The new auction will start soon

Auction 66. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34669

1979 badanie kosmosu, dolny prawy znaczek z błędem "trzy gwiazdki".

Fi.2511s
Mi.2659 
25 PLN
34670

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie, piękny stan, symboliczny numer po lewej.

Fi.bl.105ND (61)
Mi.Bl.74ND 
200 PLN
34671

1979 60-lecie PKOl, nowodruk bloku, kolejny numer po lewej stronie.

Fi.bl.105ND
Mi.Bl.74SD
140 PLN
34672

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, bloki na kopertach FDC.

Fi.bl.62a, b
Mi.Bl.75, 76
40 PLN
34673

1979 rocznik kopert FDC (Fi. ponad 110.-).

Fi.2455-2515
Mi.2602-63
90 PLN
34674

1980 "70-ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 11.11 we Wrocławiu.

Fi.2095, 2685
Mi.2242, 2833 
20 PLN
34675

1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi. ponad 800.-).

Fi.2516-3104
Mi.2664-3252 
560 PLN
34676

1980 nowodruk wydany z okazji Igrzysk Olimpijskich w Lake Placid i Moskwie, niski nakład zaledwie 20.000 sztuk.

Fi.2526-9 ND
Mi.2674-7
200 PLN
34677

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, znaczek z uskokiem ząbkowania.

Fi.2533
Mi.2681 
40 PLN
34678

1980 Dzień Znaczka - postęp pocztowy, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.2567-70
Mi.2715-8 
270 PLN
34679

1980-1981 TOM XIV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 100 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


70 PLN
34680

1981 "70 LAT HARCERSTWA POLSKIEGO WYSTAWA" Warszawa 1, znaczek wydany z okazji 150 rocznicy Powstania Listopadowego na ozdobnej kopercie, ostemplowany okolicznościowo 29.XI w pierwszym dniu obiegu; temat - HARCERSTWO.

Fi.2572
Mi.2720 
25 PLN
34681

1981 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie.

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND 
200 PLN
34682

1981 100. rocznica urodzin Pabla Picassa, nowodruk.

Fi.2580ND
Mi.Bl.84ND
160 PLN
34683

1981 Wystawa Filatelistyczna WIPA '81 w Wiedniu, arkusz sprzedażny.

Fi.2588
Mi.2736 
18 PLN
SOLD
34684

1981 restytucja żubra, dwie serie w paskach.

Fi.2608-12
Mi.2764-8
10 PLN
34685

1981 restytucja żubra, arkusz sprzedażny zagięty w połowie bez dolnego marginesu (10 serii).

Fi.2608-12
Mi.2764-8 
30 PLN
34686

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków) bez górnego marginesu; arkusz zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68 
25 PLN
34687

1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte).

Fi.2614-19
Mi.2757-62
120 PLN
34688

1981 Dzień Znaczka - stara broń, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2621-22
Mi.2769-70 
60 PLN
34689

1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2634-35
Mi.2782-83 
40 PLN
34690

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r." nadruk z 21 pozycji, miejscowy list wysłany 14.II.1983 w Warszawie, niewielki nakład, rzadko oryginalnie użyte, jest to prawdopodobnie jedna z niewielu zachowanych przesyłek, gwarancja i fotoatest Schmutz.

Fi.2644FP
3 200 PLN
34691

1982 Czesław Miłosz, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją, zagniecenia i uszkodzona guma.

Fi.2663
Mi.2811
20 PLN
34692

1982 600 lecie obecności Obrazu Jasnogórskiego, znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671 B1
Mi.2819 
15 PLN
34693

1982 "50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge" blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.bl.117(73) B
Mi.Bl.87 
20 PLN
34694

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 135 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


100 PLN
34695

1982 rocznik kopert FDC (bez Bl.75; Fi.54.-).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
34696

1983 750-lecie praw miejskich Torunia, znaczek z pustopolem.

Fi.2728
Mi.2876 
10 PLN
34697

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
34698

1983 "ODSŁONIĘCIE HARCERSKIEGO POMNIKA" Katowice 1, karta pocztowa maksimum, ostemplowana okolicznościowo 4.IX; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp844
20 PLN
34699

1983 rocznik kopert FDC (bez Bl. 78; Fi.45.-).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
30 PLN
34700

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów.

Fi.2782
Mi.2930 
270 PLN
34701

1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów.

Fi.Cp872-78
30 PLN
34702

1984 rocznik kopert FDC (bez Bl.81; Fi.49.-).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
30 PLN
34703

1984 list wartościowy z pieczęciami lakowymi urzędu pocztowego.


10 PLN
34704

1985 przywódcy ruchu ludowego - Maciej Rataj, wieloblok z różną intensywnością druku (rozlana farba) widoczna najlepiej w okolicach oczu (tzw. podbite oko).

Fi.2841
Mi.2989
50 PLN
34705

1985 wojna obronna 1919, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów, małe skazy na gumie - rude plamki.

Fi.2843
Mi.2991
60 PLN
SOLD
34706

1985 40-lecie fabryki taboru kolejowego PAFAWAG we Wrocławiu, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2845-8
Mi.2993-6
90 PLN
34707

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2848
Mi.2996 
25 PLN
34708

1985 200 lat polskiego baletu, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2857-8
Mi.3005-6
60 PLN