21704 |
1864 Królestwo Polskie, koperta do korespondencji krajowej, do Rosji i Finlandii, ze znakiem opłaty w lewym górnym rogu na papierze satynowanym z tłoczonymi kwadracikami, wysłana 7.5. według kalendarza juliańskiego z Warszawy do Sankt Petersburga; znak opłaty unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, to ostatni okres używania okrągłego kasownika, na jesieni 1864 roku wprowadzono w Warszawie kasowniki kwadratowe, obok datownik ВАРШАВА grażdanką; na odwrocie kompletna pieczęć lakowa i datownik odbiorczy St.Petersburga z 9.5; Z.Mikulski w swoim artykule dotyczącym kopert Królestwa Polskiego "Filatelista" 3/2000 pisze: "... całostka ta jest o wiele rzadsza od listów ofrankowanych pierwszym polskim znaczkiem."; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp5IIy |
| 5 000 PLN | |
21705 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 59 - Włodawa (250+600.-), poza słabszym prawym dolnym narożnikiem bardzo ładny stan. | Fi.5 Mi.5 |
| 700 PLN | |
21706 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, typ cztery kwadraty z ozdobną stopką cyfry 1, piękny stan - żywe kolory, klarowny druk i czytelnie odbity kasownik. | Fi.6 Mi.6 |
| 800 PLN | |
21707 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; czytelnie unieważniony warszawskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, wspaniale widoczna ozdobna stopka cyfry 1, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.7 Mi.7 |
| 1 200 PLN | |
21708 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 3 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony, na liście frankowanym kilkoma znaczkami, polskim kasownikiem numerowym 28 - Suwałki (Fi.50+250.-), sprawdzono wymiary i położenie cyfr, liczba trzycyfrowa wykluczona. | Fi.13y Mi.13y |
| 200 PLN | |
21709 |
1865 Królestwo Polskie, parka znaczków rosyjskich za 3 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, na resztce wycinka; unieważniona polskim kasownikiem ambulansu DB 1 - Droga Bydgoska - bardzo rzadkim, znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich, prawy znaczek uszkodzony, kasownik wyjątkowo czytelnie odbity, niska cena wywoławcza. | Fi.13y Mi.13y |
| 300 PLN | |
21710 |
1865 Królestwo Polskie, parka rzadszych w Królestwie znaczków rosyjskich za 5 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, na wycinku, unieważniona bardzo czytelnie odbitym polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.300+330). | Fi.14y Mi.14y |
| 500 PLN | |
21711 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 16 - Ruda Guzowska (Fi.+600.-), ładny stan. | Fi.15y Mi.15y |
| 480 PLN | |
21712 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony rzadkim polskim kasownikiem numerowym 210 - Sochaczew, wysoki współczynnik rzadkości - 8 punktów według M.A.Bojanowicza, (Fi.+500.-)bardzo ładny stan. | Fi.15y Mi.15y |
| 750 PLN | |
21713 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na grubym papierze (0,10 mm) ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 311 - Aleksandrów Pograniczny (Fi.+900.-), typ 1 o wysokości cyfr 5,5-6 mm jest na rosyjskich znaczkach bardzo rzadki; piękny stan. | Fi.15z Mi.15z |
| 1 000 PLN | |
21714 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.180+330.-), poza lekkimi ubytkami rysunku w ładnym stanie, niska cena wywoławcza. | Fi.16y Mi.16y |
| 150 PLN | |
21715 |
| 4 800 PLN | |
21716 |
1865 rosyjski znaczek ze stemplem numerowym 241 z Włocławka, ładna czytelna odbitka kasownika. | Mi.21 |
| 60 PLN | |
21717 |
| 350 PLN | |
21718 |
1866 Królestwo Polskie, dwa znaczki rosyjskie za 1 i 5 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku; unieważnione czytelnie polskim kasownikiem ambulansowym DB 2 - Droga Bydgoska; bardzo rzadkim, znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich; lekkie zagniecenie poziome wycinka, poza tym w bardzo ładnym stanie. | Fi.18x, 20x Mi.18x, 20x |
| 600 PLN | |
21719 |
1866 Królestwo Polskie - BŁĄD TŁA i kasownik BW; rosyjski znaczek za 3 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, z tłem trójkąty - jak dla znaczka za 5 kop.; unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.400+330.-), na wycinku użytkowym z opłaconego przez nadawcę - stempelek FRANCO, listu zagranicznego do Francji - adnotacja kredką 5 1/2., piękny stan. | Fi.19xs Mi.19F |
| 1 000 PLN | |
21720 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, ładny stan. | Fi.21x Mi.21x |
| 100 PLN | |
21721 |
1866 list z Warszawy do Niemiec, stempel nerkowy "franco", na odwrocie stempel odbiorczy Wrocławia, gwarancja. | |
| 450 PLN | |
21722 |
1867 obszar I Rzeczypospolitej - OSZMIANA, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 138x107mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, wysłana z Oszmiany do Warszawy, na froncie datownik ОШМЯНАЪ/ 26 ОКТ.1867, znak opłaty unieważniony tym samym stemplem, obok dwujęzyczny datownik odbiorczy ВАРШАВА/ WARSZAWA z 10/11 i okrągły godzinnik 9/R typu Da; w 1795 roku Oszmiana znalazła się w zaborze rosyjskim; koperta zachowała się w bardzo dobrym stanie. | Fi.Ckr7I |
| 800 PLN | |
21723 |
1868 obwoluta listu z Warszawy do cukrowni w Elżbietowie, znaczek kasowany warszawskim kasownikiem z jedynką w czterech prostokątach. | Fi.21 |
| 700 PLN | |
21724 |
1868 około, obszar I Rzeczypospolitej - WILNO, rosyjska koperta za 10 kop wydania z 1868, o wymiarach 140x60mm, wszystkie klapy zaokrąglone; wysłana z Wilna do miejscowości Szczuczyn, znak opłaty skasowany 7.XI stemplem nadawczym WILNO (ВИЛЬНА) z ozdobnikiem, ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na froncie; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.U13IIC |
| 200 PLN | |
21725 |
1869 Królestwo Polskie, list składany z Warszawy do Carskiego Sioła opłacony rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, oraz z ząbkowaniem 14 1/2 : 15; znaczek unieważniono zastępczo stemplem warszawskiej poczty miejskiej ВАРШАВА / 5чП z dnia 7.1.1869 według kalendarza juliańskiego, zwykle stosowanym jako godzinnik odbiorczy; jako kasownik zastępczy stempel ten był używany sporadycznie; znany jest w tej formie z kilku listów, zawsze z godziny 5 po południu, obok ten sam stempel jako datownik nadawczy, na odwrocie rosyjskie datowniki ambulansów kolejowych 5-6 Warszawa - Wilno z dnia 7.1.1869 i 3-4 Wierzbołów - St.Petersburg z dnia 8.1.1869 oraz datownik odbiorczy z Carskiego Sioła z 9.1.; trudno uzasadnić zastosowanie tego stempla na listach zamiejscowych; prawdopodobnie użyto go jako kasownika przez przypadek, na korespondencji dostarczonej do urzędu tuż przed ekspedycją przesyłek, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.21x Mi.21x |
| 4 000 PLN | |
21726 |
1869 obszar I Rzeczypospolitej - WITEBSK, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 138x107mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, wysłana z Witebska do miejscowości Newel, znak opłaty unieważniony datownikiem "ВИТЕБСК 16 МАР.1869", dodatkowo odciśniętym poniżej, na froncie datownik odbiorczy "НЕВЕЛЪ 18 МАР.1869"; w 1772 roku Witebsk został włączony do Rosji, nigdy do Polski nie wrócił; koperta zachowała się w bardzo dobrym stanie. | Fi.Ckr10 |
| 400 PLN | |
21727 |
1869 list z Łodzi 8.12.69 do Saksonii, znaczki skasowane stemplem numerowym Łodzi z cyfrą 182 w okręgach, stemple odbiorcze oraz lakowy i franco, koperta w ładnym stanie, gwarancja Bojanowicz. | Mi.18, 19, 21 |
| 900 PLN | |
21728 |
1869 Królestwo Polskie - DB/1; list składany z Warszawy do Berlina opłacony rosyjskimi znaczkami za 1, 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono rzadkim polskim kasownikiem ambulansowym DB/1 - Droga Bydgoska, na froncie równie rzadki stempel nadawczy "Ekspedycja Poczt w Wagonie" z datą 14.9 opisany przez Z.Mikulskiego jako datownik na listach ekspediowanych Drogą Bydgoską z dworca Warszawa; obok pruski stempel graniczny "Aus Russland Franco..." z 13.4.69 - typ 149 według Feusera i kaszetka nadawcy SAM:ANT: FRAENKEL / VARSOVIE, na odwrocie berliński stempelek odbiorczy z 14.4., bardzo dobry stan zachowania, kolorowy fotoatest firmowy. | Mi.18x, 19x, 21x |
| 4 000 PLN | |
21729 |
1869 obszar I Rzeczypospolitej - MIŃSK, rosyjska koperta za 10+1 kop wydania z 1863 roku, o wymiarach 120x76 mm, ze znakiem wodnym Wz.III w położeniu normalnym, kształt klap IV, wysłana z Mińska do Rygi znak opłaty skasowany 27.II stemplem nadawczym MIŃSK (МИНСКЪ) z ozdobnikiem, ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na froncie; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i stempel odbiorczy; Mińsk w II rozbiorze zagarnięty przez Rosję, nie powrócił już, z wyjątkiem 1920 roku, w granice Rzeczypospolitej; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.Ckr10III Mi.U10C |
| 600 PLN | |
21730 |
1870 kompletny list z Szydłowca do Warszawy, kasownik numerowy nr 151 i miejscownik dwujęzyczny Szydłowca, stopień rzadkości według Bojanowicza 6 punktów w 10 punktowej skali rzadkości, ładny stan zachowania. | Fi.21 |
| 1 300 PLN | |
21731 |
1870 list z Warszawy do Moskwy, znaczek rosyjski stemplowany warszawskim stemplem numerowym z jedynka w czterech kwadratach, na awersie stemple tranzytowe i odbiorcze. Gwarancja. | Mi.21x |
| 750 PLN | |
21732 |
| 500 PLN | |
21733 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81 mm; wysłana 16.II.1873 z Przasnysza do Lipna; dobry stan zachowania (na odwrocie koperty zapiski). | Mi.U16C |
| 100 PLN | |
21734 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 30 kop, rozmiar: 145x81 mm; doskonały stan zachowania. | Mi.U18A |
| 140 PLN | |
21735 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 139x113 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U20D |
| 160 PLN | |
21736 |
1873 kompletny list z Warszawy do Berlina nadany w ekspedycji pocztowej na dworcu kolei Warszawsko - Wiedeńskiej, list w pięknym stanie, gwarancja. | Fi.21 |
| 1 500 PLN | |
21737 |
1875 Królestwo Polskie - 1043 UNIEJÓW, koszulka listu z Uniejowa do Londynu opłaconego rosyjskimi znaczkami za 2 i 10 kop. wydań z 1875 i 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniono je trójkątnym kasownikiem numerowym ze ściętymi wierzchołkami 1043 - Uniejów; po prawej datownik nadawczy Ст.УНѢЕВЪ / КАЛ.Г. / 11дека1875г.; po lewej graniczny stempel pochodzenia "Aus Polen";, na odwrocie rosyjskojęzyczny datownik tranzytowy КАЛИШЪ 13 ДЕК.1875; kasowniki trójkątne ze ściętymi wierzchołkami o numerach od 848 do 1700 rzadko przypisane są do konkretnych miejscowości, numery przydzielano bez klucza terytorialnego w całej Rosji; koszulka jest przycięta z trzech stron ogólnie w niezłym stanie, wszystkie stemple czytelnie odbite, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.21, 24 |
| 4 000 PLN | |
21738 |
1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U22C |
| 100 PLN | |
21739 |
1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U23A |
| 160 PLN | |
21740 |
1876 Królestwo Polskie - 1107 MAŁOGOSZCZ, koperta wydania z 1875 roku wysłana z Małogoszczy do Krakowa (Galicja); znak opłaty za 8 kop. unieważniono trójkątnym kasownikiem numerowym ze ściętymi wierzchołkami 1107 - Małogoszcz; obok datownik graniczny z Michałowic МИХАЛОВИЦЫ 7 АПР.1876; na odwrocie taki sam datownik z 8 АПР. i rosyjskojęzyczny stempel nadawczy Ст.МАЛОГОЩЪ / КЕЛЕЦ.Г. / 6апре1876г; to, że stempel 1107 nie był dotąd znany nie jest dziwne, bo jego poprzednik - polski kasownik numerowy 136 z Małogoszczy, ma najwyższy 10 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza zarówno na znaczku polskim jak i rosyjskich; kasowniki trójkątne ze ściętymi wierzchołkami o numerach od 848 do 1700 rzadko przypisane są do konkretnych miejscowości, numery przydzielano bez klucza terytorialnego w całej Rosji; koperta zachowana jest w bardzo dobrym stanie, wszystkie stemple bardzo czytelnie odbite, gwarancja i opis Schmutz. | Mi.U22C |
| 10 000 PLN | |
21741 |
1879 obszar I Rzeczypospolitej - STAROKONSTANTYNÓW - list ze Starokonstantynowa do miejscowości Czudnów, opłacony 2 znaczkami rosyjskimi za 7 kop i 1 za 8 kop wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważnione datownikiem СТАРОКОНСТАНТИНОВЪ z dnia 16.IV, niebieski kasownik odbiorczy ЧУДНОВСКАЯ П.О. ВОЛЫНСК.ГУБ.; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.25x, 26x Mi.25x, 26x |
| 120 PLN | |
21742 |
1879 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop wydania z 1879, o wymiarach 145x81mm; wysłana 28.VIII z Warszawy do Helsingfors w Wielkim Księstwie Finlandii; przesłana wagonem pocztowym nr.4 relacji Warszawa-Petersburg - kasownik POCZTOWY WAGON No.4 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.4) z wyróżnikiem "4", na odwrocie stempel tranzytowy Petersburga z 30.VIII, a na froncie fiński stempel nadejścia w ramce ANK 12 9; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Mi.U25C |
| 510 PLN SOLD | |
21743 |
1880 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/10 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U28A |
| 100 PLN | |