The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 63. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9809

1942 Madonna, seria na papierze szarym szorstkim grubym ostemplowana kasownikiem okolicznościowym 'WYSTAWA FILATELISTYCZNA" na karcie, minimalne punktowe przebarwienia, gwarancja.

Fi.12-14y
120 PLN
9810

1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Krawczyk.

Fi.12-14y
125 PLN
9811

1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Krawczyk,.

Fi.12-14y
110 PLN
9812

1942 Madonna, Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym, na karcie pocztowej wysłanej 24.XII, ozdobionej grafiką, której autorem jest Marian Stępień, na froncie napis POCZTÓWKA; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.12y
300 PLN
9813

1942 OPASKA GAZETOWA Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na prawidłowo opłaconej (jako druk) opasce gazetowej wysłanej 7.XII; do tej pory podobny walor nie był znany!!! idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.12y
4 000 PLN
9814

1942 kartka z życzeniami świątecznymi nadana 23.12.42 ze stemplem z lilijką harcerską i napisem "CZUWAJ 24-XII-42", gwarancja Jendroszek.

Fi.15
600 PLN
9815

1942 kartka z biblioteki przypominająca o konieczności zwrotu książek, źle wydrukowana i zapewne z tego powodu nie wykorzystana mimo naklejenia znaczka pocztowego.

Fi.15
60 PLN
9816

1942 Pochodnia, dwie serie na różnych papierach, różne gwarancje.

Fi.15-7
100 PLN
9817

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na bibułkowym papierze, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - te na dole po lewej, zrealizowano jako znaczki, jeden jako kartę pocztową; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 P
2 400 PLN
9818

1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.15-17x
40 PLN
9819

1942-43 Pochodnia, seria czysta na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.15-17x
50 PLN
9820

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karmin i cynober, znaczka za 5f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15ab-17y
90 PLN
9821

1942 "Czuwaj" karnet świąteczny z wklejoną grafiką (sygn.DZ) przedstawiającą św. Jerzego patrona harcerzy w walce ze smokiem; dodatkową ciekawostkę stanowi perforacja na górze znaczka, tylko nieliczne znaczki tego wydania drukowano na marginesach niemieckich gazet.

Fi.15ay
800 PLN
9822

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen w karnecie z sucho tłoczonymi życzeniami świątecznym i noworocznymi, przesłany 31.XII; efektowne i rzadko spotykane wydawnictwo; gwarancja.

Fi.15ay
250 PLN
9823

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.15ay
80 PLN
9824

1942 "Barbarka 1942" zaproszenie na obchody święta patronki górników św.Barbary w formie karnetu ozdobionego okolicznościową artystyczną grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego; na odwrocie znaczek za 5 fen z serii Pochodnia skasowany 4.XII datownikiem; rzadki dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.15ay
2 500 PLN
9825

1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie z pełną treścią, znaczek unieważniony 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja.

Fi.15by
150 PLN
9826

1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej z życzeniami świątecznymi, wysłanej 24.IV.1943 przez zarząd Koła Filatelistów, dodatkowo stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU zamiast "DRZEWORYTU" i stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; gwarancja Schmutz.

Fi.16x
200 PLN
9827

1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu, trudny do nabycia niekasowany, z powtarzalnym błędem "kropka w cyfrze 1 daty 1792" (na zeszłorocznej aukcji dowód - taki sam blok kasowany); gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1 B
3 600 PLN
9828

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, gwarancja.

Fi.bl.2
500 PLN
9829

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja.

Fi.bl.2
700 PLN
9830

1942 grzecznościowo stemplowana całostka z retuszowanej kliszy.

Fi.Cp2
80 PLN
9831

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp2IIax
250 PLN
9832

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, ostemplowana okolicznościowo 10.VIII kasownikiem "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU"; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIay
120 PLN
9833

1942 kartka z biblioteki obozowej.

Fi.Cp3
80 PLN
9834

1942 Matka Boska Obozowa dwie karty: całostka - druk biblioteczny o ciemnym znaku opłaty, przesłana i przez przeoczenie nieskasowana, tekst pisany ołówkiem częściowo wytarty; całostka o jasnym znaku opłaty wysłana 31.XII; gwarancja.

Fi.Cp3a, Cp3b
400 PLN
9835

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemniejszym znaku opłaty, przesłana 24.XII; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp4y
120 PLN
9836

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 9.IV.1943; minimalne punktowe przebarwienia; gwarancja.

Fi.Cp5
120 PLN
9837

1942 Lotnik, całostka wysłana 22.XII, dobry stan zachowania (karta z prawej strony pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.Cp5
100 PLN
9838

1942 Lotnik - znak opłaty z karcie pocztowej, odbitka z unieważnionej przez przecięcie matrycy i fałszerstwo próby, zrobione z takiej odbitki poprzez retusz przecięcia i zadrukowanie marginesu, gwarancja FALSUM Krawczyk.

Fi.Cp5 P+F
150 PLN
9839

1942 Lotnik, czysta całostka z uszkodzoną literą C w POCZTÓWKA,
całostka - druk biblioteczny, wysłana 7.IV.1943;
1943 Orzeł, całostka - druk biblioteczny z uszkodzoną literą P w POCZTÓWKA, wysłana 12.III; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski, Schmutz.

Fi.Cp5, Cp6
600 PLN
9840

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany, gwarancja.

Fi.D1-4
400 PLN
9841

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - wiele odmian papierów i kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.D1-4
600 PLN
9842

1942-43 Cyfry, fałszerstwo prób obu nominałów znaczków dopłaty, oryginalne próby tego wydania są bardzo rzadkie i znane tylko w pojedyńczych egzemplarzach.

Fi.D1-4 P FFi
300 PLN
9843

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
580 PLN
9844

1942 wystawa filatelistyczna, stempel pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
360 PLN
9845

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 10 Reichspfennig, poza jednym przebarwieniem na odwrocie w ładnym stanie.


80 PLN
9846

1942 Św.Jerzy - patron harcerzy w walce ze smokiem, karnet z odbitką kontrolną z drzeworytu (sygn. D.Z.), zdobiącego karty świąteczne ze stemplem "Czuwaj 24-XII-42", używane podczas Bożego Narodzenia w grudniu 1942 roku.


800 PLN
9847

1942 (?) Exlibris Tadeusza Jakubowskiego, sporządzony przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


300 PLN
9848

1942 projekt znaczka wykonany z okazji Wystawy Filatelistycznej, gwarancja.


340 PLN