Auction 68. Communist Poland 1945-1952

40914

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3,50 zł. z błędem na poz.12 "wcięcie w dolnym łuku litery S", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.390 B
Mi.423
40 PLN
40915

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3,50 zł. z błędem na poz.25 "cyfra 7 cieńsza w środku", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.390 B2
Mi.423
30 PLN
40916

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z rzadkim błędem występującym tylko na dwu wartościach (6 i 10 zł.) na poz.11 "brak lewego ramienia litery t", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.391 B
Mi.424
45 PLN
40917

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek z błędem "wcięcie w cyfrze 7 z prawej strony".

Fi.392 B1
Mi.425
20 PLN
40918

Fi.392s
Mi.425
120 PLN
40919

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

Fi.394
Mi.427
40 PLN
40920

Fi.394
Mi.427
40 PLN
40921

1946 kasownik okolicznościowy z Warszawy z okazji Zjazdu Więźniów Politycznych.

Fi.394
40 PLN
40922

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z błędem "plamka między T i Y".

Fi.394B1
Mi.427
25 PLN
40923

1946 lotniczy list polecony z Siemianowic Śląskich 10.10.46 do Szkocki, stempel cenzury zagranicznej nr 3248.

Fi.395
Mi.396
60 PLN
40924

1946 wydanie lotnicze, znaczek ze znacznym przesunięciem perforacji.

Fi.395
Mi.428
20 PLN
40925

1946 wydanie lotnicze, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.395-400
Mi.428-33
400 PLN
40926

1946 wydanie lotnicze, strony ze zbioru wystawowego z odmianami kolorów, ząbkowań.

Fi.395-400
Mi.428-33
360 PLN
40927

1946 samolot nad Warszawą, 5 zł bez numeru kontrolnego - frankatura wielokrotna, parka pionowa na karcie pocztowej wysłanej 7.6.1949 z miejscowości Boguszów do Chęcin.

Fi.395II
Mi.428I
50 PLN
40928

1946 list z Zabrza 20.9.46 do Niemiec, stempel cenzury nr 3029.

Fi.396
Mi.429
30 PLN
40929

1946 wydanie lotnicze - Dakota nad Warszawą, marginesowa próba znaczka za 10 zł. w kolorze niebieskim, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi.6000.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.396 P2
Mi.429
2 400 PLN
40930

1946 list lotniczy z Warszawy do Niemiec.

Fi.396, 408b
Mi.429, 441b
25 PLN
40931

1946 wydanie lotnicze, próba w kolorze niebieskim, rudawe plamki na gumie, gwarancja Berbeka.

Fi.396P2
Mi.429
1 200 PLN
40932

1946 list lotniczy z Wałbrzycha do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3262.

Fi.397
Mi.430
40 PLN
40933

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.397nz
Mi.430U
400 PLN
40934

Fi.398
Mi.431
100 PLN
40935

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 1.10 z Lublina do Anglii, stempelek cenzury zagranicznej 3274, ręczny dopisek czerwoną kredką "Par Avion", kasownik odbiorczy 11.OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta uszkodzona podczas otwierania przez cenzurę i minimalnie przycięta z lewej strony).

Fi.398, 380, 381
Mi.431, 414, 415
120 PLN
40936

1946 lotniczy list polecony z Wrocławia 6.11.46 do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3223.

Fi.398, 408a
Mi.431, 441a
35 PLN
40937

Fi.399
Mi.432
80 PLN
40938

1946 samolot nad Warszawą, 25 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 9.1.1948 z urzędu Kraków 19 do Warszawy.

Fi.399, 423A
Mi.432, 458B
15 PLN
40939

1946 wydanie lotnicze, znaczek z przesuniętą perforacją - sygnatura częściowo na górze znaczka, zagiety na skos.

Fi.400
Mi.433
15 PLN
40940

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana (Fi.150.-), polecony list lotniczy wysłany 20.VII z Warszawy do Chicago, kasowniki odbiorcze; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.400, 377, 395, 396
Mi.430, 410, 428, 429
100 PLN
40941

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, kasowany znaczek za 3+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.401
Mi.434
60 PLN
40942

1946 Polacy w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w Szczecinie datownikiem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 008)

Fi.401
Mi.434
70 PLN
40943

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
40944

Fi.401s
Mi.434
600 PLN
40945

Fi.402
Mi.435
60 PLN
40946

Fi.402
Mi.435
50 PLN
40947

Fi.402
Mi.435
50 PLN
40948

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
35 PLN
40949

1946 Obóz śmierci w Majdanku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja.

Fi.403
Mi.436
60 PLN
40950

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435
650 PLN
40951

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1180.-).

Fi.403 B1,B2, B3, B4
Mi.436
900 PLN
40952

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek z kasownikiem okolicznościowym.

Fi.404
Mi.437
15 PLN
40953

1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, kasowany znaczek za 3+7 zł. na wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.404
Mi.437
30 PLN