The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 67. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39323

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 11.11 z Łowicza do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem LOWITSCH; słabszy stan zachowania (karta pionowo złamana).

Fi.Cp4I1
40 PLN
39324

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4I
100 PLN
39325

1940 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą VI-1939.

Fi.Cp4I
40 PLN
39326

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", czysta; dobry stan zachowania.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN
39327

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 26.10 z Piotrkowa do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem PETRIKAU; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN
39328

1940 kartka z Piotrkowa 29.10.40 do Krakowa.

Fi.Cp5I
60 PLN
39329

1940 kartka z Warszawy 2.11.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
45 PLN
39330

1940 kartka z Rawy Mazowieckiej 12.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
60 PLN
39331

1940 całostka z hasłem propagandowym H.

Fi.Cp5I
40 PLN
39332

1940 całostka z hasłem propagandowym O.

Fi.Cp5I
40 PLN
39333

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, rzadka odmiana z napisem POSTKARTE długości 40 mm, odległość między T i E w POSTKARTE 1,25 mm; hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 20.12 z Grodziska do Otwocka; doskonały stan zachowania (Fi.300.-).

Fi.Cp5II
Mi.P6I 
200 PLN
39334

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, sygnatura (II-1939); hasło propagandowe U - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 21.11 z Tomaszowa Mazowieckiego do Warszawy; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp6A
Mi.P7F
150 PLN
39335

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.12 z Opatowa do Radomia; bardzo dobry stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.Cp6A
Mi.P7F 
100 PLN
39336

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź z nadrukiem; hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", skasowana grzecznościowo 22.I.1942 w Chełmie Lubelskim polskim przedwojennym datownikiem! bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
100 PLN
39337

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 8.IV.1941 z miejscowości Ćmielów do Zakrzowa, co ciekawe znak opłaty unieważniono jeszcze polskim przedwojennym datownikiem, w dodatku w kolorze fioletowym!!! interesujący walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp7I
Mi.P8 
40 PLN
39338

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.41 dofrankowana (opłata niezgodna z taryfą), wysłana z agencji pocztowej w Jaraczowie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Jaraczów über Tomaszów Lub." - zwraca uwagę niedozwolone użycie w nazwie miejscowości polskich znaków diakrytycznych (tu "ó"); znaki opłaty skasowano 8.9 w Piotrkowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
50 PLN
39339

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
60 PLN
39340

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9 
50 PLN
39341

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
200 PLN
39342

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XI "Mehr als 5 gestempelte Sätze können wegen Papier-", karta czysta; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

Fi.Fcp2I
100 PLN
39343

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; tekst XXII "Infolge..." w podpisie "Im Auftrag Klimek", karta czysta; egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Fcp2II
1 500 PLN
39344

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
39345

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), skasowana 5.3.42 w urzędzie Kraków 1.

Fi.FCp3
50 PLN
39346

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XX "Mit Rücksicht auf die kriegsbedingten Verhältnisse er-", wysłana 18.8.43 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieskie stemple urzędowe; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
400 PLN
39347

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
70 PLN
SOLD
39348

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, 6 gr - frankatura pojedyncza, druk urzędowy Rentenkammer Warschau wysłany 7.XII z Warszawy do Wierzbnika; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.U1
50 PLN
39349

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

Fi.U15
20 PLN
39350

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi drukiem kolorów.

Fi.U15
40 PLN
39351

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
39352

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału (Fi.750.-), gwarancja,

Fi.U17 nz
600 PLN
39353

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału, naturalne lekkie pęknięcia na gumie, gwarancja,

Fi.U22 nz
500 PLN
39354

1940pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka.


60 PLN
39355

1940 karta zwrotna z opłaconą odpowiedzią wysłana z pośrednictwa pocztowego w Czekanowie do Warszawy.


100 PLN
39356

1940 koperta służbowa do korespondencji urzędowej.


30 PLN
39357

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.


50 PLN
39358

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN
39359

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych każda ostemplowana okolicznościowo 26.10 w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14-18
100 PLN
39360

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.18; 10
30 PLN
39361

1941 przekaz paczkowy z Słupi Nowej do Czerwińska nad Wisłą, paczka niedoręczona i zwrócona nadawcy. W grudniu 1940 r. naziści utworzyli w Wyszogrodzie getto, zlokalizowane w rejonie ulic: Rębowskiej, Kościelnej, Płockiej, Ogrodowej, Krótkiej i Starego Rynku. Z czasem teren ten został otoczony drutem kolczastym. Zamknięci w getcie Żydzi byli zmuszani do robót na rzecz III Rzeszy, między innymi w obozie w Bielsku. Likwidacja skupiska żydowskiego w Wyszogrodzie przebiegała stopniowo. W dniu 6 marca 1941 r. grupę około siedmiuset osób wysiedlono do obozu w Działdowie, a następnie do Nowej Słupi koło Kielc. Kolejna deportacja miała miejsce w lipcu 1941 r. W dniu 29 listopada 1941 r. naziści zburzyli dzielnicę żydowską w Wyszogrodzie, a pozostających w mieście Żydów deportowali do gett w Nowym Dworze Mazowieckim i Czerwińsku.

Fi.40, 41, 45, 47
500 PLN
39362

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
100 PLN