14363 |
1916 urzędowy list polecony wysłany 1.06.16 z pozycji na froncie do dowództwa 4. Armii Feldpost 56; datownik FELDPOSTAMT 355 i rzadki stempel w języku niemieckim "K. u. k. Kommando Polnischer Legionen", prowizoryczna erka. | |
| 220 PLN | |
14364 |
1916 list z Piotrkowa 15.916 do Lwowa, datownik ETTAPENPOSTAMMT PIOTRKÓW, czerwony stempel formacyjny z orłem "1.Dywizjon Artylerji Legionów Polskich / KADRA" oraz czerwony stempel cenzury. | |
| 130 PLN SOLD | |
14365 |
1917 list z poczty polowej 117/II ze stemplem formacyjnym. | Fi.31 |
| 60 PLN | |
14366 |
1917 list wysłany 18.II z austriackiej poczty polowej nr. 511 (kasownik z wyróżnikiem a) do Gandawy, pieczęć formacyjna z godłem "K.u.k. 11. Armeekommando Proviantamt"; opłata niezgodna z taryfą, wysoka wycena katalogowa (list Mi.250.- euro). | Fi.42 |
| 100 PLN | |
14367 |
1917 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 20.11 z miejscowości Tuła do ocenzurowania w Moskwie, zalepka i stempelek cenzury moskiewskiej nr.122; erka z napisami grażdanką!!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie kasownik odbiorczy z datą 25.12, a na froncie duński stempelek "Brev ank. til Kbhvn 28.Dec 1917"; dobry stan zachowania. | Mi.72II |
| 120 PLN | |
14368 |
1917 Rydzyna (Reisen Kr.Lissa) - obóz jeniecki dla oficerów armii rosyjskiej w tym także Polaków, koperta-formularz Czerwonego Krzyża przeznaczona do korespondencji z Niemiec via Dania do Rosji, przesyłka adresowana do Kazania, ocenzurowana 6.II w obozie i wysłana 16.II z urzędu pocztowego Reisen do Kopenhagi, dwa różne stempelki cenzury obozowej; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania; temat CZERWONY KRZYŻ. | |
| 1 000 PLN | |
14369 |
1917 sekretnik wysłany 27.1 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 207 do Hamburga, zwraca uwagę adaptowany datownik. | |
| 25 PLN | |
14370 |
1917 Legiony Polskie - formularz przesłany 24.V pomiędzy dwoma jednostkami obsługiwanymi przez Pocztę Polową 378, odmiana datownika z wyróżnikiem "a" (Berek D5), stempel formacyjny z godłem "KOMENDA BAONU Nr.1 PUŁKU 2/ 1 LEG. POLSKI" (Berek P106); bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | Fi.18A |
| 350 PLN | |
14371 |
1917 dwa formularze Austriackiego Czerwonego Krzyża (część na odpowiedź i część z opłaconą odpowiedzią) przeznaczone do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, podpisy po rosyjsku i niemiecku, przesyłki od i do tego samego odbiorcy, pierwsza datowana 29.3 wysłana z Oświęcimia do obozu w miejscowości Rudniewka poczta Wyszni-Wołoczek w Guberni Twerskiej, gdzie dotarła 19.6, stemple cenzur austriackiej i rosyjskiej; druga datowana 28.VI, wysłana 25.6 (wg kalendarza juliańskiego) z miejscowości Wyszni-Wołoczek do Oświęcimia, stemple cenzur austriackiej i rosyjskiej; obie przesyłki pisane po polsku; walory w dobrym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |
14372 |
1917 Legiony Polskie - POCZTA POLOWA 199, widokówka wysłana 19.I z Dęblina za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; owalny stempel formacyjny z orłem "KOMENDA SZPITALA REZERWOWEGO LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P212) i dodatkowy dwuwierszowy "SZPITAL REZERWOWY LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P213); przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; ciekawa całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
14373 |
1917 widokówka wysłana 16.VIII do Zakopanego za pośrednictwem poczty polowej 287 (kasownik z wyróżnikiem a) przez Polaka służącego w armii austriackiej, stempel formacyjny: "K.u.K. Schützenregiment Nr.16". | |
| 30 PLN | |
14374 |
1917 widokówka "Typy wołyńskie" wydana nakładem 4 austriackiego Korpusu Armijnego, wysłana 15.VIII przez Polaka służącego w armii austriackiej za pośrednictwem poczty polowej 287 do Zakopanego, stempelek formacyjny "K.K Schützenregiment Nr.16; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
14375 |
1917 widokówka przedstawiająca atak ułanów w Besarabii, wysłana 27.VIII za pośrednictwem poczty polowej 445 do Miskolc, stempelek formacyjny i parafka cenzora; dobry stan zachowania (niewielki ubytek papieru). | |
| 35 PLN | |
14376 |
1917 Legiony Polskie - formularz z orłem (Kucharski K.52.), wysłany 2.II z Zambrowa do miejscowości Borek Fałęcki za pośrednictwem poczty polowej 378, doskonała fioletowa odbitka stempla formacyjnego z orłem "KOMENDA III BAONU 2 PUŁKU LEG.POL." (Berek P115); bardzo dobry stan zachowania; 1917 Legiony Polskie - formularz wysłany 26.II z Zegrza do Krakowa za pośrednictwem poczty polowej 378, fioletowoniebieska odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda 3 pułku Polskich Legionów" (Berek P125); bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 600 PLN | |
14377 |
1917 list wysłany 25.IX z głównej austriackiej poczty polowej 625 (kasownik z wyróżnikiem b), adresowany na pocztę polową 854; pieczęć formacyjna urzędu nadawczego "K.u.k. Hauptfeldpostamt 625", na odwrocie parafka oficera pocztowego. | |
| 100 PLN | |
14378 |
1917 Legion Ukraiński - ozdobny formularz wysłany 17.III do miejscowości Selb za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 649 przydzielonej do obsługi oddziałów ukraińskich, okrągła pieczęć formacyjna z godłem "Ukrainische Legionen I. Baons-Kompanie", dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 600 PLN | |
14379 |
1917 dekoracyjna koperta z emblematem Czerwonego Krzyża - oddziału d/s jeńców wojennych Wszechrosyjskiego Związku Miast (ВСЕРОССIЙСКIЙ СОЮЗЪ ГОРОДОВ), wysłana 3.10 z centrali w Piotrogrodzie do biura w Kopenhadze; stempelek cenzury piotrogrodzkiej z numerem 214; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 160 PLN | |
14380 |
1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław do poczty polowej nr 378. | |
| 20 PLN | |
14381 |
1917 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 10.10.17 do poczty polowej nr 378. | |
| 20 PLN | |
14382 |
1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław 19.11.17 do poczty polowej nr 378. | |
| 20 PLN | |
14383 |
1917 rzadki formularz karty polowej legionów z nadrukiem "Karta polowa / Wojsk Polskich" oraz małym orłem legionowym, z tyłu fragment wiadomości z września 1917 roku. | |
| 70 PLN | |
14384 |
1917 karta polowa wysłana z poczty polowej z Jędrzejowa 17.II.17 do Michałowa, stempel "PUBLICZNE/ SEMINARIUM NAUCZ. MĘSKIE/ w JĘDRZEJOWIE". | |
| 15 PLN | |
14385 |
1917 front listu z Modlina 12.7.17 z 8. kompanii 2. batalionu do domu ozdrowieńców w Kamieńsku, sala podoficerska p. Jankowski, rzadki stempel formacyjny z orłem "KOMENDA II BATALIONU / 1. PUŁKU PIECHOTY". | |
| 40 PLN SOLD | |
14386 |
1917 rzadka karta formularz Sekcji Wywiadowczej PCK z Krakowa 5.2.17 do Chrościa, stempel PCK "SEKCYA WYW. CZERW. KRZYŻA * KRAKÓW *". | |
| 80 PLN SOLD | |
14387 |
1917 list polecony z Komendy Żandarmerii Polowej Wojsk Polskich do Sadu Polowego Komendy Legionów w Warszawie przesłany kurierem, stempel formacyjny "Komenda Żandarmeryi / Polowej Wojsk Polskich", fioletowy "HEERESSACHE / No_____ / POLECONE" a na odwrocie pokwitowanie odbioru oraz stempel odbiorczy "SĄD POLOWY KOMENDY LEGJONÓW POLSKICH". | |
| 120 PLN | |
14388 |
1917 kartka austriackiej poczty polowej nr 191 20.XI.17. | |
| 15 PLN | |
14389 |
1917 kartka jeńca wojennego. | |
| 20 PLN | |
14390 |
| 30 PLN | |
14391 |
| 30 PLN | |
14392 |
| 25 PLN | |
14393 |
1917 kartka austriackiej poczty polowej z Chełma 8.III.17. | |
| 15 PLN | |
14394 |
1917 kartka z poczty polowej w Sosnowcu 27.9.17 do Bydgoszczy, ciekawa widokówka Katowic. | |
| 50 PLN | |
14395 |
1917 Legiony Polskie - formularz z orłem (Kucharski K.22b) wysłany 2.VIII z Piotrkowa za pośrednictwem austriackiego urzędu etapowego do Wiednia, czytelnie odciśnięty stempelek formacyjny z orłem "Dywizjon Artylerji Legionów Polskich KADRA" (Berek P150); stempelek cenzury w języku niemieckim ZENSURIERT (Berek C40); walor o ładnej prezencji w minimalnie słabszym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
14396 |
1917 kartka austriackiej poczty polowej 355 23.III.17 do Krakowa (poczta polowa nr 355 to jedna z trzech spośród kilkaset, które były oddelegowane do przewożenia korespondencji Legionów Polskich), stempel formacyjny "Kompania I. pułku artylerii Legionów polskich", ręcznie artystycznie malowana kartka. | |
| 260 PLN | |
14397 |
1917 Legiony Polskie, patriotyczna widokówka autorstwa Adama Setkowicza z treścią drugiej zwrotki Hymnu Strzelców, wysłana 22.10 z Bochum do Mikstatu (Mixstadt); bardzo dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
14398 |
1917 kartka od jeńca wojennego porucznika Bogusława Wszeticzki 22.2.17 do Wiednia, stempel rosyjskiej cenzury - cenzor nr 200 i dodatkowo stempel cenzora nr 22 plus stempel cenzury w Wiedniu. | |
| 50 PLN | |
14399 |
1917 kartka nadana z poczty polowej nr 389 14.11.17 do 2-go Pułku Ułanów, pięknie odbity stempel formacyjny "KOMENDA TABORÓW LEGIONÓW POLSKICH". | |
| 100 PLN SOLD | |
14400 |
1917 listownik Feldpostbrief wysłany 1.IV.17 z 6. szwadronu 2. pułku ułanów w Mińsku Mazowieckim do Krakowa, datownik FELDPOSTAMT 378, czerwony stempel formacyjny "2. Pułk Ułanów Polskich Legionów / Szwadron". | |
| 90 PLN | |
14401 |
1917 karta pocztowa z Warszawy pisana 1.1.17 z Komendy Legionów do Lwowa, datownik noworoczny FELDPOSTAMT 378 z wyróżnikiem a, szary stempel "Oddział telefoniczny /Komendy Polskich Legionów". | |
| 100 PLN SOLD | |
14402 |
1917 kartka z nadana z austriackiej poczty polowej nr 180 30.6.17 do Nowin koło Kałucza, stempel formacyjny "TRANSEN - ABTEILUNG / des k. u. k. Etappen - Stations - Kommandos / in KRAKAU". | |
| 90 PLN | |