Auction 67. WW2 military postage

39238

1947 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt, list lotniczy z Dowództwa Jednostek Polskich na Środkowym Wschodzie wysłany 27.XII za pośrednictwem Głównej Poczty Polowej 101 do Londynu, dwuwierszowy stempelek "BY AIR MAIL/ PAR AVION", na odwrocie kasownik odbiorczy 30 DEC; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Bojanowicz.

100 PLN
39239

25 PLN
39240

1947 Polskie jednostki na południu i zachodzie Europy, specjalna koperta listu poleconego wysłana 12.II za pośrednictwem angielskiej poczty polowej 189 (w adresie nadawcy podano "Polish Families Centre CMF Ośrodek Akademicki - Bologna") do Rozdzielni Pocztowej II Korpusu w Edynburgu w Szkocji; nalepka polecenia poczty polowej; na odwrocie odbitka bardzo słabo udokumentowanego w literaturze datownika jednoobrączkowego z mostkiem o śr.27 mm "POLSKA POCZTA POLOWA Nr1/ POLISH FIELD POST OFFICE No1" z 18 lutego; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.10
300 PLN
39241

1947 znaczek wydania Wydziału Opieki nad Żołnierzami przy DWP na środkowym wschodzie.

25 PLN
39242

1948 MARSZAŁEK POLSKI MICHAŁ ŻYMIERSKI, karta z podziękowaniami za życzenia od Ministra Obrony Narodowej marszałka Michała Żymierskiego, list urzędowy w oficjalnej kopercie przesłany 8.10 miejscowo w Warszawie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

500 PLN
39243

1954 II Korpus, wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, potrójny nadruk czarny na znaczku za 45 gr. poczty polowej II Korpusu, data "1944 - 1954" w położeniu prawidłowym, a cały nadruk podwójny odwrócony.

Fi.6a Dpt
800 PLN
39244

1954 II Korpus, wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, nadruki karminowe, czerwone i czarne na znaczkach poczty polowej II Korpusu, w tym rzadki nadruk dla poczty lotniczej.

Fi.(1-4)
1 800 PLN
40538

1945 zabytki Gdańska, frankatura dwukolorowa, polecony list lotniczy wysłany 8.I.1946 z Leszna do bazy lotnictwa polskiego wojskowego Cammeringham w Anglii, przesyłka poszukiwała bezskutecznie adresata, który prawdopodobnie powrócił do Polski, odesłana do nadawcy; stempelek cenzury wojskowej nr.1620; całość o bardzo ciekawym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania; sygn. J.Księski.

Fi.377, 379B
Mi.410, 412A
250 PLN