The auction will end on 07.12.2021

Auction 64. Post offices abroad 1919-1939

16192

1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria na wycinkach z czytelnie odbitymi kasownikami, wysoko wyceniana (Fi.4200.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.1-12
3 400 PLN
16193

Fi.1-12
3 600 PLN
16194

Fi.1-12
3 000 PLN
16195

1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria nowodruków, z pełną oryginalna gumą bez podlepek, gwarancja Schmutz.

Fi.1-12 ND
160 PLN
16196

1919 Odessa, znaczek za 20 fen. z czarnym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.2ay
750 PLN
16197

1920 Gdańsk, kartka nadana w polskim urzędzie pocztowym w Gdańsku do Grudziądza.

Fi.14
180 PLN
16198

1920 Port Gdańsk, wydanie krakowskie - prawie kompletny pocztowy adres przesyłowy z nadrukiem typu 12 na paczkę przesłaną z USA do miejscowości Strzemieszyce; nieznana naklejka pocztowa z numerem paczki "z Ameryki przez U.E.P. Gdańsk, Nowy Port" - odmiana z literką "c" po numerze i stempelek "Z Ameryki przez Gdańsk Nr..."; dopłata na odwrocie, co rzadkie, udokumentowana mieszaną frankaturą znaczków wydania markowego i koronowego; niezwykle ciekawy, rzadki wewnętrzny dokument pocztowy w bardzo dobrym stanie zachowania; na karcie wystawowej z opisem; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Ca2, D21, D29
2 800 PLN
16199

1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", nie wprowadzone do obiegu seria na lekkich podlepkach, gwarancja Korszeń.

Fi.26-32
Mi.I-VII
60 PLN
16200

1925-1938 PORT GDAŃSK - komplet wydań polskiej poczty w Gdańsku, w tym dwa najrzadsze: znaczek za 1 zł. z poziomym nadrukiem PORT GDAŃSK, odmiana na papierze prążkowanym pionowo 13 prążków - v, oraz znaczek za 1 zł. z pionowym nadrukiem PORT GDAŃSK; wszystkie znaczki przedrukowe z gwarancjami; dobry stan zachowania (Fi.ponad 2000.-; Mi.ponad 1200 euro).

Fi.1-35
Mi.1-37
1 200 PLN
16201

20 PLN
16202

1925 Port Gdańsk, nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" z przedrukiem, 30 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 22.XI.29 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Zawiercia; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c", czerwony stempelek polecenia z automatycznym numeratorem i niespotykanym oznaczeniem "I" pod literą R - według Morawskiego stosowany wyłącznie do listów zleceniowych; na odwrocie kasownik odbiorczy 23.XI; koperta firmowa "The British and Polish Trade Bank A.-G. DANZIG"; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.10, 19
Mi.22
600 PLN
16203

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 5 gr + 10 gr (dwa typy nadruku) - frankatura dwukolorowa, list wysłany 2.V.30 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Bydgoszczy; znaczki unieważniono kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "s"; czarny stempelek polecenia z automatycznym numeratorem i niespotykanym oznaczeniem "I" pod literą R - według Morawskiego stosowany wyłącznie do listów zleceniowych; na odwrocie dodatkowo odciśnięty datownik "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "d" i kasowniki odbiorcze Bydgoszczy; walor ogólnie w dobrym stanie zachowania (koperta uzupełniana, jeden znaczek uszkodzony); gwarancja Krawczyk.

Fi.12, 13
Mi.15, 16
400 PLN
16204

1926 Port Gdańsk, znaczki stemplowane, gwarancja (bez jednej pozycji Fi. 12) Schmutz.

Fi.12-4
50 PLN
16205

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, czworobloki znaczków przedrukowane rzadką I formą, bardzo poszukiwane w Niemczech (Mi.800 euro), gwarancja 5 gr.(drogi) Schmutz, 10 gr. (tańszy) Kalinowski.

Fi.12-13aIx
1 600 PLN
16206

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, nadruki na znaczkach późnych nakładów, gwarancja Kalinowski, Korszeń, Falkowski.

Fi.12-15
Mi.15-18
100 PLN
16207

1926 Port Gdańsk, seria z odmianami, bez dwóch znaczków gwarancja Schmutz.

Fi.12-15
120 PLN
16208

Fi.12a-14a
Mi.12-14
900 PLN
16209

Fi.12a-14a
Mi.12-14
240 PLN
16210

1926 Port Gdańska, nadruk cienki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12aIx
25 PLN
16211

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem 15 gr - frankatura mieszana, list polecony ofrankowany parką poziomą, lewy znaczek z błędami: na znaczku podstawowym "owalne uszkodzenie prawego dolnego narożnika obejmujące ramkę, litery KA w POLSKA i kreskowane tło" oraz nadruku "wyszczerbione R i niedobite A"; wysłany 18.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Tczewa; znaczki unieważnione rzadkim kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No3" z wyróżnikiem "e"; czerwony stempelek polecenia z wyróżnikiem "b", kasownik odbiorczy na odwrocie, przesyłka minimalnie - o 1 gr (dopuszczalnie) przefrankowana; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.14a, 3
Mi.14, 3
2 000 PLN
16212

1926 Port Gdańska, gwarancja Schmutz.

Fi.14aIIx
30 PLN
16213

1926 list firmowy z Gdańska do Poznania.

Fi.15
150 PLN
16214

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym za 25 gr. z J.Piłsudskim w odcieniu czerwonobrązowym, gwarancja Kalinowski.

Fi.16a
Mi.19b
90 PLN
16215

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym za 25 gr. z J.Piłsudskim, dwa odcienie czerwonobrązowy i jasnoczerwonorązowy, oba znaczki gwarancja Kalinowski.

Fi.16a
Mi.19b
150 PLN
16216

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym za 25 gr. z J.Piłsudskim w odcieniu jasnoczerwonobrązowym (nie mylić z żółtobrązowym), gwarancja Kalinowski.

Fi.16a
Mi.19b
60 PLN
16217

1928 Port Gdańsk, OPŁATA RYCZAŁTOWANA - karta z biura Komisarza Generalnego Rz.P. w Gdańsku wysłana 30.5 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do starostwa w Szubinie; stempelek "OPŁATA RYCZAŁTOWANA na mocy art.23 ustawy z dn.3.VI.1924 r. o Poczcie, Telegrafie, Telefonie", znaczek unieważniony jednym z najrzadszych gdańskich datowników "POLSKI URZ. P.-T." z oznaczeniem "No.1" łukowo wygiętym umieszczonym pod mostkiem; stempel znany wyłącznie z okresu 4.4.-14.12.1928; niezwykle rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji - karta zmniejszona); gwarancja Krawczyk.

1 200 PLN
16218

1929 firmowy list polecony z Gdańska 8.X.29 do Radomia, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.9, 19
110 PLN
16219

Fi.13, 19
Mi.16, 22
6 000 PLN
16220

Fi.20v
Mi.23y
750 PLN
16221

Fi.20w
Mi.23I
60 PLN
16222

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego czarna i szaroczarna, obie z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na prążkowanym - 16/2 cm papierze, gwarancja Gryżewski, Kalinowski.

Fi.20w
Mi.23I
240 PLN
16223

Fi.20w
Mi.23I
80 PLN
16224

1929 Port Gdańsk, Otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929 I lot Katowice - Gdańsk, lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! doskonały stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.93c
450 PLN
16225

1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z przedrukiem 5 gr - frankatura pojedyncza, druki wysłane 27.XI.1933 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Chełmna; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 2"; bardzo dobry stan zachowania (karta z dwóch stron zmniejszona); gwarancja Krawczyk.

Fi.17
Mi.20
120 PLN
16226

1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Henryk Sienkiewicz z przedrukiem - pojedynczy znaczek w kolorze ciemnoniebieskim, narożnikowy czworoblok znaczków w kolorze jasnoniebieskim i karta pocztowa ofrankowana znaczkiem jasnoniebieskim, wysłana 12.IX.1934 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; kasownik "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "c"; na stronie albumowej z opisem; dobry stan zachowania; wszystkie walory gwarancja Korszeń.

Fi.21a, b
Mi.24
400 PLN
16227

Fi.Cp48I
150 PLN
16228

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego szaroczarna i czarna z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK, gwarancja Kalinowski, Krawczyk.

Fi.22
Mi.25
700 PLN
16229

Fi.22
Mi.25
300 PLN
16230

Fi.22
Mi.25
400 PLN
16231

Fi.23-25
Mi.26-28
180 PLN