 23.10 ambulansem nr.37 relacji Charków-Odessa, nieopisana odmiana owalnego datownika z wyróżnikiem *b*; kasownik odbiorczy na froncie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P26
100 PLN
36827

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P27
280 PLN
36828

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x110 mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.U52B
70 PLN
36829

1913 kartka z Warszawy do Lublina, stempel dworca Wileńskiego w Warszawie.

30 PLN
36830

1913 kartka z Warszawy do Wilna.

65 PLN
36831

1914 dofrankowana karta pocztowa wysłana 7.VI z Krakowa do Otwocka, kasownik odbiorczy na froncie.

Mi.142; P216
40 PLN
36832

1914 karta pocztowa wysłana 8.I z Tarnowa do Otwocka; datownik odbiorczy na froncie.

Mi.144
30 PLN
36833

1914 ekspresowy polecony list urzędowy wysłany 4.XI od C.k. Starosty z Łańcuta do "Prezydyum c.k. Dyrekcyi policyi w Krakowie", przesyłka oznaczona dopiskiem "Rzecz urzędowa wolne od opłaty pocztowej", opłatę 30 halerzy naliczono wyłącznie za pośpieszne doręczenie; okrągła pieczęć "STAROSTA W ŁAŃCUCIE", na odwrocie kompletna pieczęć lakowa nadawcy i kasowniki odbiorcze; walor w dobrym stanie zachowania (koperta poziomo zgięta, na odwrocie niewielki ubytek papieru i śladu kleju).

Mi.144x
80 PLN