Auction 63. Danzig

12738

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, luzak z serii.

Fi.200
100 PLN
12739

Fi.200 B2
Mi.206III
500 PLN
12740

1924 widoki Gdańska i okolic, luzak z serii.

Fi.201
25 PLN
12741

Fi.201-07
Mi.207-13
600 PLN
12742

1924 widoki Gdańska i okolic, seria.

Fi.201-5
350 PLN
12743

Fi.203
30 PLN
12744

1924 widoki Gdańska i okolic, luzaki z serii.

Fi.203
60 PLN
12745

Fi.203
50 PLN
12746

Fi.204
30 PLN
12747

Fi.205
150 PLN
12748

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 10 Pf, karton gładki, piaskowy, pionowa kreska pod k w Postkarte; dofrankowana karta, wysłana 19.11 z urzędu Danzing-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi; co ciekawe ponieważ datownik nadawczy na znaczku został delikatnie odciśnięty, kasownik odbiorczy przystawiono tak, aby wyraźnie unieważnił znaczek.

Fi.Cp25by, 189
Mi.P25b, 195
50 PLN
12749

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf, czysta.

Fi.Cp27
Mi.P26
180 PLN
12750

Fi.Cp28
200 PLN
12751

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej wysłana 8.10 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi.

Fi.Cp28A
Mi.P28F
200 PLN
12752

1924 znaczek urzędowy.

Fi.U51
150 PLN
12753

400 PLN
12754

Fi.206-07
Mi.212-13
80 PLN
12755

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf, karta wysłana 17.6 z urzędu Danzig-Langfuhr do Rygi; kasownik odbiorczy na froncie; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp29
200 PLN
12756

Fi.Cp29
200 PLN
12757

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf.

Fi.Cp29
200 PLN
12758

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są prawie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana.

Fi.Cp30
180 PLN
12759

Fi.Cp30
300 PLN
12760

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, część na odpowiedź wysłana 21.6.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr do Karlsbadu.

Fi.Cp30B
Mi.P30A
250 PLN
12761

Fi.Cp32
180 PLN
12762

Fi.Cp32
180 PLN
12763

Fi.Cp32
200 PLN
12764

Fi.Cp32
180 PLN
12765

Fi.Cp37
350 PLN
12766

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta dorfankowana (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 4.6.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz).

Fi.Cp38I, 197
Mi.P38I, 203
150 PLN
12767

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Marienkirche; czysta.

Fi.Cp38I
200 PLN
12768

Fi.Cp38I
200 PLN
12769

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Bohnsack; litera k w Postkarte uszkodzona u góry i gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.12.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38I B3+B5
300 PLN
12770

Fi.Cp38I B5
250 PLN
12771

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Höchschule, gruba linia adresowa złamana; dofrankowana karta wysłana 5.2.1926 z urzędu Danzig-Langfur (Wrzeszcz) do USA.

Fi.Cp38I B5, 196
Mi.P38I, 202
250 PLN
12772

Fi.Cp38I B5
300 PLN
12773

Fi.Cp38III
350 PLN
12774

1926 KAHLBUDE - karta ze znakiem opłaty "Herb Gdańska na tarczy w owalu" (większy format), wysłana 4.7 z Kahlbude (Kolbudy) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp34I
80 PLN
12775

1927 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 30 fen - frankatura pojedyncza, list opłacony jako polecona przesyłka miejscowa w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 1.11 z urzędu Gdańsk 1 (kasownik z wyróżnikiem "*1f"); datownik odbiorczy (z wyróżnikiem "*1s"); walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.192
Mi.196
50 PLN
12776

100 PLN
12777

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton piaskowy, ilustracja Zoppot; karta wysłana 23.8.1933 z Sopotu do Polski; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp45
180 PLN