Auction 65. Inter-war Poland 1919-1939

22789

1918 środek katalogu prac konkursowych na Marki Polskie zorganizowanego z inicjatywy Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego; zawiera 144 projekty, trzydziestu dwóch autorów, na trzydziestu pięciu stronach, w tym nagrodzone prace: E.Bartłomiejczyka, W.Husarskiego, J.Toma i E.Trojanowskiego; wydano go w czterech wersjach kolorów niebieskiej, czarnej, zielonej i brązowej; tu rzadka w kolorze zielonym z minimalną ceną wywoławczą nieco ponad 8 zł. za projekt.

1 200 PLN
22790

1918 zestaw projektów konkursowych pierwszych polskich znaczków pocztowych w różnych kolorach.

500 PLN
22791

1918 list polecony z Kielc 22.XI.18 do Czech, opłata austriackimi znaczkami według austriackiej taryfy pocztowej - mimo, że funkcjonowała już Poczta Polska z własną taryfą i znaczkami , rzadkie, gwarancja.

550 PLN
22792

1918 znaczek z nadrukiem GGW z wierszowym stemplem prowizorycznym PŁOCK.

50 PLN
22793

1918 współkursory - prawdopodobnie najpóźniejsza austriacka karta pocztowa bez przedruku użyta w wolnej Polsce!!! wysłana 28.VII.1919 z miejscowości Uhnów (powiat Rawa Ruska, dyrekcja Lwowska) do obozu jeńców ukraińskich w Przemyślu (Pikulice?), stempelek cenzury wojskowej w Przemyślu i najpewniej cenzura obozowa - duża odręcznie wpisana litera "C"; po wycofaniu 20.I.1919 z obiegu wszystkich austriackich znaczków i całostek jeszcze przez pewien okres były one używane na obszarze dyrekcji Lubelskiej; w Galicji używano ich bardzo krótko i to głównie w wewnętrznym obrocie pocztowym na skarcie; prywatnych przesyłek z oryginalnego obiegu w drugim kwartale 1919 roku się nie spotyka - tu oferowana karta, co ciekawsze przybliżająca bardzo słabo udokumentowane zagadnienie obozów dla jeńców z czasów wojny polsko-ukraińskiej, jest niewątpliwie unikalna; wspaniały walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

2 400 PLN
22794

1918 prekursory, przekaz pieniężny z Wadowic 1.12.18 do Drakomyśla Śląskiego opłacony znaczkami austriackimi, gwarancja.

650 PLN
22795

1919 wydanie Komisji Rządzącej - CIESZYN 1, PRYWATNA PERFORACJA, znaczki z prywatną perforacją - w tym parka najdroższych za 6 hal. niezwykle rzadko spotykana na korespondencji, jako zgodna z taryfą opłata za zwykły list wysłany 12.III z Cieszyna do Trzyńca; do tej pory znaczki z prywatną perforacją z Cieszyna nie były opisane i nie są odnotowane w katalogu Fischera jak kilkanaście innych miejscowości; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.55, 56, 57, 58
Mi.51, 52, 53, 54
1 200 PLN
22796

1919 KRAKÓW - wydanie Komisji Rządzącej, znaczki za 2, 20, 50 f. na wycinku ze skartu, unieważnione rzadkim kasownikiem rusztowym z Krakowa.

Fi.55, 61, 63
Mi.54, 60, 62
40 PLN
22797

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria kasowana, najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Krawczyk.

Fi.55-65
Mi.54-64
70 PLN
22798

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.100.-), najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Schmutz.

Fi.55-65
Mi.54-64
80 PLN
22799

1919 seria wydania Komisji Rządzącej z prywatnym ząbkowaniem z Wadowic stemplowana grzecznościowo na kopercie.

Fi.55-65
Mi.54-64
150 PLN
22800

1919 wydanie Komisji Likwidacyjnej, znaczek za 6 hal. gwarancja.

Fi.55-65
Mi.54-64
75 PLN
22801

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria znaczków z oryginalnego obiegu z różnych urzędów.

Fi.55-65
Mi.54-64
70 PLN
22802

1919 wydanie Komisji Rządzącej, narożny znaczek za 3 hal. z błędem "lekko uszkodzone C w POCZTA", gwarancja Landre, Berbeka.

Fi.56 B
Mi.55
30 PLN
22803

1919 wydanie Komisji Rządzącej, marginesowy znaczek za 3 hal. z błędem "przekreślony rysunek", gwarancja i opis Berbeka.

Fi.56 B
Mi.55
80 PLN
22804

1919 wydanie Komisji Rządzącej, parka znaczków za 5 h., lewy z błędem "y połączone z białą ramką", a prawy z błędem "plamka nad lewym szponem orła", gwarancja Berbeka.

Fi.57 B+B
Mi.56
60 PLN
22805

1919 wydanie Komisji Rządzącej, prywatnie perforowany znaczek za 6 h. z błędem "kolec na lewym skrzydle orła", gwarancja Landre.

Fi.58 B1
Mi.57
240 PLN
22806

1919 wydanie Komisji Rządzącej, marginesowa parka znaczków za 6 h., lewy z błędem "kolec na lewym skrzydle orła", gwarancja i opis Berbeka.

Fi.58 B1+58
Mi.57
150 PLN
22807

1919 wydanie Komisji Rządzącej, prywatnie perforowany znaczek za 10 h. z błędem, po załamaniu znaczka dolna część perforacji pionowej skośna, podwójna gwarancja Berbeka.

Fi.59 B
Mi.58
120 PLN
22808

1919 kartka ze Lwowa 15.5.19 do Czechosłowacji, opłata niezgodna z taryfą, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K2 w okręgu, całostka krakowska z nadrukiem typ 71.

Fi.59, Cp16IIx
80 PLN
22809

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 15 h. z błędem "zalany napis POLSKA", w prawej cyfrze 5 wypadł z papieru węgielek, gwarancja Berbeka.

Fi.60 MK
Mi.59
40 PLN
22810

1919 kartka z Bielska 30.4.19 do Wiednia, taryfa zagraniczna, stemple krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 111a.

Fi.60, Cp16IIx
80 PLN
22811

1919 kartka z Bielska 7.4.19 do Pragi,taryfa zagraniczna, całostka krakowska nadruk 64.

Fi.60, Cp16IIx
80 PLN
22812

1919 wydanie Komisji Rządzącej, narożny znaczek za 20 h. z błędem na poz.100 "uszkodzona lewa cyfra 0", gwarancja Landre, Berbeka.

Fi.61 B
Mi.60
30 PLN
22813

1919 wydanie Komisji Rządzącej, parka znaczków za 20 h., lewy z błędem na poz.37 "uszkodzona cyfra 2", gwarancja Berbeka.

Fi.61 B1
Mi.60
75 PLN
22814

1919 wydanie Komisji Rządzącej, parka znaczków za 50 h., lewy z błędem "uszkodzona prawa cyfra 5", gwarancja Berbeka.

Fi.63 B
Mi.62
40 PLN
22815

1919 wydanie Komisji Rządzącej, marginesowa parka znaczków za 70 h., prawy z błędem na poz.23 "uszkodzona litera O w POLSKA", gwarancja i opis Berbeka.

Fi.64 B1
Mi.63
40 PLN
22816

1919 wydanie Komisji Rządzącej, parka znaczków za 1 kr., prawy z błędem na poz.48 "kocona zamiast korona", gwarancja i opis Berbeka.

Fi.65 B1
Mi.64
160 PLN
22817

1919 wydanie w walucie koronowej, makulatura znaczka za 3 hal. w czworobloku, na wysokości napisu POCZTA z dziesiątego rzędu znalazła się wystająca "listwa" sucho wyciśnięta w papierze, po obu jej stronach papier pozostał niezadrukowany i brak dolnej części rysunku znaczka w dziewiątym rzędzie i górnej w dziesiątym, gwarancja Schmutz.

Fi.73 MK
Mi.65
800 PLN
22818

1919 wydanie w walucie koronowej, luzaki z serii.

Fi.73-81A
Mi.65-73
15 PLN
22819

Fi.73-81B
Mi.77-85
80 PLN
22820

1919 wydanie w walucie koronowej, zestaw różnych prób, cześć z gwarancjami.

Fi.73-82P
Mi.65-74
600 PLN
22821

1919 wydanie w walucie koronowej, seria cięta.

Fi.73-84A
Mi.65-76
180 PLN
22822

1919 wydanie w walucie koronowej, czysta seria cięta.

Fi.73-84A
Mi.65-76
260 PLN
22823

1919 wydanie w walucie koronowej, kasowana seria cięta (Fi.120.-).

Fi.73-84A
Mi.65-76
100 PLN
22824

1919 wydanie w walucie koronowej, czworobloki w odmianach.

Fi.73A
Mi.85
20 PLN
22825

1919 wydanie w walucie koronowej, fragmenty arkusza.

Fi.73B
Mi.77
55 PLN
22826

1919 wydanie w walucie koronowej, czworobloki w różnych odmianach.

Fi.73B
Mi.77
15 PLN
22827

1919 list polecony z Ostrowca 17.II.19 do Bełchatowa, opłata przepołowionym znaczkiem austriackiej poczty polowej za 90 hal., charakter filatelistyczny, brak stempla odbiorczego na odwrocie.

Fi.73B, 74A
350 PLN
22828

1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok prób arkuszowych znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym.

Fi.74 P4
Mi.66
140 PLN