The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 64. Post offices abroad 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16232

1934 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Kolumna Zygmunta) z przedrukiem typu I: cyfra "1" z dużym szeryfem, cyfra "5" prosta; uszkodzona litera "N" w "Nr" w sygnaturze nakładu; po za lekkim czerwonym zabarwieniem dolnej krawędzi (widocznym bardziej na odwrocie) - bardzo dobry stan zachowania; bardzo trudno dostępna karta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1I
Mi.P1a 
1 200 PLN
16233

1934 Port Gdańsk, całostka z nadrukiem typ I, stan idealny, gwarancja.

Fi.Cp1I
480 PLN
16234

1934 Port Gdańsk, PRZESYŁKA OPŁACONA GOTÓWKĄ - druk "Macierz Szkolna w Gdańsku E.V." wysłany 29.XII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Stanisławowa, na kopercie wydrukowano tekst "DRUK. Opłata uiszczona gotówką. Zarządz.Min. P.i T.Nr.PW.501/120/33 r."; idealnie odciśnięty kasownik "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; przesyłki Macierzy Szkolnej (polskiej organizacji oświatowej w Wolnym Mieście Gdańsku działającej w latach 19211939) korzystały ze zniżek taryfowych przyznanych przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


1 600 PLN
16235

1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list wysłany 9.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tczewa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; koperta firmowa "Bank Kwilecki, Potocki i Ska Spółka Akcyjna Oddział w Gdańsku"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.275I
Mi.296I 
500 PLN
16236

1935 Port Gdańsk, PRZESYŁKA URZĘDOWA - polskie znaczki urzędowe użyte w Gdańsku, list z Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Kwidzynie wysłany 14.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Zarządu Miejskiego w Tczewie; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; zachowana korespondencja urzędowa wysyłana za pośrednictwem polskich urzędów pocztowych w Gdańsku jest wyjątkowo rzadko spotykana i należy do prawdziwych filatelistycznych rarytasów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.U17
Mi.D17 
1 600 PLN
16237

1936 Port Gdańsk, polecony list zleceniowy z Gdańska 27.11.36 do Gdyni, mieszana frankatura ze znaczkiem bez nadruku dla poczty polskiej w Gdańsku, na odwrocie stempel odbiorczy, fotoopinia Gruber.

Fi.11, 280
450 PLN
16238

1936 PORT GDAŃSK, wycinek z wprowadzoną w 1935 roku frankaturą mechaniczną "The British and Polish Trade Bank A.G." - jedną z dwóch znanych (Fi.5000.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.FM I
400 PLN
16239

1936 Port Gdańsk, "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" Polski Urząd Gdańsk 1, znaczek z przedrukiem na karcie do miejscowości Hajduki Wielkie, ostemplowany okolicznościowo 24.XII; gwarancja Krawczyk (Myślicki 36 043).

Fi.KO3, 26
Mi.29 
160 PLN
16240

1936 Port Gdańsk, zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego z Sądu Grodzkiego w Nowem do Gdańska, stempel odbiorczy i nadawczy z 9.II "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "k"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


400 PLN
16241

1937 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, bilet wizytowy wysłany 24.III z Warszawy do Werony, znaczki unieważnione wirnikiem okolicznościowym propagującym usługi pocztowe (Myślicki 36 104); na odwrocie kasownik odbiorczy 27.III; zgrabna, niefilatelistyczna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.26
Mi.29 
600 PLN
16242

1937 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura mieszana, widokówka wysłana 8.II z Katowic do Berlina; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.26, 279
Mi.29, 300 
400 PLN
16243

1937 Port Gdańsk, frankatura mieszana - znaczek wydania przedrukowego i znaczek polski bez przedruku, list zleceniowy wysłany 14.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T."; czarny stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Infla Berlin, Schmutz.

Fi.28, 288II
Mi.31I, 309II 
600 PLN
16244

1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta (Mi.50 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.29-31
Mi.31II-33
60 PLN
16245

1937 Port Gdańsk, seria.

Fi.29-31
35 PLN
16246

1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z 5.VI - widoki (II), znaczki za 5 i 15 gr z przedrukiem, seria czysta, czworoblok znaczka za 5 gr. z błędami - lewy górny "krótkie K", prawy dolny "spacja przed P"; czworoblok znaczka za 15 gr z błędem na prawym dolnym znaczku "pęknięta pionowa kreska Ń";
dekoracyjny list polecony II klasy ofrankowany czworoblokami, wysłany 12.IV.1938 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; kasownik "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "k"; kasownik odbiorczy; na karcie wystawowej z opisem; doskonały stan zachowania; wszystkie walory gwarancja.

Fi.30-31
Mi.32-33 
900 PLN
16247

1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami propagandowymi; idealny stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp3c
500 PLN
16248

1937 PORT GDAŃSK, wycinek z kasownikiem okolicznościowym "WESOŁYCH ŚWIĄT" (Fi.450.-) na znaczku wydania przedrukowego za 5 gr., gwarancja Krawczyk.

Fi.KO 4
50 PLN
16249

1938 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, frankatura wielokolorowa, list polecony II klasy wysłany 18.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i", dwa znaczki przez przeoczenie nie skasowane, czarny stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1i", kasowniki odbiorcze na odwrocie; gwarancja Krawczyk.

Fi.26-30
Mi.29,30,31I,32,33
300 PLN
SOLD
16250

1938 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa (do 5 wyrazów) wysłana 19.I z Krakowa do Fischenthal w Szwajcarii; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.29
Mi.32 
250 PLN
16251

1938 Port Gdańsk, PRZESYŁKA NIEDORĘCZONA, list wysłany 14.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Krakowa; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 2" z wyróżnikiem "a"; przesyłki w Krakowie niedoręczono i po opatrzeniu stosowną adnotacją oraz czerwonymi stempelkami "Doręczycielom nieznany/ wywołano bezskutecznie" i "ZWROT" 20.IV odesłano do Gdańska; tam skierowano ją do działu niedoręczalnych przesyłek, gdzie opatrzono ją trzywierszową pieczęcią "Polski Urząd Poczt. Tel./ GDAŃSK 1/ Dział niedoręczalnych przesyłek" - nienotowaną ani u Morawskiego, ani u Wolffa!!! i datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "k"; ponieważ na kopercie nie podano adresu nadawcy w celu jego ustalenia przesyłkę 5.V urzędowo otwarto, dokumentując tę czynność stempelkiem "Urzędownie otwarto i zamknięto/ Gdańsk ..." z dopisaną datą 6/5, a następnie zapieczętowano zabezpieczając zalepką opieczętowaną datownikami "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "l"; unikalny walor o przepięknie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja Schmutz.

Fi.29, 30
Mi.32, 33 
4 000 PLN
16252

1938 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 25 gr - frankatura wielokrotna, ekspresowy list wysłany 4.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Mysłowic; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; kasownik odbiorczy na odwrocie; koperta (prawdopodobnie firmowa) mocno przycięta od góry; ogólnie dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.31
Mi.31II 
200 PLN
16253

1938 Port Gdańsk, znaczki użyte na terenie Polski!!! znaczek za 5 gr skasowany 26.V stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" na froncie karty widokowej.

Fi.32
Mi.34 
50 PLN
16254

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta, pasek 3 znaczków makulaturowych z idealną gumą, bez podlepki i znaczki za 15 i 25 gr. ostemplowane na kopercie 11.XI listu poleconego w pierwszym dniu obiegu, wszystkie walory w doskonałym stanie zachowania; na karcie wystawowej z opisem.

Fi.32-35
Mi.34-37 
500 PLN
16255

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, parka z silnie przesuniętą perforacją pionową i poziomą. Rzadkie w tym wydaniu.

Fi.34
100 PLN
16256

1938 Port Gdańsk, frankatura mieszana znaczek za 55 gr wydania 20 rocznica odzyskania niepodległości i znaczków polskich bez przedruku, ekspresowy list polecony, wysłany 30.XII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Zajączkowo Tczewskie; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "k"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1k"; koperta firmowa "Centrala Rolników Sp.Akc. w Poznaniu Oddział w Gdańsku"; na odwrocie kasownik odbiorczy Tczew; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.35, 315, 317
Mi.37, 336, 338 
800 PLN
16257

1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - list polecony wysłany 8.8 z Poznania, na odwrocie stempelek KONTROLA DEWIZOWA PRZEPROWADZONA i kasownik odbiorczy z 9.VIII - "POLSKI URZ. P.-T." z wyróżnikiem "b" z uszkodzonymi (brakującymi) beleczkami mostka; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.287II, 304
Mi.308II, 325 
350 PLN
16258

1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - list polecony wysłany 21.IX z urzędu Warszawa 12, nalepka kontroli dewizowej; na odwrocie kasownik odbiorczy - "POLSKI URZĄD P.-T. GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "a" z dnia 22.IX - najwcześniejsza znana data jego użycia!!! bardzo rzadki walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.287II, 304
Mi.325, 308II
500 PLN
16259

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.Cp4
150 PLN
16260

1938 Port Gdańsk, polski znaczek dopłaty użyty w Gdańsku, list opłacony jak druki, wysłany 3.VI z Gdyni do Gdańska, ponieważ nadawca nie oznaczył przesyłki DRUKI, urząd w Gdańsku pobrał dopłatę w wysokości 15 gr. (opłata za list miejscowy wynosiła 20 gr.) traktując przesyłkę jako niedostatecznie opłaconą, ale co bardzo rzadkie, bez karnego doliczania podwójnej wysokości opłaty; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY No.2"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.D82, 294
1 000 PLN
16261

1938 PORT GDAŃSK, wycinek z kasownikiem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY" (Fi.350.-) na znaczku wydania przedrukowego za 5 gr., gwarancja Krawczyk.

Fi.KO 2
80 PLN
16262

1938 karnet - "V OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA-WARSZAWA i OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY-GDAŃSK", wewnątrz znaczek polski (295) i z przedrukiem (29) i stemple wystawowe.

Fi.KO2, 29, 30
Mi.32, 33 
500 PLN
16263

1938 Port Gdańsk, list polecony z Gdańska 13.5.38 do Łaska, mieszana frankatura znaczków polskich i znaczka dla urzędu pocztowego Port Gdańsk.


280 PLN
16264

1939 list polecony z Warszawy 30.V.39 opłacony znaczkiem dla polskiej poczty w Gdańsku, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.35
220 PLN