Auction 65. Inter-war Poland 1919-1939

23591

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków unieważnionych kasownikiem okolicznościowym BYDGOSZCZ WITA ARMIĘ w kolorach czarnym i lilaczerwonym.

Fi.bl.2-4
300 PLN
23592

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy na osobnej kopercie: Bl.2 na liście wysłanym 9.X z urzędu Warszawa 35 do Modlina, unieważniony rzadkim kasownikiem okolicznościowym "FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ WARSZAWA 2.10.X.1937" (Myślicki 37 033), z kasownikiem odbiorczym; Bl.3-4 na listach poleconych wysłanych 7.10 z Torunia do Berlina, na odwrocie stempelki kontroli dewizowej i kasowniki odbiorcze Berlin Charlottenburg; niecodzienny zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Bl.2-4
420 PLN
23593

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet obiegowo kasowanych bloków.

Fi.Bl.2-4
160 PLN
23594

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet bloków czystych.

Fi.Bl.2-4
280 PLN
23595

Fi.Ck7
60 PLN
23596

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brześć nad Bugiem - Warszawa nr 118.

Fi.Cp73
60 PLN
23597

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez napisów ozdobnych na marginesach.

Fi.bl.2s
Mi.Bl.2
300 PLN
23598

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez napisów ozdobnych na marginesach i bez perforacji.

Fi.bl.4s
Mi.Bl.4
300 PLN
23599

1937 koperta ostemplowana grzecznościowo rzadkim stemplem okolicznościowym "IX KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH TORUŃ 1 30 V 37 18" (Myślicki 37010).

45 PLN
23600

1937 S/S "PUŁASKI" - widokówka datowana 9.XI, wysłana z Rio de Janeiro do Warszawy przez członka załogi S/S "Pułaski", datownik odbiorczy z 3.XII; statek zakupiony w 1930 przez Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe, jeden z pierwszych polskich transatlantyków pływał na trasie Gdynia-Nowy Jork, a od 1936 Gdynia-Buenos Aires; w czasie II wojny światowej służył jako transportowiec, głownie na Oceanie Indyjskim.

300 PLN
23601

1937 kartka z warszawy do Chorzowa, kartka "Opłacono gotówką 50%", stempel agencji pocztowej kolektura J. Wolanów.

50 PLN
23602

1937 "OPŁ.UISZCZ.GOT./ ZARZ.M.P.I T./ NR.P.W.601/47/37/r." informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na kopercie wysłanej 4.X ze Lwowa do Wierzbnika, wirnik propagandowy urzędu nadawczego Lwów 2 "W dobrej szkole zdrowe dziecko/ BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZAJMY CIEMNOTĘ" z wyróżnikiem "a"; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 37 118).

40 PLN
23603

1937 "OPŁACONO GOTÓWKĄ 70%" stempelek na liście (druki) wysłanym 2.IX z urzędu Warszawa 1 do Wierzbnika; koperta firmowa "STOWARZYSZENIE KUPCÓW POLSKICH; całość w dobrym stanie zachowania.

25 PLN
23604

1937 "DRUK Opłacono gotówką 50%", list wysłany 10.X z urzędu Warszawa 2 do Wierzbnika; koperta firmowa "Mokotowska Fabryka Chemiczno-Farmaceutyczna Adolf Gąsecki i Synowie", reklamująca BIOPHYTOL; całość w dobrym stanie zachowania.

35 PLN
23605

1937 "Opł.Got.60%" stempelek na kopercie druków wysłanych 31.10 z miejscowości Miasteczko Kraińskie do Wierzbnika; dobry stan zachowania.

35 PLN
23606

1938 list z Poznania ze zwrotnym poświadczeniem odbioru.

Fi.252, 284
15 PLN
23607

1938 list na kopercie firmowej ze Lwowa.

Fi.284, 294
Mi.305, 315
25 PLN
23608

1938 list polecony z Panek 27.1.38 do Popowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.288
Mi.309
20 PLN
23609

1938 "POŚWIĘCENIE KOPCA HENRYKA SIENKIEWICZA" Okrzeja, idealnie odciśnięty okolicznościowy wirnik stosowany wyłącznie 2-X na kopercie druków wysłanych do Warszawy, kasownik odbiorczy 7.X na odwrocie (Myślicki 38 032).

Fi.294
Mi.315
100 PLN
23610

1938 seria "widokowa" - uzupełnienie, 5 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (druki) wysłana 20.X z Warszawy ze Związku Towarzystw Gimnastycznych "SOKÓŁ" w Polsce do Zarządu koła w Starachowicach, przeadresowane i 21.9 dosłane do Wierzbnika, bardzo dobry stan zachowania; temat - SOKOLSTWO, SPORT.

Fi.294
Mi.315
60 PLN
23611

1938 list z Warszawy 20.V.38 do Tomaszowa.

Fi.294
Mi.315
10 PLN
23612

1938 kartka wielkanocna z Rudki do Bohorodczan.

Fi.294
Mi.315
20 PLN
23613

1938 kartka ze stemplem okolicznościowym z Grudziądza "Pierwsze Targi Meblowe w Nowem nad Wisłą".

Fi.294
Mi.315
15 PLN
23614

1938 kartka z Warszawy ze stemplem okolicznościowym "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914 1919 PAKOSŁAW - KRECHOWCE BOBRUJSK - KANIÓW - MUMAŃ JAZŁOWIEC - TAJGA", Myślicki 38218.

Fi.294
20 PLN
23615

1938 kasownik okolicznościowy I polskiego lotu do stratosfery z Zakopanego.

Fi.294
50 PLN
23616

1938 AMBULANS - 123, znaczek za 10 gr. ze stemplem ambulansu Ostrów - Warszawa; kursującego tylko w sezonie 1938/39 i 1939.

Fi.295
Mi.316
20 PLN
23617

1938 kartka z Częstochowy 15.IX.38 do Warszawy.

Fi.296
Mi.317
10 PLN
23618

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków przez Koluszki, Radom nr 122 (numer prawie nieczytelny) z wyróżnikiem b.

Fi.296
Mi.317
50 PLN
23619

1938 kartka z Gdyni 31.X. do Niemiec.

Fi.296, Cp78
19 PLN
23620

1938 list ze stemplem okolicznościowym z Grudziądza "Pierwsze Targi Meblowe w Nowem nad Wisłą", gwarancja Petriuk.

Fi.298
Mi.319
25 PLN
23621

1938 list firmowy z Warszawy do Niemiec.

Fi.298, 304
Mi.319, 325
25 PLN
23622

1938 "WYSTAWA PLESZEWIANKA PRZEMYSŁOWO ROLNICZA W PLESZEWIE 14-21.VIII.1938." Pleszew, datownik okolicznościowy odciśnięty 15.VII na liście ofrankowanym znaczkiem za 25 gr z Edwardem Śmigłym - Rydzem za 25 gr (poziome linie tła) wysłanym do Warszawy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 38 021).

Fi.298I
Mi.319
50 PLN
23623

1938 list z Kasperowic 5.5.38 do Ameryki.

Fi.299
Mi.320
35 PLN
23624

1938 list z Zdun 12.4.38 do Niemiec.

Fi.299
Mi.320
10 PLN
23625

1938 WILEŃSZCZYZNA - PODBRODZIE - list polecony, wysłany 15.VIII z miejscowości Podbrodzie (powiat święciański) do Warszawy, doskonałe odbitki datowników z wyróżnikiem "b"; kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.299
Mi.320
100 PLN
23626

1938 kartka z Skalmierzyc do Poznania.

Fi.303
Mi.324
30 PLN
23627

1938-1939 roczniki znaczków czystych.

Fi.303-Bl.8
Mi.324-Bl.8
1 800 PLN
23628

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Fi.305
Mi.326
15 PLN
23629

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.200.-).

Fi.306-07A-B
Mi.327-28A-B
200 PLN
23630

Fi.306-07B
Mi.327-28A
40 PLN