The new auction will start soon

Auction 68. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
43936

1959 III Zjazd PZPR, całostka ostemplowana okolicznościowo 16.III w Warszawie.

Fi.Cp163
10 PLN
43937

1959 Ratusz we Wrocławiu, rzadsza sygnatura (XII.59); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp164
60 PLN
43938

1959 XII Wyścig Pokoju; temat - KOLARSTWO.

Fi.Cp165
20 PLN
43939

1959 Wykopaliska archeologiczne w Biskupinie, komplet 4 czystych kart z obydwoma sygnaturami V.59 i VI.59.

Fi.Cp168-69a, b
60 PLN
43940

1959 Wystawa Filatelistyczna "Balpex"; temat - PTAKI, ŻAGLOWCE.

Fi.Cp170
15 PLN
43941

1959 Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, karta czysta, temat - POŻARNICTWO.

Fi.Cp172
20 PLN
43942

1959 15-lecie radiofonii w Polsce Ludowej, komplet 2 czystych kart.

Fi.Cp173a-b
25 PLN
43943

1960 150 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, karta czysta.

Fi.Cp174
10 PLN
43944

1960 150. rocznica urodzin Fryderyka Chopina.

Fi.Cp174
10 PLN
43945

1960 50-lecie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Fi.Cp175
10 PLN
43946

1960 50-lecie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Fi.Cp175
10 PLN
43947

1960 1800-lecie Kalisza, karta czysta.

Fi.Cp176
10 PLN
43948

1960 1800-lecie Kalisza.

Fi.Cp176
10 PLN
43949

1960 90. rocznica urodzin Lenina.

Fi.Cp177
10 PLN
43950

1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Kraków, karta o sygnaturze IV.-61, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp179a
50 PLN
43951

1960 zabytkowe budowle miast polskich - Kraków - karty oliwkowe, komplet 16 sztuk z hasłami propagandowymi 29 - 44 (Fi.64.-).

Fi.Cp179b
50 PLN
43952

1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Poznań, karta o sygnaturze X.-60, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp182
50 PLN
43953

1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Warszawa, karta o sygnaturze III.-60, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp184a
45 PLN
SOLD
43954

1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Wrocław, karta o sygnaturze V.-62, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp185
50 PLN
43955

1960 muzeum w Oświęcimiu - Brzezince.

Fi.Cp186
10 PLN
43956

1960 V Międzynarodowe Targi Książki.

Fi.Cp187
10 PLN
43957

1960 Międzynarodowe Targi Książki.

Fi.Cp187
8 PLN
43958

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 17 ilustrowanych kart, w tym karta Gdańsk z prawidłowym napisem - "ŻURAW"; bardzo dobry stan zachowania (Fi.240.-).

Fi.Cp188-204
180 PLN
43959

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 18 ilustrowanych kart, w tym dwie odmiany karty Gdańsk: z prawidłowym napisem - "ŻURAW" i bardzo rzadkiej z napisem błędnym - "ŻÓRAW"; idealny stan zachowania.

Fi.Cp188-204 + 191I
Mi.P214I-II
600 PLN
43960

1960 zabytkowe budowle ziem polskich, całostka z błędem "Żóraw".

Fi.Cp191I
350 PLN
43961

1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Warszawa, karta o sygnaturze I.-62, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp184a
50 PLN
43962

1961 koperty czyste, rocznik - 3 sztuki.

Fi.Ck33-35
40 PLN
43963

1961 koperty 40-lecie Spółdzielni Wydawniczej "Książka i Wiedza", 40 i 60 gr czyste.

Fi.Ck34-35
30 PLN
43964

1961 1000-lecie Państwa Polskiego - karty ilustrowane - komplet 40 sztuk, czyste (Fi.480.-).

Fi.Cp205
300 PLN
43965

1961 1000-lecie państwa polskiego, komplet 40 całostek we wszystkich odmianach kolorów i ilustracji, stan idealny.

Fi.Cp205a-d, il.I-X
300 PLN
43966

1961 1000-lecie Państwa Polskiego, całostka z ilustracją VI z chmurką w lewym górnym rogu.

Fi.Cp205as
20 PLN
43967

1961 1000-lecie Państwa Polskiego, całostka z ilustracją VI z chmurką w lewym górnym rogu, gwarancja.

Fi.Cp205cs
20 PLN
43968

1961 1000-lecie Państwa Polskiego, błąd "chmurka" w lewym górnym rogu ilustracji - komplet 4 kart.

Fi.Cp205a-d B1
100 PLN
43969

1961 1000-lecie Przemyśla i 40-lecie wydawnictwa Książka i Wiedza.

Fi.Cp206-7
10 PLN
43970

1961 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, karta ze znakiem opłaty w kolorze niebieskozielonym i napisami ciemnozielonymi, różnica jest szczególnie widoczna w cieniowaniu tła, dla porównania karta zwykła (u dołu); różnice te w rzeczywistości są o wiele bardziej kontrastowe niż na powyższej ilustracji; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp209a
100 PLN
43971

1962 komplet 2 kart "Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem" ostemplowanych okolicznościowo.

Fi.Cp209a, b
30 PLN
43972

1962 Warszawa - Stare Miasto - karty ilustrowane - komplet 30 sztuk, czyste (Fi.336.-).

Fi.Cp210
220 PLN
43973

1962 karty z prywatnym dodrukiem - "Wystawa Filatelistyczna/ Oddziału Warszawskiego PZF/ 13-20 maja 1962/ Warszawa - Pałac Prymasowski", zestaw dwóch kart.

Fi.Cp210b, c
30 PLN
43974

1962 75-lecie języka Esperanto, komplet 2 kart (Fi.35.-).

Fi.Cp219-20
25 PLN
43975

1962 50-lecie śmierci Bolesława Prusa, komplet 3 kart z kolorowymi ilustracjami Antoniego Uniechowskiego (Fi.45.-).

Fi.Cp223I-III
35 PLN