Auction 68. Communist Poland 1945-1952

40434

1944 list polecony z Warszawy - Grochowa do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie (ciekawy obieg przez Turcję i Egipt), R-ka WARSZAWA 26, stempel cenzury egipskiej, znaczki kasowane stemplem prowizorycznym "Warszawa 26", datownik ANKARA i steple cenzury egipskiej.

Fi.343
130 PLN
40435

Fi.343 B
Mi.384
30 PLN
40436

Fi.343t
Mi.384
200 PLN
40437

1944 KRN, znaczek poz. 8 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Walisch.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
40438

Fi.344
Mi.386
30 PLN
40439

Fi.344
Mi.386
120 PLN
40440

Fi.344 B
Mi.386
30 PLN
40441

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr. z przesuniętym skośnie nadrukiem i błędem na poz.18/68 "uszkodzone cyfra 1 i litera z", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B11
Mi.386
50 PLN
40442

Fi.344 B11
Mi.386
25 PLN
40443

1944 K.R.N., znaczek podstawowy i trzy z błędami nadruku - każdy z dwoma różnymi, skasowane na karcie 21.III w Krakowie; pierwszy - nominał na dole i błąd z poz.11 "uszkodzone dolne cyfry 3 i 9" (Fi.225.-); drugi - brak nominału i błąd z poz.47 "kropka po R ścięta"(Fi.300.-); trzeci - podwójny nadruk i błąd z poz.1/51 "uszkodzone górne cyfry 3, 1 i X"(Fi.3750.-); sygnatura na odwrocie Kronnenberg, gwarancja pod każdym znaczkiem.

Fi.344 xB7, yB20, Np B1
Mi.386
4 000 PLN
40444

1944 K.R.N., kartka polecona o charakterze filatelistycznym (bez treści) prawidłowo opłacona znaczkiem okolicznościowym w dniu jego pierwszego dnia obiegu 31.12.44, stempel cenzury wojskowej o bardzo niskim numerze 8 świadczący o obiegu pocztowym tej kartki, dekoracyjny walor, gwarancja Pelczar.

Fi.344, Cp89
800 PLN
40445

1944 wydanie przedrukowe, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.344-6
Mi.386-8
25 PLN
40446

Fi.344-46 No
Mi.386-88
12 500 PLN
40447

Fi.344 B
Mi.386
200 PLN
40448

1944 K.R.N., osiemnastoblok - część znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka (Fi.po 150.-), katalogowane błędy na poz.6, 7, 16, 18, 19, 25, 26, 29, gwarancja.

Fi.344 B5-6, 10-15
Mi.386
900 PLN
40449

Fi.344 B8
Mi.386
200 PLN
40450

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym.

Fi.346
Mi.388
150 PLN
40451

Fi.346
Mi.388
25 PLN
40452

1944 RTRP, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.346
Mi.388
30 PLN
40453

Fi.346
Mi.388
60 PLN
40454

Fi.346x
Mi.388
130 PLN
40455

Fi.346x
Mi.388
120 PLN
40456

Fi.346x
Mi.388
200 PLN
40457

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs
1 900 PLN
40458

1944 Goznak, marginesowy znaczek za 25 gr. w kolorze brązowoczerwonym - druk typograficzny, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem; znacznie rzadszy od znaczków bez perforacji poziomej i drukowanych rotograwiurowo znaczków ciętych, gwarancja i opis "brak ząbkowania z lewej strony" Schmutz.

Fi.Vc MK1
Mi.383b
3 000 PLN
40459

80 PLN
40460

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2600 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 720 PLN
40461

1945 Goznak, znaczek z drukiem z poślizgiem sprawiającym wrażenie druku podwójnego, gwarancja Więcław.

Fi.342
Mi.383
75 PLN
40462

Fi.343
Mi.384
60 PLN
40463

1945 list firmowy z Radomia 14.4.45 do Leszna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 725.

Fi.343
Mi.384
75 PLN
40464

1945 list polecony z Mościc 5.4.45 do Rokicin koło Chabówki, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 553.

Fi.343
Mi.384
150 PLN
40465

1945 kartka z Częstochowy do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 749.

Fi.343
Mi.384
40 PLN
40466

1945 kartka z Rawy Mazowieckiej do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 229.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
40467

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
40468

1945 kartka ze Sławy 25.5.45 do Leszna, prowizoryczny kasownik ze Sławy, stempel cenzury wojskowej nr 222.

Fi.343
Mi.384
110 PLN
40469

1945 kartka z Łącka nad Dunajcem 1.3.45 do Sieradza, prowizoryczny kasownik Łącka, stempel cenzury wojskowej nr 239.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
40470

Fi.343
Mi.384
100 PLN
40471

1945 kartka z Sosnowca 6.6.45 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1971.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
40472

1945 kartka z Krakowa do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 515.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
40473

Fi.343
Mi.384
70 PLN