The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 63. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10570

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem i osobliwym abklaczem znaczka podstawowego.

Fi.356
Mi.390IV 
120 PLN
10571

1945 wyzwolenie miast, znaczek z III walca z poz. 35 z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.356
Mi.390IV 
50 PLN
10572

1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z III walca ze skośnie przesuniętym nadrukiem, nominał 3 zł na dole znaczka, cyfra daty 2 po prawej; dodatkowo błąd z poz.29 "zalane 4", gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.356 B
Mi.390IV 
250 PLN
10573

1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków z poz.5/15, na poz.5 błąd "brak nominału i części napisu Kalisz" co wynikło z zagięcia górnego marginesu, istnieją dwa podobne znaczki, w tej parce dodatkowo błąd na poz.15 "brak haczyka w 1", gwarancja.

Fi.356 B+B2
Mi.390IV 
2 400 PLN
10574

1945 wyzwolenie miast, znaczki z poz. 19-20, prawy znaczek z błędem "krótkie i", podlepki, gwarancja i opis Walocha.

Fi.356 B9
Mi.390IV 
35 PLN
10575

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 25 z błędem "ścięte s" - s całkowicie uszkodzone, gwarancja i opis Walocha.

Fi.356 B11
Mi.390IV 
60 PLN
10576

1945 wyzwolenie miast, znaczki z poz. 75-85 z nadrukami przesuniętymi nadrukami z poz. 26-26, górny znaczek z błędem "ścięte s", zdwojony druk rotograwiury znaczka podstawowego, gwarancja i opis Walocha.

Fi.356 B11
Mi.390IV 
400 PLN
10577

1945 "Kalisz" i "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, pionowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. poz.48/58 (czwarty i piąty rząd), z arkusza przedrukowanego dwoma różnymi, znacznie przesuniętymi nadrukami miast; "Kalisz" z nominałem 3 zł. na górze, a na dole dodatkowy przesunięty z szóstego rzędu (Zakopane) nominał 3 zł. i jego abklatsch; "Zakopane" z nominałem 3 zł. na dole i abklatschem całego nadruku; teoretycznie mogło istnieć tylko dziewięć podobnych okazów, czy ocalało choć kilka?, sygnowany zok, gwarancja Mikstein.

Fi.356+357
Mi.390IV+X 
16 000 PLN
10578

1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w pionie nadrukiem poz.32 - nominał na dole znaczka nasunięty z poz.42, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.356t
Mi.390IV 
200 PLN
10579

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 46 z błędem "uszkodzone 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.357
Mi.390X
35 PLN
10580

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.357
Mi.390X 
30 PLN
10581

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem, zmarszczenia w narożniku.

Fi.357
Mi.390X 
25 PLN
10582

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 36, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.357
Mi.390X 
10 PLN
10583

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 49-50, podlepka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.357
Mi.390X 
15 PLN
10584

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem.

Fi.357
Mi.390X 
50 PLN
10585

1945 wyzwolenie miast, znaczek III walca z poz. 30 z błędem na znaczku podstawowym "uszkodzone prawe 2", gwarancja i opis Walocha.

Fi.357 (342B)
Mi.390X 
35 PLN
10586

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.90 "zalana litera a i cyfra 4", gwarancja.

Fi.357 B
Mi.390X 
40 PLN
10587

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzone 4", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357 B4
Mi.390X 
25 PLN
10588

1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków z poz. 56-58, lewy znaczek z błędem "grube o i wcięte p", środkowy znaczek z błędem "ścięte a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.357 B8, B9
Mi.390X 
120 PLN
10589

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 9 z błędem "uszkodzone a", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357 B11
Mi.390X 
25 PLN
10590

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1" i "uszkodzone o", ślady przywarcia, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357B3
Mi.390X
25 PLN
10591

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 59-60, lewy znaczek z błędem "uszkodzone a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.357B11
Mi.390X 
60 PLN
10592

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59 z błędem "uszkodzone drugie a", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.357 B11
Mi.390X 
50 PLN
10593

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 1 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.357t
Mi.390X 
150 PLN
10594

1945 list z Sandomierza 8.5.45 do Poznania, stempel prowizoryczny Sandomierza, stempel cenzury wojskowej nr 1747 na odwrocie.

Fi.358
Mi.391
180 PLN
10595

1945 miejscowa kartka z Piotrkowa Trybunalskiego 22.5.45, stempel cenzury wojskowej nr 1100.

Fi.358
Mi.391 
60 PLN
10596

1945 wydanie łódzkie, czworoblok z silnie przesuniętą perforacją, zmatowienia na gumie.

Fi.358
Mi.391 
70 PLN
10597

1945 I OGÓLNOPOLSKI ZJAZD PRACOWNIKÓW POCZTY I TELEKOMUNIKACJI w POZNANIU, znaczek ostemplowany okolicznościowo 16.6 w Poznaniu (Myślicki 45 002 + 201) na okupacyjnej kopercie Dyrekcji Poczty w Poznaniu.

Fi.358
Mi.391 
50 PLN
10598

1945 list z Wołomina do Gdańska, znaczki za 1 zł w dwóch odmianach koloru, stempel cenzury wojskowej nr 1368.

Fi.358, 362
Mi.391, 393 
60 PLN
10599

1945 list polecony z Rozwadowa nad Sanem 29.4.45 do Babic, przejściowe prowizorczyczne kasowniki.

Fi.358, 365
Mi.391, 394
90 PLN
10600

1945 całostka znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego nadrukowany na formularzu kartkowym bez poddruku, z napisem "ŁÓDŹ", hasło propagandowe 4 - "PAMIĘTAJMY O ŻOŁNIERZU"; dofrankowana znaczkami wydania łódzkiego po 1 zł i jako polecona wysłana 3.4 z Bydgoszczy do Krakowa, prowizoryczna, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętym numerem i nazwą urzędu; stempelek cenzury wojskowej z dopisaną literką "A", kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.358, Cp91II
Mi.391 
400 PLN
10601

1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, czworoblok makulatury znaczka za 3 zł. ze znacznie przesuniętą perforacją pionową i lekko poziomą, bardzo rzadkie w takiej formie.

Fi.359 Mk
Mi.404 
600 PLN
10602

1945 wydanie łódzkie, znaczek cięty na wycinku.

Fi.359nz
Mi.404U
130 PLN
10603

1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.360
Mi.392
70 PLN
SOLD
10604

1945 "ŚWIĘTO LUDOWE 19-20.V.1945" Warszawa, pierwszy powojenny kasownik okolicznościowy; znaczek ostemplowany na odwrocie przedwojennego formularza poczty polowej (Myślicki 45 001).

Fi.360
Mi.392
80 PLN
10605

1945 list polecony z Błonia 12.X.45 do Anglii, stempel cenzury wojskowej nr 1220, nalepka Tygodnia Dziecka na odwrocie.

Fi.360
Mi.392 
180 PLN
10606

1945 wydanie łódzkie, parki znaczków ciętych na papierze szarożółtym x i rzadkim białym średnim y, gwarancja Schmutz.

Fi.360x, 360y nz
Mi.392U 
1 200 PLN
10607

1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego, próba znaczka za 50 gr. bez nadruku, ząbkowana i gumowana, gwarancja Falkowski.

Fi.361 P3a
Mi.398 
250 PLN
10608

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, bardzo rzadki znaczek cięty, gwarancja Wiatrowski.

Fi.361 nz
Mi.398U 
2 200 PLN
10609

1945 zabytki Krakowa, czworoblok z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.362
Mi.393
45 PLN