The auction will start on 19.04.2024

Auction 68. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36754

1850 NIEMY KASOWNIK OZDOBNY Z KRAKOWA, znaczek pierwszego wydania austriackiego za 9 Kr. typu I na pięknym wycinku, bardzo wysoka wycena w katalogu stempli Mullera - 1367c/2100 punktów, na zachodnich aukcjach sprzedawany za około 1500 euro, tu w bardzo atrakcyjnej cenie, nowa - 13.XII.2004 - fotoopinia austriackiego eksperta Uwe Steinera.


Mi.5 
3 200 PLN
36755

1857 po, znaczek pruski I wydania za 3 Sgr na koszulce listu z miejscowości Wrocki do Grudziądza, skasowany bardzo rzadkim stemplem numerowym 1912 - Wrocki (Wrotzk), powyżej odciśnięty dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy WROTZK 19 5; wycena na liście ponad 2000 euro, niestety koszulka bardzo mocno obcięta.


Mi.4
1 200 PLN
36756

1859 list urzędowy z Śmigiel.


40 PLN
36757

1862 kompletny list urzędowy z Głuchowa przez Pogürzell (Pogorzel).


30 PLN
36758

1866 składany druk z Bytomia do Tarnowskich Gór, stempel odbiorczy "TARNOWITZ / Packkammer" w ramce.


350 PLN
36759

1867 kompletny list urzędowy z Punitz (Poniec).


30 PLN
36760

1869 kompletny list urzędowy z Bojanowa.


25 PLN
36761

1871 list urzędowy z Kroeben (Krobia pow. gostyński) do Gostynia, w środku odbitka pieczęci pocztowej.


45 PLN
36762

1871 dwujęzyczna całostka nadana z Tarnowa do Saksonii.


30 PLN
36763

1872 I wydanie Niemiec - UŻYTE W PIERWSZYM TYGODNIU OBIEGU, wprowadzone do obiegu 1.1.1872 pierwsze (po zjednoczeniu Rzeszy w 1870 roku) wydanie znaczków niemieckich - 1 Gr - frankatura pojedyncza, list z sądu powiatowego datowany 4.1 (czwartek), wysłany 8.1 (poniedziałek) z Dzierżoniowa do miejscowości Bielawa (Langenbielau), znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem REICHENBACH I/SCHL. STADT POST EXPED. odciśniętym dodatkowo poniżej, na odwrocie stempelek nadejścia 9 1; w przypadku wydań klasycznych, dla przesyłek z początkowego okresu ich stosowania katalogi przewidują bardzo wysokie dopłaty; bardzo wczesna przesyłka ofrankowana znaczkami tego wydania, w dodatku z obszaru ziem polskich; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.4
1 600 PLN
36764

1873 kartka z Jaworzna do Wiednia, austriacka całostka dwujęzyczna w języku: niemieckim i polskim.

Fi.Cp3
20 PLN
36765

1874 dwujęzyczna całostka (niemiecko - polska) wysłana z urzędu pocztowego Kraków Dworzec.


30 PLN
36766

1876 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm wysłana 23.V z miejscowości Rożyszcze do Kijowa, 24.V przesłana ambulansem nr.54 relacji Grajewo-Kijów, znak opłaty unieważniony kasownikiem (РОЖИЩЕ ПОЧТ.СТ. ВОЛЫНСК.Г.), ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na odwrocie; również na odwrocie kasowniki odbiorcze z 25.V; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U25C
150 PLN
36767

1877 niewielki liścik wysłany 7.I z Londynu do Krakowa, ofrankowany 3 znaczkami 1-pensowymi (z płyty 183), dwa z nich użyto częściowo jako zalepki do zabezpieczenia listu, unieważnione stemplem typu duplex z numerem W9, na odwrocie krakowski stempel odbiorczy z 10.I; treść pisana po hebrajsku; niespotykany walor w bardzo słabym stanie zachowania.


Mi.16
100 PLN
36768

1877 list urzędowy z Kroeben do Gostynia.


40 PLN
36769

1880 list urzędowy z Kriewen (Krzywiń pow. Kościan).


20 PLN
36770

1880 list urzędowy z Wrocławia do Cieszkowic.


15 PLN
36771

1881 makulatura - wadliwie przycięta karta pocztowa, wysłana 26(15).I z Warszawy do Hamburga; bardzo ciekawy i rzadko spotykany walor ponieważ kontrola jakości była wtedy niezwykle dokładna i wychwytywała wszelkiego rodzaju usterki.


Mi.P5 
150 PLN
36772

1881 list z Krakowa do Woli Flaszczyna, stempel Kraków Dworzec, na odwrocie stempel ambulansu pocztowego nr 26.


30 PLN
36773

1881 kartka z Warszawy do Gablonz w Czechach.


40 PLN
36774

1882 list wysłany 12.6 z miejscowości Zdroje (Finkenwalde) do Szczecina, pomimo, że przesyłka została oznaczona adnotacją zwalniającą od opłaty pocztowej "Portopfl.d.A.", na froncie wpisano dużymi cyframi wysokość dopłaty "20", na odwrocie dekoracyjny zielony stempelek nadawcy z wizerunkiem palmy i łacińską dewizą "UT PALMA VIRESCIT" z Podjuch, a także kasownik odbiorczy.


80 PLN
36775

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 146x60mm; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U29E 
300 PLN
36776

1885 karta pocztowa wysłana z Łodzi przez Rygę do Walk (Wałk), przesłana 6.I ambulansem nr.72 relacji Warszawa-Mława, kasownik "POCZTOWY WAGON No.72" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.72), a następnie 7.I ambulansem nr.4 relacji Warszawa-Petersburg - rzadki ośmiokątny kasownik "PRZEDZIAŁ POCZTOWY WAGONU N4"(ПОЧТОВОЕ ОТДѢЛЕНIЕ ВАГОНА N4)" z wyróżnikiem "6", kasownik tranzytowy Rygi z 9.I; dobry stan zachowania.


Mi.30 
300 PLN
36777

1886 pocztowy list urzędowy z Pońca koło Leszna.


35 PLN
36778

1888 list z Deutsch Neukirch (Nowa Cerekwia) do Niemiec.


45 PLN
36779

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 4+4 kop; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach).


Mi.P12 
120 PLN
36780

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie praktycznie niewidoczne ślady po podlepkach).


Mi.P15 
120 PLN
36781

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ślad po podlepce).


Mi.U33A 
60 PLN
36782

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; bardzo dobry stan zachowania (boki sklejone, dół otwarty z pełną oryginalną gumą).


Mi.K1 
50 PLN
36783

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 1 kop, rozmiar: 88x376mm; dobry stan zachowania (niewielkie przybrudzenia, opaska nieznacznie krótsza).


Mi.S1 
50 PLN
36784

1890 ? firmowy list towarzyszący paczce "przytem paczka" z Poznania do Lwowa, piękny stan zachowania.


180 PLN
36785

1893 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, na odwrocie dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, kasownik odbiorczy Przemyśl 3/2; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.65 
150 PLN
36786

1893 list z Warszawy do Łodzi.


80 PLN
36787

1894 kompletny list z Niska do Leżajska.


30 PLN
36788

1896 Wrocław - poczta prywatna HANSA - widokówka (litografia) ofrankowana znaczkiem za 2 1/2 Pf przesłana lokalnie 16 5; minimalnie słabszy stan zachowania, sygnowana B.Żwinklewicz.


Mi.E9 
200 PLN
36789

1896 kartka z Krakowa do Lipnik, dwujęzyczny kasownik Kraków Dworzec.


60 PLN
36790

1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17½ Kr niebiesko/czarne - parka pionowa o ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wielokrotności tych znaczków na kompletnych przesyłkach są bardzo rzadko spotykane - wysoka wycena katalogowa; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Iax
Mi.1aB 
600 PLN
36791

1898 kompletny list z Jarosławia do Leżajska.


30 PLN
36792

1898 list urzędowy z Militsch (Milicza) do Freyhan (Cieszkowa).


15 PLN
36793

1899 kartka nadana w ambulansie pocztowym w Warszawie 18.X.99 do Grodźca.


15 PLN