The new auction will start soon

Auction 63. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12080

1978 motoryzacja polska - Polonez, pasek z góry arkusza z pustopolami na marginesie.

Fi.2414
Mi.2556 
35 PLN
12081

1978 pierwszy Polak w kosmosie, koperta FDC z podpisem Mirosława Hermaszewskiego, z potwierdzeniem autentyczności podpisu na odwrocie.

Fi.2416-7
Mi.2563-4 
120 PLN
12082

1978 arcydzieła dramaturgii polskiej, seria w arkuszach sprzedażnych,

Fi.2444-49
Mi.2591-96 
75 PLN
12083

1978 Poczta Harcerska Operacji BIESZCZADY 40 - Stanica Bukowiec; karta z sygnaturą (VIII.78); temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp693
15 PLN
12084

1978 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Praga 1978", oryginalna paczka zawierająca 100 sztuk bloku nie rozpieczętowana.

Fi.bl.104
Mi.Bl.73 
60 PLN
12085

1978-1979 TOM XIII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 175 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


105 PLN
12086

1978 ozdobny formularz telegramu.


45 PLN
12087

1978 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem; dodatkowy stempel z wielbłądem; temat - FAUNA.


20 PLN
12088

1978 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.


18 PLN
SOLD
12089

1978 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem; dodatkowy stempel z wielbłądem; temat - FAUNA.


20 PLN
12090

1978 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem; dodatkowy stempel z wielbłądem; temat - FAUNA.


18 PLN
SOLD
12091

1978 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem; dodatkowy stempel z wielbłądem; temat - FAUNA.


18 PLN
SOLD
12092

1979 Międzynarodowy Rok Dziecka, seria znaczków górne rzędy arkuszy z pustopolami, znaczek za 1 zł z błędem na poz.1 "zielona chusteczka na spodenkach dziecka".

Fi.2456-59
Mi.2603-06
200 PLN
12093

1979 Międzynarodowy Rok Dziecka, znaczek z pustopolem.

Fi.2458
Mi.2605 
10 PLN
SOLD
12094

1979 polska grafika współczesna, próba w kolorze niebieskozielonym, gwarancja Kalinowski.

Fi.2461P1
Mi.2608F 
140 PLN
12095

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek be druku koloru szarej - brak napisu POLSKA, gwarancja Kalinowski.

Fi.2471MK
Mi.2617F 
450 PLN
12096

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek za 1,50 zł. z błędem na poz.6 "ciemna plamka na grzbiecie ryby" , gwarancja.

Fi.2473 B
Mi.2619 
40 PLN
12097

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek be druku koloru szarej - brak napisu POLSKA, gwarancja Kalinowski.

Fi.2477MK
Mi.2623F 
450 PLN
12098

1979 150-lecie żeglugi parowej na Wiśle, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2485-88 ark. (2485 B1)
Mi.2633-36 
70 PLN
12099

1979 badanie kosmosu, dolny prawy znaczek z błędem "trzy gwiazdki".

Fi.2511s
Mi.2659 
25 PLN
12100

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie, piękny stan, symboliczny numer po lewej.

Fi.bl.105ND (61)
Mi.Bl.74ND 
200 PLN
12101

1979 "GRÓD KOPERNIKA MIASTO HARCERZY" Frombork, karta ostemplowana okolicznościowo 23.IX; temat - KOPERNIK, HARCERSTWO.

Fi.Cp552
10 PLN
12102

1979 ilustrowana karta pocztowa, skasowana okolicznościowo 10.6 z okazji 50-lecia Polskiej Pierwszej Powszechnej Wystawy Łowieckiej w Poznaniu.

Fi.Cp664
20 PLN
12103

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, bloki na kopertach FDC.

Fi.bl.62a, b
Mi.Bl.75, 76
40 PLN
12104

1979 40. rocznica napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, oryginalna paczka zawierająca 100 sztuk bloku nie rozpieczętowana.

Fi.bl.65
Mi.Bl.79 
70 PLN
12105

1979 rocznik kopert FDC (Fi. ponad 110.-).

Fi.2455-2515
Mi.2602-63
90 PLN
12106

1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi. ponad 800.-).

Fi.2516-3104
Mi.2664-3252 
560 PLN
12107

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, znaczek z uskokiem ząbkowania.

Fi.2533
Mi.2681 
40 PLN
12108

1980 Dzień Znaczka - postęp pocztowy, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.2567-70
Mi.2715-8 
270 PLN
12109

1980 katalog Wystawy Projektów Polskiego Znaczka Pocztowego, zdjęcia czarno białe projektów znaczków prezentowanych wedle ich projektantów.


40 PLN
12110

1980-1981 TOM XIV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 100 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


70 PLN
12111

1981 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie.

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND 
200 PLN
12112

1981 łowiectwo, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.2606
Mi.2750
65 PLN
SOLD
12113

1981 restytucja żubra, dwie serie w paskach.

Fi.2608-12
Mi.2764-8
10 PLN
12114

1981 restytucja żubra, arkusz sprzedażny zagięty w połowie bez dolnego marginesu (10 serii).

Fi.2608-12
Mi.2764-8 
30 PLN
12115

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków) bez górnego marginesu; arkusz zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68 
25 PLN
12116

1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte).

Fi.2614-19
Mi.2757-62
120 PLN
12117

1981 Dzień Znaczka - stara broń, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2621-22
Mi.2769-70 
70 PLN
12118

1981 200 lat Starego Teatru w Krakowie, znaczek z przesuniętą do góry i częściowym niedodrukiem barwy złotej (ornament).

Fi.2631
Mi.2779
60 PLN
SOLD
12119

1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2634-35
Mi.2782-83 
40 PLN