The new auction will start soon

Auction 66. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34709

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 378 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


260 PLN
34710

1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.82II, Bl.83II; Fi.54.-).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
30 PLN
34711

1986 polska żegluga bałtycka, pasek trzech znaczków z przywieszkami i pustopolami na dolnym marginesie.

Fi.2881
Mi.3029
30 PLN
34712

1986 polska żegluga bałtycka - promy, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie, wszystkie arkusze z pustopolami na dolnym marginesie.

Fi.2881-4 ark.
Mi.3029-32
120 PLN
34713

1986 polska żegluga bałtycka, pasek trzech znaczków z przywieszkami i pustopolami na dolnym marginesie.

Fi.2882
Mi.3030
30 PLN
34714

1986 25 lat Układu Antarktycznego, znaczek z przesuniętym drukiem barwy czarnej, na dole dla porównania normalny znaczek.

Fi.2885
Mi.3033
100 PLN
SOLD
34715

1986 100-lecie Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, kompletna seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2921-6 ark.
Mi.3069-74
160 PLN
34716

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl.19B1
Mi.Bl.99 
20 PLN
34717

1986 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Stockholmia '86", oryginalna paczka zawierająca 100 sztuk bloku nie rozpieczętowana.

Fi.bl.86
Mi.Bl.100 
60 PLN
34718

1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.84-85, Bl.86, Bl.87; Fi.52.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
34719

1987 II Kongres PRON, pasek znaczków z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2943
Mi.3091
60 PLN
34720

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100 
20 PLN
34721

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1
Mi.3099-100 
50 PLN
34722

1987 sportowe sukcesy Polaków, parka z bocznym marginesem z przesuniętą perforacją poziomą, na tym znaczku na razie nie katalogowane (katagolowany jest tylko podobny błąd na 2973 w cenie 150 PLN za pojedynczy znaczek). Znaczki były drukowane w Lipsku w czasach NRD co pokazuje, że utyskiwania na złą kontrolę jakości i wynikającą z niej dużą ilość makulatury filatelistycznej w Polsce mogą być przesadzone.

Fi.2972MK
Mi.3120
250 PLN
SOLD
34723

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami z lewej i prawej strony.

Fi.2983
Mi.3131
30 PLN
34724

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
10 PLN
34725

1987 Bolesław Chrobry, znaczek z mocno przesuniętym drukiem barwy stalowo-niebieskiej (obramowania rysunku). Unikalny narożny egzemplarz - możliwe że istniał wyłącznie jeden arkusz drukarski (3x35szt.), sprzedany w abonamencie w Poznaniu.

Fi.2983
Mi.3131 
300 PLN
34726

1987 Bolesław Chrobry, kompletny arkusz z przywieszkami i pustopalami.

Fi.2983ark.
Mi.3131 
130 PLN
34727

1987 Poczet królów polskich - Mieszko II, dolny pasek arkusza z numeratorem.

Fi.2984
Mi.3132 
15 PLN
34728

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jedna z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
34729

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty.

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
150 PLN
34730

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.88
Mi.Bl.102
75 PLN
34731

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok stemplowany.

Fi.bl.88
Mi.Bl.102
60 PLN
34732

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.88
Mi.Bl.102
120 PLN
34733

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.88
Mi.Bl.102
70 PLN
34734

1987 rocznik kopert FDC (bez Bl.88; Fi.57.-)

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
50 PLN
34735

1987 SOLIDARNOŚĆ - INICJATYWA WALKI CZYNNEJ - 120 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego, dwa pamiątkowe bloczki przedstawiające Marszałka w różnych okresach jego życia.


50 PLN
34736

1988 wojna obronna 1939 roku, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.3011-3 ark.
Mi.3159-61
80 PLN
34737

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, kart maksimum.

Fi.3021, 3025, 3028
10 PLN
34738

1988 statki pożarnicze, seria w arkuszach sprzedażnych. Znaczki drukowane w Drukarnii Narodowej w Berlinie (NRD).

Fi.3036-41 ark.
Mi.3184-9
90 PLN
34739

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137 (93)
Mi.Bl.107 
70 PLN
34740

1988 "70 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI", karta pocztowa skasowana okolicznościowo 11.11 w Sulejówku stemplem z wizerunkiem Marszałka Piłsudskiego.

Fi.Cp984
20 PLN
34741

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.93
Mi.Bl.107
30 PLN
34742

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.93
Mi.Bl.107
35 PLN
34743

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.93
Mi.Bl.107 
55 PLN
34744

1988 rocznik kopert FDC (bez Bl.93; Fi.50.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
50 PLN
34745

1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 210 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


155 PLN
34746

1988 SOLIDARNOŚĆ - 125 rocznica Powstania Styczniowego, pamiątkowy bloczek przedstawiający Romualda Traugutta, Dionizego Czachowskiego, herb powstańczy i Krzyż pamiątkowy 70-lecia Powstania Styczniowego.


30 PLN
34747

1988 SOLIDARNOŚĆ - 70 rocznica odzyskania niepodległości, pamiątkowy pasek znaczków przedstawiających: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, flagę z białym orłem, Ignacego Paderewskiego i Józefa Hallera .


40 PLN
34748

1989 Konie, arkusz sprzedażny znaczka o nominale 15 zł.

Fi.3043
Mi.3191 
35 PLN