Auction 67. WW1 military postage

37059

20 PLN
37060

1917 list wysłany 19.VIII za pośrednictwem austriackiej poczty polowej 334 do Wieliczki; ciekawy stempel formacyjny "K.u.k. Pferdefelddepot Nr.75"; temat - KOŃ.

100 PLN
37061

1917 Polski Korpus Posiłkowy - formularz wysłany 22.IX za pośrednictwem poczty polowej nr.240 na adres poczty polowej 378 - Polskiego Korpusu Posiłkowego, treść pisana po polsku; stempelek formacyjny.

100 PLN
37062

1917 "Błękitna Armia" gen. Józefa Hallera we Francji, czysty sekretnik z orłem i napisami "WOJSKO POLSKIE/ Komitet Narodowy Polski", pełna oryginalna guma, dekoracyjny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania (na dolnym i lewym marginesie niewielkie ubytki fragmentów lica papieru, na prawym marginesie sklejone rozdarcie); wśród papeterii polskich formacji wojskowych sekretniki należą do najrzadziej spotykanych.

200 PLN
37063

1917 Legiony Polskie - bardzo rzadka odmiana formularza z usuniętym napisem "Посилаючий" (Nadawca) w języku ruskim, wysłana 2.II ze szpitala wojskowego w Rzeszowie (K.k. Landwehrspital in Rzeszów) za pośrednictwem poczty cywilnej, pieczęć formacyjna "C. i k. Komenda Grupy Legionów Polskich PUŁKOWNIKA ZIELIŃSKIEGO" (Berek P91), stempelek cenzury rzeszowskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

500 PLN
37064

1917 Legiony Polskie - formularz poczty polowej (Kucharski K.66.), na odwrocie ilustracja przedstawiającą legionistę grającego na akordeonie z podpisem "Husia-siusia"; trochę słabszy stan zachowania (karta ukośnie złamana).

Fi.Fp21
120 PLN
37065

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław do poczty polowej nr 378.

20 PLN
37066

20 PLN
37067

20 PLN
37068

70 PLN
37069

15 PLN
37070

50 PLN
37071

1917 Polski Korpus Posiłkowy - formularz wysłany 11.XI za pośrednictwem poczty polowej 378 do Radymna, rzadziej spotykana odmiana kasownika z wyróżnikiem "b"; okrągła pieczęć formacyjna "BAON UZUPEŁNIAJĄCY Polsk. Korp. Posiłk." - u Berka nieopisana!!! bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
37072

1917 Legiony Polskie - powołanie na badanie lekarskie w dniu 2 maja, okrągły stempel formacyjny z orłem "OFICER PLACU LEGIONÓW POLSKICH we LWOWIE" u Berka nieopisanego!!! i faksymile podpisu kapitana Tadeusza Terleckiego; niecodzienny dokument w słabszym stanie zachowania.

300 PLN
37073

70 PLN
37074

150 PLN
37075

Fi.1-11
2 800 PLN
37076

1918 seria drugiego wydania Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.12-5B
1 200 PLN
37077

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, gwarancja Ryblewski.

Fi.12-15A
Mi.12-15B
100 PLN
37078

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria kasowana, gwarancja Falkowski, Schmutz.

Fi.12-15A
Mi.12-15B
80 PLN
37079

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, gwarancja Schmutz, Schmutz, Ćwiertnia, Łaszkiewicz i Krawczyk.

Fi.12-15B
Mi.12-15A
1 400 PLN
37080

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pozioma parka ciętych znaczków za 10/3 kop. z międzypolem pomiędzy znaczkami, unieważnionych kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP. na wycinku.

Fi.12A
Mi.12B
120 PLN
37081

Fi.12A
30 PLN
37082

1918 II wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.13A
10 PLN
37083

Fi.13aA
25 PLN
37084

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pozioma parka ciętych znaczków za 35/1 kop. w kolorze pomarańczowym z międzypolem pomiędzy znaczkami, unieważnionych kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP. na wycinku.

Fi.13bA
Mi.13B
100 PLN
37085

Fi.13bA
10 PLN
37086

Fi.14A
30 PLN
37087

Fi.15A
70 PLN
37088

1918 Poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego, słabszy stan zachowania, gwarancja.

50 PLN
37089

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta w idealnym stanie zachowania.

Fi.Cp2
180 PLN
37090

Fi.Cp2
60 PLN
37091

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, ostemplowana 21.V w dniu podpisania traktu o likwidacji Korpusu (Fi.150.-); dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową).

Fi.Cp2
100 PLN
37092

Fi.Cp4
120 PLN
37093

Fi.Cp4
180 PLN
37094

Fi.Cp4
120 PLN
37095

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, sekretnik wydania przedrukowego 35/10/7 kop, niezaklejony z pełną oryginalną gumą i nieoderwanymi i nieuszkodzonymi brzegami (Fi.1000.-); doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cs3
800 PLN
37096

1918 widokówka wysłana 20.7 z Warszawy jako przesyłka niemieckiej poczty polowej, stempel formacyjny.

30 PLN
37097

1918 przesyłka ze szpitala Franciszka Józefa I w Pilznie, oznaczona MILITÄRPFLEGE, wysłana 19.III do Krakowa; ciekawy stempel formacyjny; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

60 PLN
37098

1918 widokówka wysłana 13.9 ze szpitala polowego za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej do Grudziądza, skreślenia cenzury, listowa pieczęć formacyjna.

20 PLN