Auction 64. General Government

16637

Mi.732
40 PLN
16638

1939 I wydanie przedrukowe, 6 + 8 gr - frankatura dwukolorowa, formularz kartkowy definitywny o sygnaturze C154 Din A6 opłacony według podwyższonej taryfy, wysłany 17.12.39 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Osten z Jasła do Lublina, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym JASŁO, data odciśnięta osobnym numeratorem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta w dwóch miejscach pionowo zgięta).

Fi.1, 2
300 PLN
16639

1939 seria marginesowa niemieckich znaczków z nadrukiem okupacji GG.

Fi.1-13
110 PLN
16640

Fi.1-13
300 PLN
16641

1939 wydanie przedrukowe, seria w idealnym stanie.

Fi.1-13
75 PLN
16642

1939-1943 zestaw serii kasowanych (Fi. 195.-).

Fi.1-13, 40-65, 89-95, 104, D1-4
110 PLN
16643

1939 seria znaczków wydania przedrukowego na fragmencie listu poleconego.

Fi.1-113
75 PLN
16644

Fi.1-125 ex., D1-4,
380 PLN
16645

Fi.1-125,D1-4,U1-36
800 PLN
16646

Fi.1-125,D1-4,U1-36
420 PLN
16647

Fi.1-125, U1-36, D1-
390 PLN
16648

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, ofrankowany formularz kartkowy wysłany 29.VIII.1940 z Warszawy do Krakowa, stempelek Rady Głównej Opiekuńczej.

40 PLN
16649

1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa opłacona według podwyższonej taryfy, wysłana 8.II.1940 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Osten z Grójca do Krakowa, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym, na odwrocie pozostałości taśmy klejącej, ogólnie bardzo dobry stan zachowania; ciekawostkę stanowi wykorzystanie jako karty, polskiego formularza poczty polowej!

150 PLN
16650

1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 27.III.1940 z Warszawy do Lund w Szwecji; pieczęć niemieckiej cenzury Wehrmachtu; stosunkowo rzadki kierunek wysyłki.

250 PLN
16651

1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 27.XII z Gorlic do "Administracji Łemkowszczyzny" w Sanoku, znaczek z dolnym marginesem unieważniony kasownikami prowizorycznymi; przesyłka poszukiwała adresata, liczne adnotacje na odwrocie.

120 PLN
16652

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "krótkie e".

Fi.Cp1I
70 PLN
16653

1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr."długie e" wysłana 29.2.1940 z Krakowa do Radomia; idealny stan zachowania (Mi.100 euro).

Fi.Cp1II, 1, 3
200 PLN
16654

1939 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp 2I
40 PLN
16655

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e".

Fi.Cp2I
85 PLN
16656

1939 karty pocztowe wydania przedrukowego, 30 gr obie odmiany "długie i krótkie e", z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłane z Radomia do Wilna, cenzury Wehrmachtu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.180 euro).

Fi.Cp2I-II
300 PLN
16657

1939 polska karta pocztowa użyta jako formularz przez urzędnika niemieckiego, wysłana 28.11 z Krakowa do Halle, przekreślony znak opłaty unieważniono datownikiem KRAKAU 1 z wyróżnikiem "c", na górze karty dopisek "Deutsche Dienstpost", w adresie nadawcy podano urząd Kraków 3, pieczęć urzędowa wysyłającego z godłem III Rzeszy "Militärbefehlshabe ... Postbeauftragte de ..."; niezwykle ciekawy walor z początkowego okresu funkcjonowania niemieckiej poczty okupacyjnej, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp78I
500 PLN
16658

1939 prekursor, całostka Rzeszy użyta na terenie GG, karta pocztowa za 6 Pf wysłana z Miechowa do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, znak opłaty unieważniony dwuwierszowym kasownikiem prowizorycznym "Deutsche Dienstpost Osten/ MIECHOW" z dostawioną datą "10.Nov 1939"; pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki i dwa wewnętrzne stemple informacyjne PCK; rzadki i dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.PCp1
Mi.VP226I
250 PLN
16659

1939 prekursor, całostka Rzeszy użyta na terenie GG, karta pocztowa za 6 Pf wysłana z Buska Zdroju do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, znak opłaty unieważniony dwuwierszowym kasownikiem prowizorycznym "Deutsche Dienspost Osten" z dostawioną datą "-3 Nov 1939"; pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki i wewnętrzne stempelki informacyjne PCK; rzadki i dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.P Cp1
Mi.VP226I
250 PLN
16660

1939 prekursor, znaczek obiegowy Rzeszy za 15 fen użyty na terenie GG, polska karta pocztowa wykorzystana jako formularz, ofrankowana znaczkiem niemieckim i wysłana 20.XII z Warszawy do Pruszkowa; znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym datownikiem; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.520
300 PLN
16661

180 PLN
16662

1939 karta z okolicznościowym kasownikiem z przejęcia urzędu generalnego gubernatora GG z Krakowa ładny stan.

35 PLN
16663

220 PLN
16664

1939 współkursor, całostka niemiecka mająca moc obiegową na terenie Generalnego Gubernatorstwa do końca listopada 1939 wysłana z Warszawy 15.12.39 na Węgry.

280 PLN
16665

1939 prekursor, kartka wysłana z Warszawy 1 4.10.39 na Węgry opłacona znaczkiem niemieckim mającym moc obiegową do 1.12.39 oraz znaczkiem GG stemplowane wirnikiem propagandowym, mieszana frankatura bardzo rzadka.

390 PLN
16666

Fi.4a-d
80 PLN
16667

1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi.

Fi.5, 6
100 PLN
16668

1940 1. rocznica GG, komplet czterech kart okolicznościowych z kasownikami okolicznościowym używanymi w czterech miastach.

Fi.6a-d
80 PLN
16669

Fi.58, 6a-d
100 PLN
16670

Fi.6b
20 PLN
16671

Fi.9, 10
60 PLN
16672

1940 wydanie przedrukowe seria stemplowana, znaczki za 50/25 i 50/30 gwarancja.

Fi.14-39
160 PLN
16673

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria czysta z odmianami 24II i 33II w pięknym stanie.

Fi.14-39
340 PLN
16674

Fi.14-39
250 PLN
16675

Fi.14I
280 PLN
16676

1940 wydanie przedrukowe, luzak z serii.

Fi.17
10 PLN