Auction 66. Inter-war Poland 1919-1939

30653

1919 wydanie w walucie markowej, wieloblok.

Fi.96C
Mi.114
50 PLN
30654

1919 wydanie w walucie markowej, rzadka próba znaczka za 5 mk. w kolorze brązowym z drukiem nadmierną ilością farby, gwarancja Schmutz.

Fi.96P1
Mi.100P
300 PLN
30655

1919 I Polska Wystawa Marek, seria ząbkowana, ostemplowana okolicznościowo 19.V na kopercie listu poleconego, wysłanego z terenu wystawy do Łodzi, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.102-105B
Mi.118-122A
20 PLN
30656

1919 I Polska Wystawa Marek, seria nieząbkowana, ostemplowana okolicznościowo 21.V na kopercie listu poleconego wysłanej z terenu wystawy do Krakowa, dodatkowo doklejony kwestarski znaczek "NA BIEDNYCH" z królem Stefanem Batorym; kasownik odbiorczy z 22.V na odwrocie.

Fi.102-105B
Mi.118-122A
120 PLN
30657

1919 list polecony z Wystawy Marek w Warszawie, na odwrocie stempel odbiorczy z Łodzi.

Fi.102A, B, 105B, Ck
70 PLN
30658

Fi.103A
Mi.119B
50 PLN
30659

Fi.103A
Mi.119B
50 PLN
30660

1919 I Polska Wystawa Marek, kartka z wystawy do Lublina na kartce okolicznościowej Wystawy.

Fi.104B
Mi.120A
50 PLN
30661

1919 I Polska Wystawa Marek, 15+5 fen - frankatura wielokrotna, lewy znaczek z błędem "dolna część cyfry I ścięta u dołu" - widokówka wysłana 1.V.1920 z Warszawy do Lublina, rzadki przykład prawidłowego użycia znaczków wydania praktycznie nie spotykanego poza korespondencją filatelistyczną; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.104B B
Mi.120A
150 PLN
30662

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, czworoblok z przesuniętym mocno w dół nadrukiem, stan jak na skanie.

Fi.105A
Mi.121B
50 PLN
30663

Fi.106A
Mi.122B
50 PLN
30664

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 50+5f., ze znacznie przesuniętym w poziomie nadrukiem - oba nominału po prawej, to bardzo zmienia rysunek znaczka, wygląda jakby napis i nominał były przedrukowywane oddzielnie, gwarancja.

Fi.106B
Mi.122A
150 PLN
30665

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, czworoblok.

Fi.107
Mi.123
10 PLN
30666

1919 Sejm Ustawodawczy, 10 fen - frankatura mieszana, list wysłany 4.I.1920 z Poznania do Berlina; dla przesyłek zagranicznych frankowanych znaczkami tego wydania, katalog Fischer stosuje duże dopłaty (+200% do ceny znaczka na liście).

Fi.107, 87B
Mi.123, 103
100 PLN
30667

1919 Sejm Ustawodawczy, cztery czworobloki prób z drukiem drugostronnym, za 1 mk. podwójnym, gwarancja Schmutz.

Fi.107, 108, 111, 113
Mi.123, 124, 127, 129
2 400 PLN
30668

1919 Sejm Ustawodawczy, skrócona seria na kopercie miejscowego listu wartościowego, ostemplowana 19.III.1920 w Poznaniu, znaczek za 10 f. na papierze prążkowanym pionowo (!), znaczek za 15 f. na papierze prążkowanym poziomo (uszkodzony); ze zbiorów J.Falkowskiego.

Fi.107-09, 111-13
Mi.123-25, 127-29
50 PLN
30669

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, czworobloki.

Fi.108
Mi.124
10 PLN
30670

Fi.108
Mi.124
10 PLN
30671

Fi.108
Mi.124
10 PLN
30672

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, znaczek za 15 fen. bez perforacji pionowej po prawej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.108 MK2
Mi.124Ur
125 PLN
30673

1919 Sejm Ustawodawczy, Ignacy Paderewski, 15 fen - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 3.I.1920 z miejscowości Łask do Warszawy, znaczek uszkodzony (brak lewego górnego narożnika), unieważniony kasownikiem prowizorycznym; dekoracyjny walor; temat - PADEREWSKI, MUZYKA.

Fi.108
Mi.124
60 PLN
30674

1919 Sejm Ustawodawczy - Premier Ignacy Paderewski i Marszałek Józef Piłsudski, rzadkie próby znaczków za 15 i 25 f. w kolorach odwrotnych od definitywnych znaczków, z pełną oryginalną gumą - 15 f. cień śladu, a 25 f. minimalny ślad podlepki (Fi.1350.-), gwarancja Schmutz.

Fi.108 P1, 111 P4
Mi.124, 127
1 200 PLN
30675

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, próba znaczka za 15 fen. w kolorze karminowym, drugostronnie zadukowana, gwarancja Schmutz.

Fi.108 P5
Mi.124
150 PLN
30676

1919 Sejm Ustawodawczy, pasek trzech znaczków za 20 fen. o dużym formacie, każdy inny - lewy bez perforacji z prawej, środkowi bez perforacji pionowej z obu stron, a prawy bez perforacji pionowej z lewej, jeden naddarty, dwa z popękaną gumą ale całość bardzo ciekawa, na środkowym znaczku podlepka, nagwarancja Schmutz.

Fi.109
Mi.125
150 PLN
30677

1919 list z Poznania 27.11.19 do Koźmin.

Fi.109
50 PLN
30678

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek W.Trąmpczyński, próba znaczka za 20 fen. w kolorze czarnym na kartonie, duży format, powierzchnia lekko odbarwiona w rogu poza rysunkiem znaczka, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P2
Mi.125
1 200 PLN
30679

1919 Sejm Ustawodawczy, próba znaczka za 20 fen. brązowa na białym papierze o podwójnym druku, duży format, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P4 Dpt MK
Mi.125
100 PLN
30680

Fi.109P3
Mi.125
600 PLN
30681

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka znaczków ciętych lub prób znaczka za 20 fen. w kolorze definitywnym.

Fi.109nz/P3
Mi.125
500 PLN
30682

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński, miniaturowa odbitka znaczka za 20 fen.; do wykonania prób znaczka małego formatu ułożono i zreprodukowano w cynku planszę z odbitek o rozmiarach 39,1x46 mm, po zmniejszeniu drukowano z niej w dwóch rzędach próby w barwach niebieskiej i szaroniebieskiej z cyframi rozrachunkowymi na górnym marginesie, do jednej z takich reprodukcji fotochemicznych będącej etapem budowy formy typograficznej doklejono jako wzór odbitkę o zaakceptowanych rozmiarach 17,0x20,0 mm, po fotograficznym pomniejszeniu planszy nastąpiło zmniejszenie wzoru do rozmiarów 7,4x8,5 mm, oferowana odbitka ma prawdziwą nienaruszona gumę, jedynie połączenie górnych fragmentów marginesu wzmocniono podlepkami, fotoatest.

Fi.110 E
Mi.126
4 000 PLN
30683

1919 Sejm Ustawodawczy, marginesowa parka prób znaczków za 20 fen. o podwójnym druku, mały format, gwarancja.

Fi.110 P4 Dpt MK
Mi.126
200 PLN
30684

Fi.110P6
Mi.126P
1 200 PLN
30685

Fi.110nz/P3
Mi.126
500 PLN
30686

1919 Sejm Ustawodawczy - marszałek J.Piłsudski, parka znaczków za 25 fen., oba bez perforacji pionowej po prawejj, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.111 MK2
Mi.127Ur
200 PLN
30687

1919 Sejm Ustawodawczy - Józef Piłsudski, czworoblok znaczków za 25 fen. całkowicie bez perforacji poziomej.

Fi.111 MK1
1 000 PLN
30688

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, unikalna niekatalogowana próba znaczka za 50 fen. w kolorze ciemnooliwkowym na barwnym kartonie, gwarancja Schmutz.

Fi.112 P
Mi.128
1 600 PLN
30689

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, parka ciętych znaczków za 50 fen. o podwójnym druku; katalogowana jako P2 jest próba na cienkim białym niegumowanym papierze, bardzo ładny stan, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.112 nz Dp
Mi.128 U
600 PLN
30690

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, marginesowy czworoblok znaczków za 1 mk. z przesuniętym ząbkowaniem poziomym - takie jednostkowe przesunięcia perforacji (tylko na jednym poziomie a dalej znowu normalnie) są rzadkie, piękny stan, gwarancja i opis każdego znaczka "szeroko przeząbkowany" lub "wąsko przeząbkowany" Schmutz.

Fi.113 MK
Mi.129
400 PLN
30691

Fi.113
Mi.129
15 PLN
30692

1919 UNIEJÓW - karta pocztowa wysłana z Uniejowa do Otwocka, znak opłaty unieważniony kasownikiem prowizorycznym, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp24
100 PLN