15802 |
1933 miejscowy list polecony z Warszawy 21.X.33. | Fi.242, 258 Mi.272, 279 |
| 25 PLN | |
15803 |
1933 list z Warszawy z wirnikiem okolicznościowym "KUP KSIĘGĘ KU CZCI POLEGŁYCH LOTNIKÓW", na rewersie okolicznościowa nalepka WIPA Wien 1933, stempel wlasnosciowy Vaumund. | Fi.250 Mi.271 |
| 40 PLN | |
15804 |
1933 list polecony z Sławatycz 6.I.33 do Piszczac, obcięta lewa strona koperty. | Fi.257 Mi.278 |
| 10 PLN | |
15805 |
1933 700-lecie założenia Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 180 PLN | |
15806 |
1933 700-lecie założenia Torunia, znaczek w ładnym stanie. | Fi.258 Mi.279 |
| 200 PLN | |
15807 |
1933 700-lecie Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 155 PLN | |
15808 |
| 200 PLN | |
15809 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G. | Fi.258G Mi.279 |
| 200 PLN | |
15810 |
1933 zwycięzcy Chellengu. | Fi.259 Mi.280 |
| 60 PLN | |
15811 |
1933 zwycięzcy Challengu, znaczek w ładnym stanie. | Fi.259 Mi.280 |
| 120 PLN | |
15812 |
1933 zwycięzcy Challenge'u. | Fi.259 Mi.280 |
| 30 PLN | |
15813 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.150.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 90 PLN | |
15814 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.150.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 80 PLN | |
15815 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.600.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 400 PLN | |
15816 |
1933 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym "Paczki żywnościowe". | Fi.259 |
| 70 PLN | |
15817 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 20.9 z Ostrowa Wielkopolskiego do Kalisza. | Fi.259 Mi.280 |
| 30 PLN | |
15818 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek w ładnym stanie. | Fi.260 Mi.281 |
| 65 PLN | |
15819 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 21.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie (Myślicki 33 005). | Fi.260 Mi.281 |
| 100 PLN | |
15820 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna. | Fi.260 Mi.281 |
| 70 PLN | |
15821 |
1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, znaczek ze znakiem wodnym II.D, gwarancja Petriuk. | Fi.260D Mi.281 |
| 100 PLN | |
15822 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.110.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260D Mi.281Y |
| 80 PLN | |
15823 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym. | Fi.260D Mi.281Y |
| 80 PLN | |
15824 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), gwarancja i opis Schmutz.. | Fi.260D Mi.281Y |
| 90 PLN | |
15825 |
1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu - W.II.G (trąbki w górę). | Fi.260G Mi.281X |
| 120 PLN | |
15826 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w ładnym stanie. | Fi.261 Mi.282 |
| 80 PLN | |
15827 |
1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty. | Fi.261 Mi.282 |
| 70 PLN | |
15828 |
1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 150 PLN | |
15829 |
1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 160 PLN | |
15830 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty. | Fi.262 Mi.283 |
| 180 PLN | |
15831 |
| 30 PLN | |
15832 |
1933 list firmowy z Krakowa z nadrukiem "DRUK / Opłacono gotówką 65%". | |
| 70 PLN | |
15833 |
1934 list z miejscowy z Poznania 2.9.34. | Fi.251, 252 Mi.272, 273 |
| 10 PLN | |
15834 |
1934 WILEŃSZCZYZNA - WOŁOŻYN, judaica - list, którego nadawcą jest rabin miasta Wołożyna Jakop Szapiro, wysłany w kopercie firmowej 31.XII do Filadelfii; znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "c"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.251, 255 Mi.272, 276 |
| 200 PLN | |
15835 |
1934 sądowy list polecony z Ostrowa Mazowieckiego 3.XII.34. | Fi.251, 270 Mi.272, 291 |
| 30 PLN | |
15836 |
1934 list firmowy z Poznania 22.12.34 do Niemiec. | Fi.251, 270II Mi.272, 291B |
| 40 PLN | |
15837 |
1934 list z Sochaczewa 31.XII.34 do Szwajcarii. | Fi.251, 270IIb Mi.272, 291B |
| 45 PLN | |
15838 |
1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lublin nr 255. | Fi.255 |
| 80 PLN | |
15839 |
1934 ekspres polecony z Krakowa 1.V.34 do Austrii, list opłacony według specjalnej niższej taryfy na listy do Austrii 0,50 zł zamiast 0,60 zł opłaty za list plus 0,60 zł za polecenie i 1 zł za ekspres. | Fi.257, 263 Mi.278, 284 |
| 25 PLN | |
15840 |
1934 list polecony z Siedlec 20.8.34 do Warszawy. | Fi.258 Mi.279 |
| 30 PLN | |
15841 |
1934 kartka z Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie 9.V.34 z kasownikiem okolicznościowym. | Fi.264 Mi.285 |
| 190 PLN | |