The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 64. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16837

1943 seria z okazji 3 rocznicy utworzenia Generalnego Gubenatorstwa stemplowana grzecznościowo na liście.

Fi.120-24
15 PLN
16838

1943 kartka ze Lwowa do Jarosławia.

Fi.Cp.9b
13 PLN
SOLD
16839

1943 kartka ekspresowa z Warszawy do Jarosławia.

Fi.Cp7II
13 PLN
SOLD
16840

1943 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.6 z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
50 PLN
16841

1943 kartka z Złoczowa do Sanoka.

Fi.Cp9b
12 PLN
SOLD
16842

1943 kartka ze Lwowa do Tomaszowa.

Fi.Cp9b
12 PLN
16843

1943 kartka ze Strzyżowa do Sanoka.

Fi.Cp9b
12 PLN
16844

1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Lizbona-Polska-Lizbona-Anglia, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42 wysłana 3.X z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), kasowniki odbiorcze 18.9 i 19.9; adnotacja czerwoną kredką PCK; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp9b, 73, 74
Mi.P12/02 
300 PLN
SOLD
16845

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 6 gr. z przesuniętą cyfrą wartości, gwarancja.

Fi.U25
150 PLN
16846

1943 seria znaczków urzędowych w marginesowych parkach.

Fi.U25-36
40 PLN
16847

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list urzędowy w specjalnej kopercie "Technisches Hauptamt LEMBERG" wysłany 11.3.44 ze Lwowa do Krakowa; doskonały stan zachowania.

Fi.U28
150 PLN
16848

1943 (?) "Nächtraglich entwertet" rzadki stempel urzędu pocztowego na miejscowym liście urzędowym przesłanym w Warszawie, w urzędzie nadawczym znaczek nie został skasowany, a w urzędzie odbiorczym - aby uniemożliwić powtórne jego użycie - unieważniono go stempelkiem "Nächtraglich entwertet"; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U31
500 PLN
16849

1943 miejscowy list urzędowy z Reichshof na kopercie urzędowej GG.

Fi.U31
30 PLN
16850

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list urzędowy w specjalnej kopercie "DEVISENSTELLE KRAKAU GENEHMIGUNGS-ABTEILUNG KRAKAU 20" o sygnaturze 1668/40014/XI.43/25000 przesłany miejscowo 20.4.44 w Krakowie; nadany w urzędzie Kraków 20; doskonały stan zachowania.

Fi.U31
120 PLN
16851

1943 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Tuczna do Białej Podlaskiej.


40 PLN
16852

1943 LWÓW - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik przerobiony z polskiego przedwojennego datownika, stosowany we Lwowie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 12.XI ze Lwowa do miejscowości Babice, listowa pieczęć formacyjna z gapą "Krankensammelstelle Lemberg"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


200 PLN
16853

1943 SS FELDPOST (poczta polowa SS) - miejscowy list wysłany 06.10 z urzędu Kraków 20 jako przesyłka poczty polowej SS, pieczęć listowa "SS-FELDPOST GENERALGOUVERNEMENT DER SS UND POLIZEIFUHRER IM DISTRIKT KRAKAU" (Szef SS i Policji Dystryktu Kraków); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.


700 PLN
16854

1943 zagraniczny lotniczy list z Portugalii, wysłany 21.9 z Lizbony do Warszawy, liczne stempelki cenzur portugalskich i niemieckich, ślady przeprowadzania cenzury chemicznej w poszukiwaniu ukrytych informacji; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).


150 PLN
16855

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.4 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.800,-); gwarancja.

Fi.2
400 PLN
16856

1944 stempel okolicznościowy z Krakowa.

Fi.37
10 PLN
16857

1944 prośba do PCK o rozpoczęcie poszukiwań zaginionej osoby; formularz do PCK w Krakowie wysłany 8.2 z Krosna, zwraca uwagę adnotacja na odwrocie w rubryce "Inne szczegóły": "kopertę z adresem zabrało NKWD"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.75
135 PLN
SOLD
16858

1944 list z poczty Wojciechów koło Radomska do Wiednia ofrankowane jako Poste Restante.

Fi.75
30 PLN
16859

1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Tomaszowa.

Fi.77, 113
180 PLN
16860

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 26.10.1944 w Krakowie.

Fi.80; 38
50 PLN
16861

1944 55. urodziny A.Hitlera, dwa grzecznościowe listy do Niemiec, ze znaczkiem za 0,24 + 1 zł prawidłowo opłacony.

Fi.117, 118
30 PLN
16862

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie.

Fi.117-19
10 PLN
16863

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; dobry stan zachowania - perforacja na prawym marginesie pomiędzy 2 i 3 rzędem przerwana (przerwanie nie dochodzi do znaczków), arkusze leciutko przesuszone.

Fi.117-119
250 PLN
16864

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie na widokówce wydanej z okazji 400 rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika.

Fi.117-119, 37
40 PLN
16865

1944 55 urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowy "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
16866

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 26.10 pierwszego dnia obiegu w Krakowie.

Fi.125
100 PLN
16867

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie, ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa!

Fi.125; 38
150 PLN
16868

1944 5 rocznica utworzenia GG, dwie odmiany koloru znaczków za 10+10 zł. ostemplowane datownikami obiegowymi.

Fi.125a, b
250 PLN
16869

1944 5 rocznica utworzenia GG, parka czystych znaczków ciętych za 10+10 zł.

Fi.125b nz
120 PLN
16870

1944 kartka z Warszawy do Góry Kalwarii.

Fi.Cp9b
12 PLN
16871

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND", kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; dofrankowana karta ostemplowana okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
16872

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro).

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
60 PLN
16873

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 z powtarzalną usterką występującą w części nakładu "uszkodzony górny szeryf litery E w POSTKARTE" (Fi.120.-), czysta; gwarancja.

Fi.Cp9c z
Mi.P12/03 
72 PLN
SOLD
16874

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 28.11 z Częstochowy do Poznania, dobry stan zachowania (Fi.60,- Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
16875

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 30.12 ze Skierniewic do obozu - Gemeinschaftslager Wessenberg; doskonały stan zachowania (Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
70 PLN
SOLD
16876

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 10.11 z miejscowości Mościce do Krakowa, dobry stan zachowania, nieznaczne punktowe przebarwienia (Fi.60,- Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
30 PLN