14403 |
1917 karta pocztowa wysłana z Warszawy 2.3.17 do Milówki; datownik FELDPOSTAMT 378, rzadki stempel formacyjny "Komenda Żandarmeryi / Polowej Wojsk Polskich". | |
| 180 PLN | |
14404 |
1917 CZUWAJ - skautowy znaczek kwestarski o nominale 4 gr na widokówce wysłanej 7.VIII ze Lwowa do miejscowości Uhrynów, stempel cenzury lwowskiej na Poczcie Głównej; znaczek w typie rysunku, który w konkursie ogłoszonym w 1912 roku przez pismo SKAUT na odznakę skautową zajął II miejsce - autorstwa patrolowego 3 patrolu IV Krakowskiej Drużyny Skautowej Bartosza Głowackiego, według opisu był to: "orzeł polski dzierżący w szponach tarczę z napisem "Czuwaj""; rzadki walor w dobrym stanie zachowania; temat - HARCERSTWO, SKAUTING. | |
| 1 000 PLN | |
14405 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kasowana seria w ładnym stanie, częściowo na wycinkach, gwarancja Włodarski, Schmutz, Mikstein i Krawczyk, 10/7 kop. kasowany przez kreślenie Jungjohann BPP, Schmutz, Rachmanow i trzy ostatnie, w tym piękny wycinek z ciętym za 70 kop., Schmutz. | Fi.1-11 |
| 2 800 PLN | |
14406 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; narożny sześcioblok znaczków za 15 kop., prawy górny z błędem na poz.90 "uszkodzone l w Pol.", lewy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone o w Pol.", zachowany w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.6 |
| 400 PLN | |
14407 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; czworoblok znaczków za 50 kop. użytych jako fiskalne, rzadkie. | Fi.10 |
| 120 PLN | |
14408 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, ślad po podlepce, gwarancja Schmutz. | Fi.11 |
| 500 PLN | |
14409 |
1918 seria drugiego wydania Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | Fi.12-5B |
| 1 200 PLN | |
14410 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, gwarancja Ryblewski. | Fi.12-15A Mi.12-15B |
| 100 PLN | |
14411 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria kasowana, gwarancja Falkowski, Schmutz. | Fi.12-15A Mi.12-15B |
| 80 PLN | |
14412 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, gwarancja Schmutz, Schmutz, Ćwiertnia, Łaszkiewicz i Krawczyk. | Fi.12-15B Mi.12-15A |
| 1 400 PLN | |
14413 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka ciętych znaczków II wydania przedrukowego, gwarancja Miszczak. | Fi.12A |
| 30 PLN | |
14414 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. z podwójnym nadrukiem i z pełną oryginalną gumą, sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Petriuk BPP. | Fi.13A Np Mi.13B |
| 1 500 PLN | |
14415 |
| 25 PLN | |
14416 |
1918 II wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | Fi.13bA |
| 10 PLN | |
14417 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka ciętych znaczków II wydania przedrukowego, gwarancja Miszczak. | Fi.14A |
| 30 PLN | |
14418 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek drugiego wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz. | Fi.14A |
| 10 PLN | |
14419 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, fragment arkusza - jeden sektor, znaczków II wydania przedrukowego. | Fi.14B |
| 400 PLN | |
14420 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe; prawie kompletny nadruk na makulaturze znaczka rosyjskiego, absolutnie niespotykane, gwarancja Jungjohann BPP. | Fi.15A MK Mi.15B |
| 4 000 PLN | |
14421 |
| 70 PLN | |
14422 |
1918 Poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego, słabszy stan zachowania, gwarancja. | Fi.Cp1 |
| 50 PLN | |
14423 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta w idealnym stanie zachowania. | Fi.Cp2 |
| 240 PLN | |
14424 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop z nadrukiem przesuniętym ku górze, czysta; walor na karcie albumowej w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp2 |
| 400 PLN | |
14425 |
1918 Poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego grzecznościowo stemplowana, gwarancja. | Fi.Cp2 |
| 60 PLN | |
14426 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, ostemplowana 21.V w dniu podpisania traktu o likwidacji Korpusu (Fi.150.-); dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową). | Fi.Cp2 |
| 100 PLN | |
14427 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp4 |
| 180 PLN | |
14428 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.180.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju. | Fi.Cp4 |
| 120 PLN | |
14429 |
1918 wydanie przedrukowe Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp4 |
| 120 PLN | |
14430 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - parka znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, prawy ze znakiem wodnym. | |
| 120 PLN | |
14431 |
1918 poczta jeniecka Neustadt, specjalny formularz wysłany 24.I do Warszawy z obozu jenieckiego dla oficerów Polaków wyłączonych spośród jeńców rosyjskich, pieczęć cenzury niemieckiej i fioletowy stempelek doręczeniowy "10 FENYGÓW" IV wydania Poczty Miejskiej w Warszawie. Osobne obozy dla Polaków utworzono dzięki staraniom wpływowych rodaków w Berlinie w połowie 1916 roku, pierwszy w Elwagen, drugi, początkowo w Helmstadt, przeniesiono później do Neustadt. Starszym oficerem obozu był pułkownik Jan Bykowski; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 800 PLN | |
14432 |
1918 Polski Korpus Posiłkowy - podwójna karta pocztowa wysłana 26.I z Horodenki do Centralnego Urzędu Ewidencyjnego w Piotrkowie, stempel wpływu na odwrocie, stempelek cenzury w Kołomyi. | |
| 50 PLN | |
14434 |
1918 Polski Korpus Posiłkowy - 2 pułk ułanów P.K.P., ilustrowany formularz (Kucharski K.87.), stopień rzadkości - 8 punktów, datowany 13.I w Kołomyi, wysłany 15.1 ze Stanisławowa do miejscowości Rąblów, stempel formacyjny z orłem "2 Pułk Ułanów/ 5 szwadron/ WOJSK POLSKICH" - nieopisany u Berka!!! rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 700 PLN | |
14435 |
1918 Łomża - obóz internowanych legionistów polskich, którzy za przykładem Józefa Piłsudskiego odmówili złożenia przysięgi na wierność cesarzom Niemiec i Austro-Węgier w wyniku czego żołnierze z Galicji zostali wcieleni do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: Beniaminowie, Szczypiornie i Łomży, z których ten ostatni jest najmniej znany i najsłabiej udokumentowany w literaturze; widokówka wysłana 22.III z Radomia do obozu, cenzura i dodatkowo parafka cenzora; idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 500 PLN | |
14436 |
1918 list poczty polowej 378 9.1.18 ze stemplem formacyjnym "5 Pułku Ułanów / 5 szwadron / WOJSK POLSKICH" do Rąblowa koło Puław, stempel austriackiej cenzury wojskowej. | |
| 60 PLN | |
14437 |
1918 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 22.1.18 do poczty polowej nr 378, stempel cenzury wojskowej z Radomia. | |
| 20 PLN | |
14438 |
1918 Legiony Polskie, karta pocztowa z Kalisza 27.3.18 do obozu jenieckiego Skalmierzyce (Szczypiorno) w którym byli przetrzymywani żołnierze Legionów Polskich, adres: Kompania I, jeniec No 71308, ładnie odbity fioletowy stempel cenzury obozowej "KRIEGSGEFANGEN-LAGER * SKALMIERSCHUTZ * (-) F.a. geprüft 2.", gwarancja. | |
| 500 PLN | |
14439 |
1918 list (z treścią) z poczty polowej w Krakowie "Kraków 2" 10.IV.18 do dowództwa portu. | |
| 45 PLN | |
14440 |
1918 kartka z poczty polowej nr 340 wysłana 30.II.18 z Kowla do Austrii, "KuK Etappenpoststation Kowel" stempel etapowej poczty polowej w Kowlu, rzadkie. | |
| 270 PLN | |
14441 |
1918 kartka na formularzu legionowym nadana z poczty etapowej w Lublinie 22.I.1918 ze stemplem Kreiskomando Lublin. | |
| 30 PLN | |
14442 |
1918 kartka wysłana przez żołnierza z Sadagóry na Bukowinie w lutym 1918 do Krakowa, stempel cenzury i ciekawy stempel legionowy "LEGIONY POLSKIE RUDOLF POPIEL Fotograf 2. P.P.". zdjęcie żołnierzy z góralami w strojach ludowych. | |
| 380 PLN | |
14443 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,75 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą. | |
| 400 PLN | |