The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 67. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39403

1942 kartka polecona z Warszawy na adres konspiracyjny w Lizbonie, stempel cenzury i stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.49, Cp8II
150 PLN
39404

1942 przekaz pobraniowy z Warszawy do Częstochowy.

Fi.51, 79
80 PLN
39405

1942 widokówka wysłana 3.VIII z Krakowa do miejscowości Gozd, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym, kasownik odbiorczy; słabszy stan zachowania.

Fi.67; V
25 PLN
39406

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego we Lwowie, na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444 (2.41); temat - MEDYCYNA.

Fi.72; 27; Fp1c
50 PLN
39407

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna okolicznościowa karta z ilustracją w kolorze czerwonawobrązowym, ostemplowana 14.8 w Krakowie.

Fi.75; 22
120 PLN
39408

1942 V (Viktoria) i "Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach", dwa różne dodatkowe stemple propagandowe stosowane w celach propagandowych na korespondencji prywatnej, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa.

Fi.78
150 PLN
39409

1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi.

Fi.78
35 PLN
39410

1942 firmowy list polecony z Krakowa.

Fi.78, 84
25 PLN
39411

1942 urodziny Hitlera, seria na karcie z doklejonymi wokoło marginesami ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.89-91; 20
120 PLN
39412

1942 urodziny Hitlera, seria na kopercie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91; 20
30 PLN
39413

1942 3. rocznica utworzenia GG.

Fi.96-100
15 PLN
39414

1942-4 artystycznie wykonana (ręcznie malowana) strona albumowa, pochodząca z hiszpańskiej kolekcji (Barcelona); znaczki czyste bez podlepek w bardzo dobrym stanie.

Fi.96-100,104,120-4
250 PLN
39415

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie miejscowego grzecznościowego listu poleconego, skasowana okolicznościowo i wysłana 2O.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.96-100; 26
100 PLN
39416

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria skasowana 24.7 na kopercie o sygnaturze III.42.

Fi.120-124; Ck2
20 PLN
39417

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9I
Mi.P12/01 
15 PLN
39418

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro).

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03 
100 PLN
39419

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
15 PLN
39420

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
40 PLN
39421

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
10 PLN
39422

1942 przesyłka zagraniczna do Portugalii, karta wysłana 15.9 z Warszawy do Lizbony, stempelki i oznaczenia cenzur niemieckich Wehrmachtu i portugalskich, stemple odbiorcze; przesyłkę przekazano do Polskiego Czerwonego Krzyża w Anglii - adnotacja czerwoną kredką "P.C.K."; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp9b, 42, 73
250 PLN
39423

1942 karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.Cp9b; 22
30 PLN
39424

1942 list urzędowy z Warszawy 12.3.42 do Niemiec.

Fi.U2
70 PLN
39425

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list urzędowy w specjalnej kopercie "Ostbahn"z sygnaturą nakładu "751 01 C6", wysłany miejscowo 1.3 w Warszawie, odbitka pieczęci urzędowej.

Fi.U31
80 PLN
39426

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście z Częstochowy wysłanym we wrześniu 1942 do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość.

Fi.VIIc
600 PLN
39427

1942 list polecony z Rumunii, wysłany 6.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie i stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


200 PLN
39428

1942 nalepka Deutsche Post Osten naklejane przez pocztę na blankiety wpłat na pocztowe konto czekowe.


95 PLN
39429

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.


40 PLN
39430

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Kamionka Wielka do Nowego Sącza.


40 PLN
39431

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Czarnego Dunajca.


40 PLN
39432

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.


40 PLN
39433

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Czorsztyn do Krościenka.


40 PLN
39434

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca.


40 PLN
39435

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Nowy Sącz do Krościenka.


40 PLN
39436

1943 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - 8 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 6.8 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz

Fi.9
600 PLN
39437

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji czwartej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.34
15 PLN
39438

1943 kasownik okolicznościowy (motyw kolejki linowej), przygotowany z okazji zawodów sportowych "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 4-5.IX.

Fi.41, 66; 33
50 PLN
39439

1943 list polecony w kopercie firmowej wysłany 27.I z urzędu Warszawa C1 do Sochaczewa, datownik nadawczy z wyróżnikiem "ae"; kasownik odbiorczy SOCHACZEW (DISTR. WARSCHAU) z wyróżnikiem "a" na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.49, 75
50 PLN
39440

1943 polecony list pobraniowy wysłany 27.8 z Krakowa do Sochaczewa; na odwrocie zalepka listowa firmy PIONIER i kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.69, 77, 112
160 PLN
39441

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!", kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie.

Fi.70; 29
30 PLN
39442

1943 firmowy list polecony z Krakowa do Wiednia.

Fi.78, 84
40 PLN