Inter-war Poland 1919-1939
30493

400 PLN
30494

2 400 PLN
30495

1918 prekursory, list polecony na uszkodzonej kopercie Banku Handlowego w Radomiu 12.12.18 do centrali banku w Warszawie, opłata znaczkami okupacji austriackiej z cesarzem Karolem i znaczkami dopłaty, opłata według taryfy pocztowej z 5.11.18 jak za list polecony o wadze ponad 60g.

300 PLN
30496

1918 prekursory, list bankowy z oddziału Banku Handlowego w Piotrkowie 31.12.18 do centrali w Warszawie, opłata znaczkami okupacji austriackiej z cesarzem Karolem i rzadkim na takiej korespondencji austriackim znaczkiem gazetowym, opłata według podwyższonej taryfy pocztowej z okresu 16.12.18 - 8.1.19 taryfy pocztowej w wysokości 45 hal., taryfa wynosiła 25 fen., a przeliczenie marek do koron wynosiło 1,75 kor. = 1 mk., gwarancja Schmutz.

1 000 PLN
30497

1918 znaczek kasowany niemieckim kasownikiem do pokwitowań telegraficznych w Warszawie.

200 PLN
30498

1918 znaczki okupacyjne stemplowane kasownikiem prowizorycznym z Warszawy, prawdopodobnie przeznaczonym do stemplowania urzędu nadawczego na przekazach.

300 PLN
30499
Fi.55 B
Mi.54

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 2 hal. z błędem "prawa cyfra 2 bez szeryfa i uszkodzona ramka pod cyfrą", gwarancja Korszeń.

30 PLN
30500
Fi.55 B
Mi.54

30 PLN
30501
Fi.55, 56, 57, 58

1 000 PLN
30502
Fi.55-65
Mi.54-64

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria kasowana, najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Krawczyk.

70 PLN
30503
Fi.55-65
Mi.54-64

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.100.-), najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Schmutz.

80 PLN
30504
Fi.55-65
Mi.54-64

1919 wydanie Komisji Likwidacyjnej, znaczek za 6 hal. gwarancja Korszeń.

75 PLN
30505
Fi.55-65
Mi.54-64

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria znaczków z oryginalnego obiegu z różnych urzędów.

70 PLN
30506
Fi.56 B
Mi.55

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 3 hal. z błędem "mała szczerba w lewej cyfrze 3", gwarancja Korszeń.

25 PLN
30507
Fi.56 B
Mi.55

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 3 hal. z błędem "duże wcięcie w prawej cyfrze 3", gwarancja Korszeń.

40 PLN
30508
Fi.57, 59, 60 P
Mi.56, 58, 59

12 000 PLN
30509
Fi.57, 59, 60, 85-89, 91

1919 list polecony z Warszawy do Brukseli, cenzura wojskowa "PRZEGLĄDANE PRZEZ CENZURĘ WOJSKOWA" oraz czerwona nalepka polecenia.

90 PLN
30510
Fi.59 B2
Mi.58

1919 wydanie Komisji Rządzącej, marginesowa parka znaczków za 10 h., prawy z klasycznym błędem na poz.30 "zgrubiony szpon prawej nogi", mała prześwitka pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Berbeka.

60 PLN
30511
Fi.59, 74B, Cp14Ix
Mi.58, 78

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 25 dofrankowana znaczkiem za 10 hal wydania Komisji Rządzącej i za 5 hal wydania definitywnego w walucie koronowej, wysłana 21.V z niewielkiej miejscowości Drogomyśl do Brna, opłacona 30 hal - zgodnie z taryfą zagraniczną z 25.I.1919 (15+5+10), znaczki unieważnione datownikiem austriackim z napisami po niemiecku i polsku, znaku opłaty przez przeoczenie nie skasowano, przesyłka dotarła na miejsce 24.V; ciekawostką jest fakt, że na karcie oddanej do przedruku znajduje się dolepiony jeszcze za austriackich czasów znaczek pośpieszny za 2 hal; prawidłowe, wczesne użycie karty wydania krakowskiego; walor o wielu ciekawych elementach, w ogólnie dobrym stan zachowania (karta w dwóch miejscach u góry i u dołu rozdarta); gwarancja Schmutz.

1 000 PLN
30512
Fi.60 B
Mi.59

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 15 hal. z błędem "litera y połączona z ramką", gwarancja Korszeń.

40 PLN
30513
Fi.62 P5y
Mi.61

1919 wydanie Komisji Rządzącej, bardzo rzadka próba znaczka za 25 hal. w kolorze szarofioletowym na niebieskobiałym cienkim papierze (Fi.2800.-), gwarancja Schmutz.

3 200 PLN
30514
Fi.64
Mi.63

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 70 h. z lekkim abklatschem.

30 PLN
30515
Fi.65 B
Mi.64

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 1 kr. z błędem na "o polączone z n", gwarancja Korszeń.

40 PLN
30516
Fi.73-81A
Mi.65-73

1919 wydanie w walucie koronowej, luzaki z serii.

15 PLN
30517
Fi.73-81B
Mi.77-85

80 PLN
30518
Fi.73-84A
Mi.65-76

1919 wydanie w walucie koronowej, seria cięta.

180 PLN
30519
Fi.73-84A
Mi.65-76

1919 wydanie w walucie koronowej, czysta seria cięta.

260 PLN
30520
Fi.73-84A
Mi.65-76

1919 wydanie w walucie koronowej, kasowana seria cięta (Fi.120.-).

100 PLN
30521

Fi.73A
Mi.85

1919 wydanie w walucie koronowej, czworobloki w odmianach.

20 PLN
30522

Fi.73B
Mi.77

1919 wydanie w walucie koronowej, fragmenty arkusza.

55 PLN
30523

Fi.73B
Mi.77

1919 wydanie w walucie koronowej, czworobloki w różnych odmianach.

15 PLN
30524
Fi.74 P3
Mi.66

1919 wydanie w walucie koronowej, marginesowa próba znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym, gwarancja Schmutz.

90 PLN
30525

Fi.74 P4
Mi.66

1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok prób arkuszowych znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym.

140 PLN
30526

Fi.74 P5
Mi.71

1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok prób arkuszowych znaczka za 50 hal. w kolorze jasnoniebieskim.

280 PLN
30527
Fi.74, 77B
Mi.78, 81

1919 list z Raciborowic 3.XI.19 do Krakowa, nadawca Urząd Gminy w Batowicach.

25 PLN
30528

Fi.74A
Mi.66

40 PLN
30529
Fi.74A
Mi.66

1919 wydanie w walucie koronowej, znaczek z usterka "połączona lewe H z cyfra 5".

10 PLN
30530

Fi.74B
Mi.78

15 PLN
30531
Fi.75 P8
Mi.67

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 10 hal. w kolorze czerwonawopomarańczowym, rzadka jako gumowana (Fi.240.-), gwarancja Schmutz.

200 PLN
30532
Fi.75 P10 Dp
Mi.67

1919 wydanie w walucie koronowej, nieprecyzyjnie katalogowana, gumowana próba znaczka za 10 hal. w kolorze brązowawopomarańczowym o podwójnym druku (Fi.240.-), podwójna gwarancja Schmutz.

200 PLN