The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 64. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14403

1917 karta pocztowa wysłana z Warszawy 2.3.17 do Milówki; datownik FELDPOSTAMT 378, rzadki stempel formacyjny "Komenda Żandarmeryi / Polowej Wojsk Polskich".


180 PLN
14404

1917 CZUWAJ - skautowy znaczek kwestarski o nominale 4 gr na widokówce wysłanej 7.VIII ze Lwowa do miejscowości Uhrynów, stempel cenzury lwowskiej na Poczcie Głównej; znaczek w typie rysunku, który w konkursie ogłoszonym w 1912 roku przez pismo SKAUT na odznakę skautową zajął II miejsce - autorstwa patrolowego 3 patrolu IV Krakowskiej Drużyny Skautowej Bartosza Głowackiego, według opisu był to: "orzeł polski dzierżący w szponach tarczę z napisem "Czuwaj""; rzadki walor w dobrym stanie zachowania; temat - HARCERSTWO, SKAUTING.


1 000 PLN
14405

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kasowana seria w ładnym stanie, częściowo na wycinkach, gwarancja Włodarski, Schmutz, Mikstein i Krawczyk, 10/7 kop. kasowany przez kreślenie Jungjohann BPP, Schmutz, Rachmanow i trzy ostatnie, w tym piękny wycinek z ciętym za 70 kop., Schmutz.

Fi.1-11
2 800 PLN
14406

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; narożny sześcioblok znaczków za 15 kop., prawy górny z błędem na poz.90 "uszkodzone l w Pol.", lewy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone o w Pol.", zachowany w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.6
400 PLN
14407

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; czworoblok znaczków za 50 kop. użytych jako fiskalne, rzadkie.

Fi.10
120 PLN
14408

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, ślad po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.11
500 PLN
14409

1918 seria drugiego wydania Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.12-5B
1 200 PLN
14410

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, gwarancja Ryblewski.

Fi.12-15A
Mi.12-15B
100 PLN
14411

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria kasowana, gwarancja Falkowski, Schmutz.

Fi.12-15A
Mi.12-15B
80 PLN
14412

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, gwarancja Schmutz, Schmutz, Ćwiertnia, Łaszkiewicz i Krawczyk.

Fi.12-15B
Mi.12-15A 
1 400 PLN
14413

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka ciętych znaczków II wydania przedrukowego, gwarancja Miszczak.

Fi.12A
30 PLN
14414

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. z podwójnym nadrukiem i z pełną oryginalną gumą, sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Petriuk BPP.

Fi.13A Np
Mi.13B 
1 500 PLN
14415

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka ciętych znaczków II wydania przedrukowego, gwarancja Miszczak.

Fi.13aA
25 PLN
14416

1918 II wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.13bA
10 PLN
14417

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka ciętych znaczków II wydania przedrukowego, gwarancja Miszczak.

Fi.14A
30 PLN
14418

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek drugiego wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.14A
10 PLN
14419

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, fragment arkusza - jeden sektor, znaczków II wydania przedrukowego.

Fi.14B
400 PLN
14420

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe; prawie kompletny nadruk na makulaturze znaczka rosyjskiego, absolutnie niespotykane, gwarancja Jungjohann BPP.

Fi.15A MK
Mi.15B 
4 000 PLN
14421

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka ciętych znaczków II wydania przedrukowego, gwarancja Miszczak.

Fi.15A
70 PLN
14422

1918 Poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego, słabszy stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cp1
50 PLN
14423

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta w idealnym stanie zachowania.

Fi.Cp2
240 PLN
14424

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop z nadrukiem przesuniętym ku górze, czysta; walor na karcie albumowej w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp2
400 PLN
14425

1918 Poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego grzecznościowo stemplowana, gwarancja.

Fi.Cp2
60 PLN
14426

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, ostemplowana 21.V w dniu podpisania traktu o likwidacji Korpusu (Fi.150.-); dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową).

Fi.Cp2
100 PLN
14427

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp4
180 PLN
14428

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.180.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju.

Fi.Cp4
120 PLN
14429

1918 wydanie przedrukowe Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
120 PLN
14430

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - parka znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, prawy ze znakiem wodnym.


120 PLN
14431

1918 poczta jeniecka Neustadt, specjalny formularz wysłany 24.I do Warszawy z obozu jenieckiego dla oficerów Polaków wyłączonych spośród jeńców rosyjskich, pieczęć cenzury niemieckiej i fioletowy stempelek doręczeniowy "10 FENYGÓW" IV wydania Poczty Miejskiej w Warszawie. Osobne obozy dla Polaków utworzono dzięki staraniom wpływowych rodaków w Berlinie w połowie 1916 roku, pierwszy w Elwagen, drugi, początkowo w Helmstadt, przeniesiono później do Neustadt. Starszym oficerem obozu był pułkownik Jan Bykowski; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


800 PLN
14432

1918 Polski Korpus Posiłkowy - podwójna karta pocztowa wysłana 26.I z Horodenki do Centralnego Urzędu Ewidencyjnego w Piotrkowie, stempel wpływu na odwrocie, stempelek cenzury w Kołomyi.


50 PLN
14434

1918 Polski Korpus Posiłkowy - 2 pułk ułanów P.K.P., ilustrowany formularz (Kucharski K.87.), stopień rzadkości - 8 punktów, datowany 13.I w Kołomyi, wysłany 15.1 ze Stanisławowa do miejscowości Rąblów, stempel formacyjny z orłem "2 Pułk Ułanów/ 5 szwadron/ WOJSK POLSKICH" - nieopisany u Berka!!! rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania.


700 PLN
14435

1918 Łomża - obóz internowanych legionistów polskich, którzy za przykładem Józefa Piłsudskiego odmówili złożenia przysięgi na wierność cesarzom Niemiec i Austro-Węgier w wyniku czego żołnierze z Galicji zostali wcieleni do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: Beniaminowie, Szczypiornie i Łomży, z których ten ostatni jest najmniej znany i najsłabiej udokumentowany w literaturze; widokówka wysłana 22.III z Radomia do obozu, cenzura i dodatkowo parafka cenzora; idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.


500 PLN
14436

1918 list poczty polowej 378 9.1.18 ze stemplem formacyjnym "5 Pułku Ułanów / 5 szwadron / WOJSK POLSKICH" do Rąblowa koło Puław, stempel austriackiej cenzury wojskowej.


60 PLN
14437

1918 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 22.1.18 do poczty polowej nr 378, stempel cenzury wojskowej z Radomia.


20 PLN
14438

1918 Legiony Polskie, karta pocztowa z Kalisza 27.3.18 do obozu jenieckiego Skalmierzyce (Szczypiorno) w którym byli przetrzymywani żołnierze Legionów Polskich, adres: Kompania I, jeniec No 71308, ładnie odbity fioletowy stempel cenzury obozowej "KRIEGSGEFANGEN-LAGER * SKALMIERSCHUTZ * (-) F.a. geprüft 2.", gwarancja.


500 PLN
14439

1918 list (z treścią) z poczty polowej w Krakowie "Kraków 2" 10.IV.18 do dowództwa portu.


45 PLN
14440

1918 kartka z poczty polowej nr 340 wysłana 30.II.18 z Kowla do Austrii, "KuK Etappenpoststation Kowel" stempel etapowej poczty polowej w Kowlu, rzadkie.


270 PLN
14441

1918 kartka na formularzu legionowym nadana z poczty etapowej w Lublinie 22.I.1918 ze stemplem Kreiskomando Lublin.


30 PLN
14442

1918 kartka wysłana przez żołnierza z Sadagóry na Bukowinie w lutym 1918 do Krakowa, stempel cenzury i ciekawy stempel legionowy "LEGIONY POLSKIE RUDOLF POPIEL Fotograf 2. P.P.". zdjęcie żołnierzy z góralami w strojach ludowych.


380 PLN
14443

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,75 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą.


400 PLN