42780 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Hochschule, gruba linia adresowa złamana; czysta. | Fi.Cp38I B5 |
| 250 PLN | |
42781 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 60 mm, ilustracja Winterplatz mit Post- und Telegraphenverwaltung; czysta. | Fi.Cp38III |
| 350 PLN | |
42782 |
1926 dla kontroli szybkiego doręczania przesyłek ekspresowych (z wyłączeniem przesyłek lotniczych) wprowadzono stempelki dla poszczególnych doręczycieli; list ekspresowy wysłany 9.9 z Berlina do Gdańska, na odwrocie kasownik odbiorczy i czarny stempelek doręczyciela z nr.40; co ciekawe w podręczniku stempli gdańskich Wolffa okres stosowania tego typu stempelków określono na lata 1932-36 - tu o sześć lat wcześniejszy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.357X |
| 200 PLN | |
42783 |
1927 wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, 10 Pf na papierze marmurkowanym, ilustracja Rathaus DANZIG Urbdomo, ostemplowany 4.8 kasownikiem okolicznościowym "XIX. UNIVERSALA KONGRESO DE ESPERANTO DANZIG.28. JULIO - 4.AUGUSTO" w urzędzie Gdańsk 5 w dniu zamknięcia kongresu; karta bez tekstu na odwrocie w dobrym stanie zachowania (usunięty adres odbiorcy). | Fi.Cp39A |
| 240 PLN | |
42784 |
1929 GROSS LICHTENAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 50 fen - frankatura pojedyncza, list polecony zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 2.10 z Mariensee (Lichnowy Wielkie) do Gdańska; kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.194 Mi.120 |
| 120 PLN SOLD | |
42785 |
| 150 PLN | |
42786 |
1929 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna - rzeźba Neptuna ze studni na Długim Targu, czysta seria w pięknym stanie. | Fi.211-13 Mi.217-19 |
| 150 PLN | |
42787 |
1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karton piaskowym; bardzo dobry stan zachowania (naturalna inkluzja w papierze). | Fi.Cp46b |
| 250 PLN | |
42788 |
1929 polecony list urzędowy wysłany 12.2 z Krajowego Sąd Ubezpieczeń Wolnego Miasta Gdańska za pośrednictwem urzędu Gdańsk 5, kasownik z wyróżnikiem "*5l" z częściowo wyłamanym górnym i dolnym mostkiem, pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Staatl. Versorgungsgericht Danzig"; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 30 PLN | |
42789 |
1929 DUBASHAKEN, STUTTHOF - list urzędowy wysłany 31.8 z Urzędu Celnego w osadzie Dubashaken (Doły), obsługiwanej pocztowo przez urząd Stutthof (Sztutowo), do Urzędu Celnego w Gdańsku; pieczęć nadawcy "ZOLLAMT DUBASHAKEN" i dopisek zwalniający od opłaty pocztowej "Fr.d.Ablösg. Fr.Std. Dzg."; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN | |
42790 |
1930 AMBULANS 4327 relacji SZYMANKOWO - NOWY DWÓR (SIMONSDORF-TIEGENHOF), wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list przesłany 9.7 ambulansem do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.208 Mi.214 |
| 300 PLN | |
42791 |
1930 JUNGFER - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 8.7 z Jungfer (Marzęcino) do Gdańska; walor w dobrym stanie zachowania (znaczek uszkodzony). | Fi.208 Mi.214 |
| 40 PLN | |
42792 |
1930 10-lecie powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria czysta z pełna oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja Krawczyk. | Fi.214-24 Mi.220-30 |
| 1 600 PLN | |
42793 |
1930 KREBSFELDERWEIDEN, GROSSMAUSDORF - list urzędowy wysłany 3.2 z lokalnego urzędu Domänenkasse osady Krebsfelderweiden (Rakowiska), obsługiwanego pocztowo przez urząd Grossmausdorf (Myszewo) do Senatu Wolnego Miasta Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Domänenkasse Krebsfelderweiden"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
42794 |
1930 list urzędowy wysłany 2.6 z Sądu Pracy dla Wolnego Miasta Gdańska za pośrednictwem urzędu Gdańsk 1, kasownik z wyróżnikiem "a1e", dodatkowy pocztowy stempelek "Zustellungsurkunde" (poświadczenie odbioru) nieopisany w katalogu Wolffa!!! pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Arbeitsgericht Danzig"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
42795 |
1930 TIEGENHOF - list urzędowy wysłany 27.2 z sądu rejonowego w Tiegenhof (Nowy Dwór) do Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Amtsgericht Neuteich"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 30 PLN | |
42796 |
1930 STANGENWALDE - list urzędowy wysłany 8.5 z Nadleśnictwa Stangenwalden (Jadłowo) do Zarządu Lasów Senatu Wolnego Miasta Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Staatl. Oberförsterei Stangenwalde"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN | |
42797 |
1931 kartka z Gdańska do Hanoweru. | Fi.187, Cp41 |
| 70 PLN | |
42798 |
1931 "Kinder hungern Hilf durch Spenden!" (Poprzez zbiórki żywności pomagaj głodnym dzieciom!) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na "firmowej" kopercie druków Socjaldemokratycznej Partii Wolnego Miasta Gdańska wysłanej 8.12; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.210 Mi.216 |
| 120 PLN | |
42799 |
1932 wydanie obiegowe, znaczki obiegowe z perforacją do automatów. | Fi.187-8R |
| 20 PLN | |
42800 |
1932 kartka polecona z lotu sterowca Zeppelin z okazji wystawy poczty lotniczej, seria okolicznościowa na kartce. | Fi.225-9 |
| 500 PLN | |
42801 |
1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta na lekkich podlepkach. | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 250 PLN | |
42802 |
1932 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, znaczek za 20/100 Pf. z błędem na poz.3 "1 złamane u dołu" (Mi.130 euro), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.D42 B1 Mi.P42 I |
| 260 PLN | |
42803 |
1932 sterowiec "Graff Zeppelin" w locie nad Gdańskiem, widokówka czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
42804 |
1933 AMBULANS 124 relacji GDAŃSK - MALBORK (DANZIG-MARIENBURG), wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczki za 5 fen i 10 fen - frankatura dwukolorowa, list przesłany 7.11 ambulansem do Gdańska; datowniki idealnie odciśnięte; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.187, 188 Mi.193, 194 |
| 250 PLN | |
42805 |
1933 "Schafft Hausbriefkästen an sie beschleunigen die Briefzustellung" (aby przyspieszyć doręczanie listów załóż skrzynkę pocztową) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na liście wysłanym 3.12; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.188 Mi.194 |
| 40 PLN | |
42806 |
1933 "Schützt euch vor Unfällen" (Chrońcie się przed wypadkami) Danzig 5, kasownik okolicznościowy stosowany zaledwie przez 10 dni (22.2-3.3) na miejscowym liście (druki) wysłanym 3.12; dodatkowy stempelek "Nicht nachsenden! Mit neuer Adresse zurückerboten!" (Nie dosyłać, uprasza się o zwrot z nowym adresem); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.210 Mi.216 |
| 300 PLN | |
42807 |
1933 przesyłka urzędowa wysłana 20.5 z kasy więzienia przy ulicy Kurkowej (Schiesstange) do Gdańska; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "Wogibt es eine andere Stadt die Seebad dicht bei Seebad hat" Gdańsk 5, pieczęć urzędowa nadawcy "Strafanstalts-Kasse", wydrukowana formułka zwalniająca przesyłki urzędowe od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg Freie Stadt Danzig"; walor w dobrym stanie zachowania. Ciekawostkę historyczną stanowi fakt, że w lipcu 1917 w więzieniu tym przetrzymywano przez kilka tygodni Józefa Piłsudskiego i Kazimierza Sosnkowskiego. | |
| 120 PLN | |
42808 |
1934 "Im deutschen Danzig Reichstreffen des graphischen Gewerbes 9.-13. August 1934" Danzig 5, kasownik okolicznościowy na firmowej kopercie "GEBR.REUTER" wysłanej 11.8; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.188 Mi.194 |
| 120 PLN | |
42809 |
1934 wydanie przedrukowe z dopłata na Pomoc zimową, seria czysta na jednej podlepce, ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.231-33 Mi.237-39 |
| 300 PLN | |
42810 |
1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta z portretem Jana Heweliusza ostemplowana okolicznościowo 5.8; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp47 |
| 320 PLN | |
42811 |
| 450 PLN | |
42812 |
| 300 PLN | |
42813 |
| 250 PLN | |
42814 |
1934 "Empfänger nicht zu ermitteln Postamt 1 Danzig" - rzadki pocztowy stempel pomocniczy, karta pocztowa wysłana 15.5 z gdańskiego urzędu skarbowego, adresata nie odnaleziono i po oznaczeniu przesyłki w urzędzie Gdańsk 1 stempelkami "Empfänger nicht zu ermitteln Postamt 1 Danzig" i "Zurück 22.MAI 1934" odesłano do nadawcy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
42815 |
1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, seria czysta w pięknym stanie (Mi.220 euro) | Fi.239-46 Mi.243-50 |
| 440 PLN | |
42816 |
1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, czworoblok znaczków za 25 pf. - najdrozszych w serii, z numerem nakładu HAN 535 na marginesie (Fi.-.-), piękny stan zachowania. | Fi.242 Mi.246 HAN 535 |
| 1 200 PLN | |
42817 |
1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, czworoblok znaczków za 40 pf. z numerem nakładu HAN 635 na marginesie, piękny stan zachowania. | Fi.244 Mi.248 HAN 635 |
| 180 PLN | |
42818 |
1935 wydanie na przesyłki lotnicze, luzaki. | Fi.247, 249 |
| 20 PLN | |
42819 |
1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka za 25 fen na papierze kremowym, jedna z najrzadszych kart Wolnego Miasta (Mi.400 euro) skasowana okolicznościowo 1.IX.1939 hitlerowskim stemplem propagandowym "z okazji" wybuchu II wojny światowej; doskonały stan zachowania | Fi.Cp55e Mi.P54 |
| 900 PLN | |