Auction 67. Pre-stamp period

36703

1854 kompletny list tzw. "obciążony" paczką wysłany z miejscowości Podleszcze do Korzycy, dwuwierszowy stempel nadawczy "PUTLITZ 18/6"; dwuobrączkowy kasownik odbiorczy KYRITZ 20/6 na froncie, na odwrocie nalepka z numerem paczki "723." i stempelek nadejścia; walor w dobrym stanie zachowania.

100 PLN
36704

1854 list wysłany z miejscowości Przedecz do Włocławka, czarny jednowierszowy stempel nadawczy typu IIA z dopisaną datą "14/9"; dopisek "od WGPrzedecz" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; dobry stan zachowania.

100 PLN
36705

1857 półutowy list z treścią wysłany 9.IV Tarnopola do Lwowa, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy TARNOPOL 9 APR, na odwrocie sucho tłoczona zalepka i kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
36706

1860 list zagraniczny wysłany 3.5 z urzędu Kraków 2 na dworcu kolei żelaznej do Nantes we Francji, stempel nadawczy "KRAKAU B.H.", stempel określający miejsce (kraj) wysyłki listu: "AUTRICHE ERQUELINES", stempelek określający wysokość opłaty pocztowej "8"; na odwrocie stempel tranzytowy Paryża i odbiorczy Nantes 7.MAI, niebieski owalny stempelek "E.P."; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; walor w ładnym stanie zachowania.

250 PLN
36707

1860 około, ZGIERZ - NIEBIESKI KASOWNIK Z OZDOBNIKAMI - list do Tuszyna wysłany 22/1, wyraźna odbitka stempla nadawczego typu IIID, na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN
36709

1863 około, list z miejscowości Ostrowy do Włocławka, czerwony dwuwierszowy rosyjsko-polski w ramce stempel nadawczy typu VIIIB z dopisaną ręcznie datą "10/9"; zwraca uwagę rzadko spotykany "firmowy" papier listu z wydrukowanymi na froncie: nazwą nadawcy "Od KOL.KOŚCIEL. Parafii Ewang.Augsb. Chodecz" i dopiskiem "INTERES RZĄDOWY" zwalniającym korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; doskonały stan zachowania;
1866 około, list z miejscowości Ostrowy do Włocławka, czarny dwuwierszowy rosyjsko-polski w ramce stempel nadawczy typu VIIIB z dopisaną ręcznie datą "19/5"; bardzo rzadko spotykany dopisek "Interes Dzierżawy Gruntow poduchownych w.M.Ch" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie fragmenty pieczęci lakowych; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego.

400 PLN
36710

1863 około, list wysłany 15/9 z Aleksandrowa Pogranicznego do Włocławka, czarna odbitka (nieodnotowana do tej pory) okrągłego rosyjsko-polskiego stempla nadawczego typu IXA; dobry stan zachowania;

1867 około, koszulka listu wysłanego 21/5 ze Skierniewic do Łodzi, doskonale odciśnięty czerwony okrągły rosyjsko-polskiego stempel nadawczy typu IXA; owalny w podwójnej ramce stempelek "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie nieczytelna pieczęć nadawcy z godłem; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego.

250 PLN
36711

1866 list z miejscowości Soczewka wysłany 26/4 66 do Kowala, ładna czerwona odbitka efektownego kasownika typu X z napisem polskim u góry (!) i rosyjskim u dołu z wymienną datą; dopisek "I.R." zwalniający przesyłki urzędowe od opłaty pocztowej; bardzo dobry stan zachowania;

1866 list z miejscowości Soczewka wysłany 10/6 66 do Włocławka, ładna czerwona odbitka efektownego kasownika typu X z napisem polskim u góry (!) i rosyjskim u dołu z wymienną datą; niecodzienny, bardzo rozbudowany dopisek zwalniający przesyłki urzędowe od opłaty pocztowej "od Dele: do zjęcia na rzecz Skarbu Mająt: Duchowień: Swiec w Dekana: Kowalskim.; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego.

500 PLN
36712

1867 list z pełną treścią wysłany 21 5 z Wrześni do Czeszewa, dwuobrączkowy stempel nadawczy WRESCHEN, na froncie czarny w ramce stempelek doręczyciela "MÜLLER", na odwrocie stempel nadejścia; całość w doskonałym stanie zachowania.

60 PLN
36713

1868 "SŁUŻBA POCZTOWA" - kompletny list służbowy wysłany 28/2 z warszawskiego urzędu pocztowego do urzędu pocztowego w Starej Miłosnej, przesyłka oznaczona idealnie odbitym stempelkiem grażdanką "ПОЧТОВОЕ ДѢЛО" ("Służba Pocztowa"), są to najrzadziej spotykane stempelki do oznaczania korespondencji urzędowej (Czernik typ I); stempel nadawczy typu IIIC, list na papierze "firmowym" Pocztamtu Warszawskiego, na odwrocie czerwona pieczęć lakowa z napisem rosyjskim "Warszawski Urząd Pocztowy dla pakietów" i trąbkami pocztowymi; bardzo rzadka całość z pełną treścią w doskonałym stanie zachowania.
1848 list z treścią wysłany 19/1 z Piaseczna przez Warszawę do Łodzi, stempel nadawczy typu IIA z dopisaną datą, warszawski stempel typu IIIC, stempelek do oznaczania korespondencji urzędowej "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA), na odwrocie pieczęć urzędowa nadawcy "Powiat Warszawski Magistrat Miasta Piaseczno" z godłem.
1845 list (druk - karta drożna) z miejscowości Szaki do Mariampola wysłany 8/7, stempel nadawczy typu IIA, stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "INTERESS RZĄDOWY" (Czernik typ IIIA); z kolekcji S.Rosińskiego.

2 400 PLN
36714

1868 obwoluta listu z Jeziernej.

60 PLN
36715

1870 list z Torunia do Kościerzyny (Berent), wysłany 21 6, wewnątrz odbitka dekoracyjnej pieczęci urzędu pocztowego w Toruniu (z godłem i trąbkami pocztowymi); na odwrocie stempelek nadejścia.

120 PLN
36716

1936 "Pieczęcie pocztowe na ziemiach polskich w XVIII wieku" Stanisława Miksteina, 127 stron w płóciennej oprawie.

400 PLN
36717

130 PLN
36718

1832 kompletny list z Poznania do Głogowa.

70 PLN