The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 66. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
29848

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa (Mi.280 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB 
240 PLN
29849

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, wszystkie znaczki z fajnie poprzesuwanym tłem.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIC 
120 PLN
29850

1916 Warszawa, piękna narożnikowa seria pomnikowa w czworoblokach (Mi.1280 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
1 400 PLN
29851

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa (Mi.320 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu i co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
320 PLN
29852

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.IIIB
20 PLN
29853

1916 Warszawa, unikalne narożnikowe próby znaczków za 2 i 20 gr. z serii pomnikowej, bez tła, na papierze ze znakiem wodnym w pionie, drukowane w czteroznaczkowych arkusikach ze znakami markacyjnymi wokół znaczka, 2 gr. - sygnatura Rachmanow, gwarancja i opis według KSZP (III P5) Schmutz, 20 gr. - gwarancja i opis (VI P2) Schmutz.

Fi.III P2, VI P2
3 200 PLN
29854

1916 Warszawa seria pomnikowa, dwa czworobloki arkuszowych prób znaczka za 2 gr. w kolorze brunatnym bez tła, na papierze szarym średnim i na prześwitującym (rzadka), gwarancja i opis (III-P24) Schmutz.

Fi.III P6
3 600 PLN
29855

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej za 6 gr. w parce, druk dwustronny, próbnie nacinany, lekko zgięty poziomo pomiędzy rysunkiem znaczków.

Fi.IV
120 PLN
29856

1916 Warszawa, makulaturowy znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu z drukiem dwustronnym.

Fi.IV MK
35 PLN
29857

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
29858

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIB
70 PLN
29859

1916 Warszawa, unikalna, dotychczas nieopisana, niegumowana litograficzna próba znaczka za 10 gr. w kolorze czarnym, na białym papierze z czerwonym poddrukiem - efekt polskie barwy narodowe; pochodzi ze słynnej kolekcji Eysmonta, gwarancja i opis VP6 Schmutz.

Fi.V P6
8 000 PLN
29860

1916 Warszawa, miejscowa kartka z Centralnego Biura Pośrednictwa Pracy opłacona znaczkiem poczty miejskiej i stemplem pobraniowym.


150 PLN
29861

1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria znaczków ciętych (Fi.1200.-), znaczek za 2 gr. - typ 1, zgięty na marginesach przy krawędzi rysunku znaczka i potem rozprostowany, znaczek za 4 gr. - typ 1, lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja i opis Schmutz,.

Fi.1-2A
Mi.1-2B 
800 PLN
29862

1917 Przedbórz, seria prób znaczków I wydania, w bardzo ładnym stanie, gwarancje Rachmonow, Krawczyk, Schmutz, Petriuk BPP, Behrens.

Fi.1-2A P1, P2
2 000 PLN
29863

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
29864

1917 Przedbórz, I wydanie, seria znaczków ząbkowanych, znaczek za 2 gr. - typ 2, znaczek za 4 gr. - typ 5, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
400 PLN
29865

1917 Przedbórz, marginesowa seria znaczków I wydania w czworoblokach rozdzielonych w poziomie międzypolem - bardzo rzadkie (Fi.4000.-), górne znaczki typ piąty i szósty, dolne pierwszy i drugi, ładny stan, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
2 800 PLN
29866

1917 Częstochowa, widokówka (Kowel) wysłana 16.V z austriackiej poczty polowej 203 do Częstochowy, stempel poczty miejskiej w kolorze fioletowym; stempel formacyjny, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.2a
300 PLN
29867

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, list wysłany 30.1 z Augsburga, czerwony stempelek niemieckiej cenzury w Poznaniu; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2a
200 PLN
29868

1917 Częstochowa, karta pocztowa "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 3.9 z Częstochowy do więzienia w Radomiu i zwrócona do nadawcy; 12.IX przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen., a także dodatkowy stempelek pomocniczy "Annahme verweigert" (odmowa odbioru); walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2l+IVa, 6
1 500 PLN
29869

1917 Łódź, frankatura mieszana dwóch wydań "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - widokówka datowana 19.IV w miejscowości Praszka przez członka personelu Biura Zaciągu Wojska Polskiego, wysłana 20.4 z Wielunia do Łodzi, doręczona przez pocztę miejską do adresata 22.4 - niedziela! stempelek LFF w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.3a
150 PLN
29870

1917 Łódź, widokówka wysłana 22.8 z Düsseldorfu, ładnie odciśnięty liliowy stempelek Poczty Miejskiej, przesyłkę doręczono 27.8; stempelek cenzury w Poznaniu; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.3b
200 PLN
29871

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy 16.6.17, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" typ 26IIb i stempel zwrotu "Verzogen nach / WARSCHAUER BURGERPOST" ze względu na niemożliwość doręczenia.


180 PLN
29872

1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów (różne kolory okładek) "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


500 PLN
29873

1917 Warszawa, kartka z Rawy do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.


60 PLN
29874

1917 Warszawa, kartka z Mielca do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.


75 PLN
29875

1918 Żarki, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1
30 PLN
29876

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
29877

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta z jedną podlepką, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.1-3
200 PLN
SOLD
29878

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta w czworoblokach, piękny stan.

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
29879

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta, napisy we wszystkich językach mieszkańców miasta - polskim, ukraińskim, hebrajskim i niemieckim, piękny stan.

Fi.1-5A
120 PLN
29880

1918 Luboml, seria znaczków poczty miejskiej.

Fi.1-5A
40 PLN
29881

1918 Luboml, seria cięta na wycinkach.

Fi.1-5A
60 PLN
29882

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
160 PLN
29883

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Krawczyk.

Fi.3-6B
50 PLN
29884

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Mikstein.

Fi.3-6B
50 PLN
29885

1918 Przedbórz, seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-6B
50 PLN
29886

1918 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 4.VI z miejscowości Reichenberg (obecnie Liberec), przesyłka dostarczona przez Pocztę Miejską 11.VI; stempelek cenzury, walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.3a
600 PLN
29887

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro), gwarancja Łaszkiewicz, Kapkowski.

Fi.4-6
360 PLN