Auction 63. PoW Woldenberg camp

9929

1943 grafika obozowa "Warszawa".

80 PLN
9930

1943 kartka z grafika obozową.

80 PLN
9931

80 PLN
9932

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitka górnej części bloku.

20 PLN
9933

1943 Merkury, rzadka winietka obozowa.

140 PLN
9934

1944 "BIWAK IIC POMORZE", znaczki z hetmanem Janem Zamoyskim, ostemplowane 17.III na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK IIC POMORZE"; gwarancja.

Fi.22, 23
160 PLN
9935

1944 25 rocznica z oswobodzenia Wilna, jeden z nielicznych zachowanych w całości karnetów wydanych z okazji wprowadzenia kasownika okolicznościowego, prawie wszystkie zostały po wojnie porozcinane !!!; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii, gwarancja.

200 PLN
9936

1944 "CZYTAJCIE POLSKICH AUTORÓW" karta z okolicznościowym dodrukiem, wykonanym z klocka wykorzystanego do druku nalepek propagujących czytelnictwo, wydana z okazji wystawy - 400 lat Polskiej Książki; dodatkowo odbitka artystycznego stempla ze stylizowanymi literami KSP, stanowiącymi skrót hasła "Książka Sama Przychodzi"; karta wysłana 18.IV; bardzo rzadko spotykany walor; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

600 PLN
9937

1944 80 rocznica założenia Międzynarodowego Czerwonego Krzyża - Miłuj Bliźniego, jeden z nielicznych zachowanych w całości karnetów wydanych z okazji wprowadzenia kasownika okolicznościowego, prawie wszystkie zostały po wojnie porozcinane !!!; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii, gwarancja.

Fi.29
250 PLN
9938

1944 Rocznica wybuchu III Powstania śląskiego - Góra Św.Anny, jeden z nielicznych zachowanych w całości karnetów wydanych z okazji wprowadzenia kasownika okolicznościowego, prawie wszystkie zostały po wojnie porozcinane !!!; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii, gwarancja.

Fi.36
200 PLN
9939

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.36
35 PLN
9940

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
70 PLN
9941

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

Fi.36a
120 PLN
9942

Fi.36a
80 PLN
9943

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym na pocztówce ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski), wysłanej 8.IV; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
120 PLN
9944

1944 25-rocznica oswobodzenia Wilna z rąk bolszewickich, pamiątkowa karta ozdobiona grafiką z dodatkowym dodrukiem informacyjnym Komitetu Organizacyjnego obchodów, ofrankowana znaczkiem wydania obiegowego w kolorze ciemnoczerwonym i wysłana 18.IV; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.36b
300 PLN
9945

1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na druku bibliotecznym przesłanym 6.XI; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36b
120 PLN
9946

1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze ciemno czerwonym na pocztówce ozdobionej dwubarwnym drzeworytem autorstwa Jerzego Staniszkisa, wysłanej 18.VIII przez Komitet Tygodnia Ziem Wschodnich z programem obchodów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36b
300 PLN
9947

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego - znaczek na karcie z obiegu, ostemplowany 6.VIII datownikiem w kolorze amarantowym; gwarancja Krawczyk.

Fi.37
200 PLN
9948

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "80 rocznica założenia Międzynarodowego Czerwonego Krzyża" na wycinku, gwarancja.

Fi.38
40 PLN
9949

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 3.V na grzecznościowo poleconej karcie ozdobionej drzeworytem przedstawiającym katedrę na Wawelu, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.38
120 PLN
9950

1944 pamiątkowa karta ozdobiona okolicznościowym tłoczeniem przedstawiającym popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego, ofrankowana znaczkiem wydanym z okazji święta 3 Maja, skasowanym 6.VIII datownikiem w wyjątkowo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; gwarancja.

Fi.38
200 PLN
9951

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 22.VIII czerwonym kasownikiem "MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO" na karcie ozdobionej suchym tłoczeniem z okazji 80 rocznica Konwencji Genewskich - niecodzienny walor; gwarancja.

Fi.38
80 PLN
9952

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 3.V na karcie ozdobionej mapą Polski usypaną z piasku!!! z zaznaczonymi głównymi rzekami i polskim morzem, dodatkowo suchym tłoczeniem z Matką Boską z Dzieciątkiem, bardzo ciekawe i rzadkie patriotyczne wydawnictwo; gwarancja.

Fi.38
470 PLN
9953

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, stempelek polecenia, na odwrocie dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.38
140 PLN
9954

Fi.38
35 PLN
9955

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 3.V w pierwszym dniu obiegu na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.38
100 PLN
9956

Fi.39
180 PLN
9957

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek na dużym wycinku ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.39
30 PLN
9958

1944 Święto Morza, znaczek unieważniony 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz.

Fi.40
100 PLN
9959

Fi.40
35 PLN
9960

1944 kartka z grafiką obozową.

Fi.40
80 PLN
9961

Fi.40
30 PLN
9962

1944 Rok Olimpijski, dekoracyjna pocztówka ozdobiona odbitką drzeworytu w kolorze zielonym, ofrankowana i ostemplowana czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO" w dniu 22.VIII; słabszy stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja.

Fi.41
500 PLN
9963

Fi.41
120 PLN
9964

Fi.41
50 PLN
9965

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemnym odcieniu, gwarancja.

Fi.41
25 PLN
9966

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, znaczek za 10 f. w kolorze jasnoczerwonym, gwarancja.

Fi.41
40 PLN
9967

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, rzadkie fałszerstwo próby znaczka za 10 f. w kolorze brunatnoczerwonym.

Fi.41 P FFi
150 PLN
9968

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych okolicznościowo 20.VIII w pierwszym dniu obiegu na karcie z ozdobną, dekoracyjną ramką kolorze szarym; słabszy stan zachowania; gwarancja.

Fi.42-44
200 PLN