The new auction will start soon

Auction 65. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27245

1986 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Meksyku, znaczek z powtarzalnym błędem "żółte kółeczko na spodenkach nad lewą nogą polskiego piłkarza" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.2880 B
Mi.3028 
40 PLN
27246

1986 polska żegluga bałtycka, pasek trzech znaczków z przywieszkami i pustopolami na dolnym marginesie.

Fi.2881
Mi.3029
30 PLN
27247

1986 polska żegluga bałtycka, pasek trzech znaczków z przywieszkami i pustopolami na dolnym marginesie.

Fi.2882
Mi.3030
30 PLN
27248

1986 25 lat Układu Antarktycznego, znaczek z przesuniętym drukiem barwy czarnej, na dole dla porównania normalny znaczek.

Fi.2885
Mi.3033
100 PLN
27249

1986 100-lecie Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, kompletna seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2921-6 ark.
Mi.3069-74
160 PLN
27250

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl.19B1
Mi.Bl.99 
20 PLN
27251

1986 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Stockholmia '86", oryginalna paczka zawierająca 100 sztuk bloku nie rozpieczętowana.

Fi.bl.86
Mi.Bl.100 
60 PLN
27252

1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.84-85, Bl.86, Bl.87; Fi.52.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
27253

1986 Poczta Harcerska zorganizowana z okazji 70 lat Otwocka, specjalna karta ostemplowana 11.XII datownikiem pamiątkowym; temat - HARCERSTWO.


10 PLN
27254

1987 II Kongres PRON, pasek znaczków z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2943
Mi.3091
60 PLN
27255

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100 
20 PLN
27256

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1
Mi.3099-100 
50 PLN
27257

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami z lewej i prawej strony.

Fi.2983
Mi.3131
30 PLN
27258

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
10 PLN
27259

1987 Bolesław Chrobry, znaczek z mocno przesuniętym drukiem barwy stalowo-niebieskiej (obramowania rysunku). Unikalny narożny egzemplarz - możliwe że istniał wyłącznie jeden arkusz drukarski (3x35szt.), sprzedany w abonamencie w Poznaniu.

Fi.2983
Mi.3131 
300 PLN
27260

1987 Bolesław Chrobry, kompletny arkusz z przywieszkami i pustopalami.

Fi.2983ark.
Mi.3131 
130 PLN
27261

1987 Poczet królów polskich - Mieszko II, dolny pasek arkusza z numeratorem.

Fi.2984
Mi.3132 
15 PLN
27262

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jedna z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
27263

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty.

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
150 PLN
27264

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.88
Mi.Bl.102
70 PLN
SOLD
27265

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.88
Mi.Bl.102
75 PLN
27266

1987 rocznik kopert FDC (bez Bl.88; Fi.57.-)

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
35 PLN
27267

1988 "70 LAT POLSKIEJ MARYNARKI WOJENNEJ", ilustrowana, dekoracyjna karta, ofrankowana i ostemplowana okolicznościowo 28.XI w Gdyni; na stemplu sylwetka torpedowca ORP "Mazur".

Fi.2837, 2839
Mi.2985, 2987 
15 PLN
27268

1988 wojna obronna 1939 roku, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3011-3 ark.
Mi.3159-61
80 PLN
SOLD
27269

1988 statki pożarnicze, seria w arkuszach sprzedażnych. Znaczki drukowane w Drukarnii Narodowej w Berlinie (NRD).

Fi.3036-41 ark.
Mi.3184-9
90 PLN
27270

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137 (93)
Mi.Bl.107 
70 PLN
27271

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.93
Mi.Bl.107
30 PLN
SOLD
27272

1988 rocznik kopert FDC (bez Bl.93; Fi.50.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
50 PLN
27273

1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 210 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


155 PLN
27274

1989 Konie, arkusz sprzedażny znaczka o nominale 15 zł.

Fi.3043
Mi.3191 
35 PLN
27275

1989 45-lecie PRL, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3058-61
Mi.3207-10 
60 PLN
27276

1989 45. lecie bitwy pod Falaise, górny znaczek z błędem "przerwa w linii rzeki Laizon".

Fi.3065B1
Mi.3213 
25 PLN
27277

1989 chirurdzy polscy, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3073-74
Mi.3221-22 
60 PLN
27278

1989 45. rocznica desantu pod Arnhem, arkusz sprzedażny.

Fi.3075 ark.
Mi.3223
30 PLN
27279

1989 poczet królów i książąt polskich, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3079-80 ark.
Mi.3227-8
80 PLN
SOLD
27280

1989 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym nadrukiem podwójnym, pojedyncza gwarancja.

Fi.3086
Mi.3234
100 PLN
27281

1989 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka za 500 zł./4 zł. z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem.

Fi.3086 Mk
Mi.3234 
40 PLN
27282

1989 wydanie przedrukowe, pasek znaczków z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.3086MK1
Mi.3234 
40 PLN
27283

1989 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.3086No
Mi.3234K
120 PLN
27284

1989 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków z przesuniętym odwróconym nadrukiem, górne znaczki bez nadruku, wszystkie znane odwrotki pochodzą z jednego 150-cio znaczkowego arkusza i są dużo rzadsze niż nadruki podwójne, parek z nadrukiem odwróconym i bez nadruku mogło być tylko 15 sztuk, gwarancja Jungjohann.

Fi.3086No+2589
Mi.3234K+2752 
1 000 PLN