The new auction will start soon

Auction 63. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12120

1982 list z Warszawy ze stemplem urzędu cenzury nr 603.

Fi.2508
40 PLN
12121

1982 list z Warszawy ze stemplem urzędu cenzury nr 626.

Fi.2551
30 PLN
12122

1982 formularz Poczty Harcerskiej organizowanej w Tomaszowie Mazowieckim ostemplowany okolicznościowo; temat - HARCERSTWO.

Fi. 2646
Mi.2794 
20 PLN
12123

1982 600 lecie obecności Obrazu Jasnogórskiego, znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671 B1
Mi.2819 
15 PLN
12124

1982 50-lecie zwycięstwa Challengu, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
15 PLN
12125

1982 "50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge" blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.bl.117(73) B
Mi.Bl.87 
20 PLN
12126

1982 list z Niemiec do Wyrzyska ze stemplem Urzędu Cenzury nr 714.


20 PLN
12127

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 135 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


100 PLN
12128

1982 rocznik kopert FDC (bez Bl.75; Fi.54.-).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
31 PLN
12129

1983 750-lecie praw miejskich Torunia, znaczek z pustopolem.

Fi.2728
Mi.2876 
10 PLN
12130

1983 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Toruń 83.

Fi.2728
Mi.2876 
10 PLN
12131

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
12132

1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, blok z podwójnym ząbkowaniem pionowym z prawej strony. Fi 150 pln. Gwarancja Więcław.

Fi.bl.78s
Mi.Bl.92
120 PLN
12133

1983 rocznik kopert FDC (bez Bl. 78; Fi.45.-).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
30 PLN
12134

1983 komplet ozdobnych kopert okolicznościowych z XIV Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej Toruń 83.


45 PLN
12135

1984 "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY" Bydgoszcz 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 12.09; temat - SZACHY.

Fi. 2562
Mi.2710 
15 PLN
12136

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów.

Fi.2782
Mi.2930 
270 PLN
12137

1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów.

Fi.Cp872-78
30 PLN
12138

1984 rocznik kopert FDC (bez Bl.81; Fi.49.-).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
30 PLN
12139

1984 SOLIDARNOŚĆ - więźniowie sumienia 15 znaczkowy arkusz przedstawiający przywódców Armii Krajowej i działaczy opozycyjnych z lat 70-tych i 80-tych.


60 PLN
12140

1985 przywódcy ruchu ludowego - Maciej Rataj, wieloblok z różną intensywnością druku (rozlana farba) widoczna najlepiej w okolicach oczu (tzw. podbite oko).

Fi.2841
Mi.2989
50 PLN
12141

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2848
Mi.2996 
25 PLN
12142

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 378 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


260 PLN
12143

1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.82II, Bl.83II; Fi.54.-).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
30 PLN
12144

1986 100-lecie Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, kompletna seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2921-6 ark.
Mi.3069-74
160 PLN
12145

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl.19B1
Mi.Bl.99 
20 PLN
12146

1986 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Stockholmia '86", oryginalna paczka zawierająca 100 sztuk bloku nie rozpieczętowana.

Fi.bl.86
Mi.Bl.100 
60 PLN
12147

1986 Poczta Harcerska nr.75 zorganizowana z okazji 70 lat Otwocka, specjalna karta ostemplowana datownikiem pamiątkowym; temat - HARCERSTWO.


10 PLN
12148

1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.84-85, Bl.86, Bl.87; Fi.52.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
12149

1987 II Kongres PRON, pasek znaczków z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2943
Mi.3091
60 PLN
12150

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100 
20 PLN
12151

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1
Mi.3099-100 
50 PLN
12152

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, parka znaczków za 15 i 45 zł. prawy z błędem na poz.6 "uszkodzona litera K w POLSKA", gwarancja.

Fi.2951-52 B1
Mi.3099-100 
15 PLN
12153

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami z lewej i prawej strony.

Fi.2983
Mi.3131
30 PLN
12154

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
10 PLN
12155

1987 Bolesław Chrobry, znaczek z mocno przesuniętym drukiem barwy stalowo-niebieskiej (obramowania rysunku). Unikalny narożny egzemplarz - możliwe że istniał wyłącznie jeden arkusz drukarski (3x35szt.), sprzedany w abonamencie w Poznaniu.

Fi.2983
Mi.3131 
300 PLN
12156

1987 Bolesław Chrobry, kompletny arkusz z przywieszkami i pustopalami.

Fi.2983ark.
Mi.3131 
130 PLN
12157

1987 Poczet królów polskich - Mieszko II, dolny pasek arkusza z numeratorem.

Fi.2984
Mi.3132 
15 PLN
12158

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jedna z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
12159

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty.

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
150 PLN