Auction 63. Communist Poland 1945-1952

10450

Fi.343 B
Mi.384
30 PLN
10451

Fi.343t
Mi.384
200 PLN
10452

1944 KRN, znaczek poz. 8 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Walisch.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
10453

Fi.344
Mi.386
30 PLN
10454

Fi.344
Mi.386
120 PLN
10455

1944 K.R.N., znaczek stemplowany prowizorycznym kasownikiem, gwarancja Walocha.

Fi.344
Mi.386
20 PLN
10456

1944 K.R.N., znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzone 1 i z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B11
Mi.386
25 PLN
10457

1944 K.R.N., znaczek z poz. 76 z błędem "uszkodzone 1 zł", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B14
Mi.386
25 PLN
10458

Fi.344 xB7, yB20, Np B1
Mi.386
3 600 PLN
10459

1944 wydanie przedrukowe, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.344-6
Mi.386-8
25 PLN
10460

Fi.344-6
Mi.386-8
280 PLN
10461

1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P., seria znaczków z nadrukami odwróconymi, za 1 zł./25 gr. z poz.28/23, za 2 zł./25 gr. z poz.11/90, a za 3 zł./25 gr. z poz.38/13; na poz.11 znaczka za 2 zł. charakterystyczna usterka "brak prawego szeryfa w cyfrze 1 w 1944", gwarancja i opis Kapkowski, Schmutz.

Fi.344-46 No
Mi.386-88
12 500 PLN
10462

Fi.344 B
Mi.386
200 PLN
10463

1944 K.R.N., osiemnastoblok - część znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka (Fi.po 130.-), katalogowane błędy na poz.6, 7, 16, 18, 19, 25, 26, 29, gwarancja.

Fi.344 B5-6, 10-15
Mi.386
900 PLN
10464

Fi.344 B8
Mi.386
200 PLN
10465

1944 PKWN, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.345
Mi.387
25 PLN
10466

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem na miejscowym liście poleconym z Łańcuta 4.3.45.

Fi.346
Mi.388
230 PLN
10467

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym.

Fi.346
Mi.388
150 PLN
10468

Fi.346
Mi.388
25 PLN
10469

1944 RTRP, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.346
Mi.388
30 PLN
10470

Fi.346
Mi.388
60 PLN
10471

1944 R.T.R.P., znaczek z błędem "uszkodzona druga cyfra 4".

Fi.346B7
Mi.388
15 PLN
10472

Fi.346x
Mi.388
130 PLN
10473

Fi.346x
Mi.388
120 PLN
10474

Fi.346x
Mi.388
200 PLN
10475

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs
1 900 PLN
10476

1944 Goznak, marginesowy znaczek za 25 gr. w kolorze brązowoczerwonym - druk typograficzny, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem; znacznie rzadszy od znaczków bez perforacji poziomej i drukowanych rotograwiurowo znaczków ciętych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Vc MK1
Mi.383b
3 000 PLN
10477

1944 list z Lublina 13.XII.44 do Przeworska, stempel opłaty kredytowej i stempel cenzury wojskowej nr 167 na odwrocie.

80 PLN
10478

1944 list z Jarosławia 7.XII.44 do Przeworska, stempel opłaty kredytowej, prowizoryczny kasownik z Jarosławia i stempel cenzury wojskowej nr 173 na odwrocie.

120 PLN
10479

1944-6 zestaw znaczków z kasownikami prowizorycznymi.

80 PLN
10480

80 PLN
10481

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2300 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 500 PLN
10482

Fi.343
Mi.384
60 PLN
10483

1945 kartka z Rawy Mazowieckiej do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 229.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
10484

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
10485

1945 list do Drobinia, znaczki prowizorycznie unieważnione ołówkiem, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1027, słabszy stan.

Fi.343
Mi.384
20 PLN
10486

1945 stempel okolicznościowy Gniezna na miejscowo zaadresowanej kopercie.

Fi.343, 367
Mi.384, 399
90 PLN
10487

1945 seria stemplowana grzecznościowo na kopercie.

Fi.344-6
Mi.386-8
60 PLN
10488

1945 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 23.3.1945 z Biłgoraja do Lublina, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu lubelskiego, prowizoryczna, ręcznie wypisana, erka; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 290; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388
2 200 PLN
10489

Fi.347a
Mi.389
130 PLN