Auction 64. WW1 military postage

14363

220 PLN
14364

1916 list z Piotrkowa 15.916 do Lwowa, datownik ETTAPENPOSTAMMT PIOTRKÓW, czerwony stempel formacyjny z orłem "1.Dywizjon Artylerji Legionów Polskich / KADRA" oraz czerwony stempel cenzury.

130 PLN
14365

1917 list z poczty polowej 117/II ze stemplem formacyjnym.

Fi.31
60 PLN
14366

1917 list wysłany 18.II z austriackiej poczty polowej nr. 511 (kasownik z wyróżnikiem a) do Gandawy, pieczęć formacyjna z godłem "K.u.k. 11. Armeekommando Proviantamt"; opłata niezgodna z taryfą, wysoka wycena katalogowa (list Mi.250.- euro).

Fi.42
100 PLN
14367

1917 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 20.11 z miejscowości Tuła do ocenzurowania w Moskwie, zalepka i stempelek cenzury moskiewskiej nr.122; erka z napisami grażdanką!!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie kasownik odbiorczy z datą 25.12, a na froncie duński stempelek "Brev ank. til Kbhvn 28.Dec 1917"; dobry stan zachowania.

Mi.72II
120 PLN
14368

1 000 PLN
14369

1917 sekretnik wysłany 27.1 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 207 do Hamburga, zwraca uwagę adaptowany datownik.

25 PLN
14370

1917 Legiony Polskie - formularz przesłany 24.V pomiędzy dwoma jednostkami obsługiwanymi przez Pocztę Polową 378, odmiana datownika z wyróżnikiem "a" (Berek D5), stempel formacyjny z godłem "KOMENDA BAONU Nr.1 PUŁKU 2/ 1 LEG. POLSKI" (Berek P106); bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

Fi.18A
350 PLN
14371

1917 dwa formularze Austriackiego Czerwonego Krzyża (część na odpowiedź i część z opłaconą odpowiedzią) przeznaczone do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, podpisy po rosyjsku i niemiecku, przesyłki od i do tego samego odbiorcy, pierwsza datowana 29.3 wysłana z Oświęcimia do obozu w miejscowości Rudniewka poczta Wyszni-Wołoczek w Guberni Twerskiej, gdzie dotarła 19.6, stemple cenzur austriackiej i rosyjskiej; druga datowana 28.VI, wysłana 25.6 (wg kalendarza juliańskiego) z miejscowości Wyszni-Wołoczek do Oświęcimia, stemple cenzur austriackiej i rosyjskiej; obie przesyłki pisane po polsku; walory w dobrym stanie zachowania.

250 PLN
14372

1917 Legiony Polskie - POCZTA POLOWA 199, widokówka wysłana 19.I z Dęblina za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; owalny stempel formacyjny z orłem "KOMENDA SZPITALA REZERWOWEGO LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P212) i dodatkowy dwuwierszowy "SZPITAL REZERWOWY LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P213); przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; ciekawa całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

500 PLN
14373

30 PLN
14374

1917 widokówka "Typy wołyńskie" wydana nakładem 4 austriackiego Korpusu Armijnego, wysłana 15.VIII przez Polaka służącego w armii austriackiej za pośrednictwem poczty polowej 287 do Zakopanego, stempelek formacyjny "K.K Schützenregiment Nr.16; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
14375

1917 widokówka przedstawiająca atak ułanów w Besarabii, wysłana 27.VIII za pośrednictwem poczty polowej 445 do Miskolc, stempelek formacyjny i parafka cenzora; dobry stan zachowania (niewielki ubytek papieru).

35 PLN
14376

1917 Legiony Polskie - formularz z orłem (Kucharski K.52.), wysłany 2.II z Zambrowa do miejscowości Borek Fałęcki za pośrednictwem poczty polowej 378, doskonała fioletowa odbitka stempla formacyjnego z orłem "KOMENDA III BAONU 2 PUŁKU LEG.POL." (Berek P115); bardzo dobry stan zachowania;

1917 Legiony Polskie - formularz wysłany 26.II z Zegrza do Krakowa za pośrednictwem poczty polowej 378, fioletowoniebieska odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda 3 pułku Polskich Legionów" (Berek P125); bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

600 PLN
14377

100 PLN
14378

1917 Legion Ukraiński - ozdobny formularz wysłany 17.III do miejscowości Selb za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 649 przydzielonej do obsługi oddziałów ukraińskich, okrągła pieczęć formacyjna z godłem "Ukrainische Legionen I. Baons-Kompanie", dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

600 PLN
14379

1917 dekoracyjna koperta z emblematem Czerwonego Krzyża - oddziału d/s jeńców wojennych Wszechrosyjskiego Związku Miast (ВСЕРОССIЙСКIЙ СОЮЗЪ ГОРОДОВ), wysłana 3.10 z centrali w Piotrogrodzie do biura w Kopenhadze; stempelek cenzury piotrogrodzkiej z numerem 214; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

160 PLN
14380

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław do poczty polowej nr 378.

20 PLN
14381

20 PLN
14382

20 PLN
14383

70 PLN
14384

15 PLN
14385

40 PLN
14386

80 PLN
14387

1917 list polecony z Komendy Żandarmerii Polowej Wojsk Polskich do Sadu Polowego Komendy Legionów w Warszawie przesłany kurierem, stempel formacyjny "Komenda Żandarmeryi / Polowej Wojsk Polskich", fioletowy "HEERESSACHE / No_____ / POLECONE" a na odwrocie pokwitowanie odbioru oraz stempel odbiorczy "SĄD POLOWY KOMENDY LEGJONÓW POLSKICH".

120 PLN
14388

1917 kartka austriackiej poczty polowej nr 191 20.XI.17.

15 PLN
14389

1917 kartka jeńca wojennego.

20 PLN
14390

1917 kartka jeńca wojennego.

30 PLN
14391

1917 kartka jeńca wojennego.

30 PLN
14392

1917 kartka jeńca wojennego.

25 PLN
14393

1917 kartka austriackiej poczty polowej z Chełma 8.III.17.

15 PLN
14394

50 PLN
14395

1917 Legiony Polskie - formularz z orłem (Kucharski K.22b) wysłany 2.VIII z Piotrkowa za pośrednictwem austriackiego urzędu etapowego do Wiednia, czytelnie odciśnięty stempelek formacyjny z orłem "Dywizjon Artylerji Legionów Polskich KADRA" (Berek P150); stempelek cenzury w języku niemieckim ZENSURIERT (Berek C40); walor o ładnej prezencji w minimalnie słabszym stanie zachowania.

200 PLN
14396

1917 kartka austriackiej poczty polowej 355 23.III.17 do Krakowa (poczta polowa nr 355 to jedna z trzech spośród kilkaset, które były oddelegowane do przewożenia korespondencji Legionów Polskich), stempel formacyjny "Kompania I. pułku artylerii Legionów polskich", ręcznie artystycznie malowana kartka.

260 PLN
14397

1917 Legiony Polskie, patriotyczna widokówka autorstwa Adama Setkowicza z treścią drugiej zwrotki Hymnu Strzelców, wysłana 22.10 z Bochum do Mikstatu (Mixstadt); bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
14398

50 PLN
14399

1917 kartka nadana z poczty polowej nr 389 14.11.17 do 2-go Pułku Ułanów, pięknie odbity stempel formacyjny "KOMENDA TABORÓW LEGIONÓW POLSKICH".

100 PLN
14400

1917 listownik Feldpostbrief wysłany 1.IV.17 z 6. szwadronu 2. pułku ułanów w Mińsku Mazowieckim do Krakowa, datownik FELDPOSTAMT 378, czerwony stempel formacyjny "2. Pułk Ułanów Polskich Legionów / Szwadron".

90 PLN
14401

1917 karta pocztowa z Warszawy pisana 1.1.17 z Komendy Legionów do Lwowa, datownik noworoczny FELDPOSTAMT 378 z wyróżnikiem a, szary stempel "Oddział telefoniczny /Komendy Polskich Legionów".

100 PLN
14402

90 PLN