The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 64. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19214

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, kompletna seria znaczków w arkuszach, w tym za: 60 gr z błędem na poz.13 "dwóch pilotów"; 2,50 zł z błędem na poz.20 "uszkodzone O w POLSKIEGO"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1277-84
Mi.1425-32
600 PLN
19215

1963 20-lecie LWP, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów widocznym na samolocie.

Fi.1279
Mi.1427
70 PLN
19216

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczek za 2,50 zł z błędem "uszkodzone O w POLSKIEGO" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1283 B1
Mi.1431 
40 PLN
19217

1963 Dzień Znaczka, pasek z górnym marginesem, z oznaczeniem walca, zagięte boczne marginesy.

Fi.1285
Mi.1433
25 PLN
19218

1963 Wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, seria z pustopolami na górze i dodatkowo znaczek, którego nie było na aukcji przez ostatnie lata - za 60 gr. z pustopolem na dole.

Fi.1286-88
Mi.1415-17 
800 PLN
19219

1963 Wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, znaczek za 60 gr z błędem "3 gwiazdki" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1287 B1
Mi.1416 
30 PLN
19220

1963 Wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, znaczek za 60 gr z błędem "0 uszkodzone z lewej" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1287 B4
Mi.1416 
40 PLN
19221

1963 zdobywanie kosmosu, znaczek na papierze żeberkowanym od strony gumy, gwarancja Walocha.

Fi.1289
Mi.1437
15 PLN
19222

1963 zdobywanie kosmosu, znaczek z przesuniętym drukiem koloru czarnego (napisów) wchodzących juz na białą datę, po prawej dla porównania znaczek bez przesunięcia. Znaczek 3-kolorowy, więc przesunięcie nie daje dużych wizualnych efektów. Gwarancja.

Fi.1289
Mi.1437 
70 PLN
19223

1963 zdobywanie kosmosu, znaczek z usterką w postaci plamy przed sputnikiem.

Fi.1290
Mi.1438 
15 PLN
19224

1963 Zdobywanie kosmosu, znaczek za 1,50 zł z powtarzalnym błędem "biały obiekt pomiędzy bocznymi antenami rakiety" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1294 B
Mi.1442
30 PLN
19225

1963 zdobywanie kosmosu, lewy znaczek z błędem "wklęsła kopuła".

Fi.1295s
Mi.1443 
25 PLN
19226

1963 konie polskie, znaczek z "schmitzdrukowym" zdwojeniem napisu "Polska".

Fi.1303 MK
Mi.1451
20 PLN
19227

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok na kopercie FDC.

Fi.Bl.27
Mi.Bl.29
120 PLN
19228

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok na papierze kremowym, UWAGA - są też różnice w ostrości rysunku i napisów.

Fi.Bl.27
Mi.Bl.29 
80 PLN
19229

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok na papierze szarobiałym z żółtawą gumą, UWAGA - są też różnice w ostrości rysunku i napisów.

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
80 PLN
19230

1963 Zdobywanie kosmosu, blok z przeperforowanym górnym marginesem na kopercie FDC.

Fi.Bl.29I
Mi.Bl.31I 
240 PLN
19231

1963 Zdobywanie kosmosu, blok czysty z przeperforowanym górnym marginesem.

Fi.Bl.40I (29)
Mi.Bl.31I 
160 PLN
19232

1963 Zdobywanie kosmosu, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, na papierze żeberkowanym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Bl.29Ix
Mi.Bl.31I 
200 PLN
19233

1963 Zdobywanie kosmosu, blok na papierze żeberkowanym, gwarancja i opis.

Fi.bl.40Ix B (29)
Mi.Bl.31I 
240 PLN
19234

1963 Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok.

Fi.Bl.38
Mi.Bl.29
75 PLN
19235

1963 zdobywanie kosmosu, blok na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.29I
Mi.Bl.31I 
120 PLN
19236

1963 list z wirnikiem propagandowym "OSTROŻNOŚĆ TO GWARANCJA BEZPIECZNEJ JAZDY".


10 PLN
19237

1963 ozdobna kartka okolicznościowa z Wystawy Filatelistycznej Poznań 1963 suche tłoczenie, kasownik w 30-lecie Ruchu Filatelistycznego w Wielkopolsce.


15 PLN
19238

1963 rocznik kopert FDC (bez Bl:27, 29I, 29II; Fi.141.-).

Fi.1222-1308
Mi.1370-1456
85 PLN
19239

1963 10 wieków Gdańska, arkusik nalepek poczty harcerskiej.


70 PLN
19240

1964 rocznik znaczków czystych (Fi. ponad 310.-).

Fi.1309-1411
Mi.1457-1560 
190 PLN
19241

1964 IX Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, znaczek za 30 gr z błędem "brak tasiemek przy numerze startowym" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1310 B1
Mi.1458
20 PLN
19242

1964 koty, seria w czworoblokach.

Fi.1327-36
Mi.1475-84 
40 PLN
19243

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, seria z odmianami papieru x i v.

Fi.1337-41
Mi.1485-9
25 PLN
19244

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, górny lewy znaczek z błędem "podwójne moletowanie liter AZ w KAZIMIERZ".

Fi.1337s
Mi.1485 
30 PLN
19245

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, znaczek z podwójnym moletowaniem liter AZ w słowie KAZIMIERZ.

Fi.1337s
Mi.1485 
25 PLN
19246

1964 ptaki wodne, makulaturowy znaczek z rozmytym drukiem, gwarancja Wiatrowski, kasowany z klejem (abonament).

Fi.1342
Mi.1490
80 PLN
19247

1964 IV Zjazd PZPR, znaczek bez druku barwy czarnej, gwarancja Walisch.

Fi.1351s
Mi.1499F 
600 PLN
19248

1964 20 rocznica Powstania Warszawskiego, arkusz czysty z błędami na: poz.3 "ścięte cyfry w 1964", poz.17 "kokardka za hełmem", poz.19 "przerwane O w POWSTANIE"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1365 B1, B2, B5
Mi.1513 
40 PLN
19249

1964 20 rocznica Powstania Warszawskiego, arkusz z błędami na: poz.3 "ścięte cyfry w 1964", poz.17 niekatalogowany, rzadki błąd "kropka pod P w POWSTANIE", poz.19 "przerwane O w POWSTANIE"; na prawym marginesie oznaczenia kolorów, czysty.

Fi.1365 B1, B5, B
Mi.1513 
50 PLN
19250

1964 20. rocznica Powstania Warszawskiego, prawy znaczek z błędami: B1 - ścięte cyfry w 1964, B2 - kokardka za hełmem i B5 - przerwane O w POWSTANIE.

Fi.1365 B1-2, B5
Mi.1513
25 PLN
19251

1964 20. rocznica Powstania Warszawskiego, prawy znaczek z błędem "kokardka za hełmem".

Fi.1365 B2
Mi.1513 
10 PLN
19252

1964 20. rocznica Powstania Warszawskiego, lewy znaczek z błędem "ścięte cyfry w 1964".

Fi.1365B1
Mi.1513 
10 PLN
19253

1964 20. rocznica Powstania Warszawskiego, dolny prawy znaczek z błędem "plama za hełmem", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.1365B2
Mi.1513
10 PLN