The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 63. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9683

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro).

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
60 PLN
9684

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 z powtarzalną usterką występującą w części nakładu "uszkodzony górny szeryf litery E w POSTKARTE" (Fi.120.-), czysta; gwarancja.

Fi.Cp9c z
Mi.P12/03 
80 PLN
9685

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 30.11 z Tarnowa do Milanówka, karta pionowo zgięta, słabszy stan zachowania (Fi.60,- Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
30 PLN
9686

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 20.11 z Kalwarii Zebrzydowskiej do Milanówka, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem (Fi.60,- Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
50 PLN
9687

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
9688

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
140 PLN
9689

1944 kartka z Gorlic do Krakowa.

Fi.Cp10
60 PLN
9690

1944 kartka z Krakowa do Nowego Targu.

Fi.Cp10
60 PLN
9691

1944 kartka z Pruszkowa do Sosnowca.

Fi.Cp10
60 PLN
9692

1944 Widoki, nie wprowadzona do obiegu seria tzw."Góral", czysta z pełna oryginalna guma, z atestu "bez wad", fotoatest Jungjohann BPP.

Fi.I-III
3 600 PLN
9693

1944 widoki - szyby naftowe, unikalna czwórka prób w kolorze zielonym znaczka nie wprowadzonego do obiegu, czworoblok ma ślady zagięcia ząbkowania w poziomie, kolorowy fotoatest niemieckiego eksperta Hansa Hermana Paetova i gwarancja Schmutz.

Fi.I P1
Mi.I PIV 
7 800 PLN
9694

1944 "ZAKOPANE WINTERSPORTPLATZ-LUFTKURORT" idealny odcisk rzadkiego kasownika okolicznościowego na widokówce ofrankowanej - w związku z chwilowym brakiem na poczcie znaczków Generalnego Gubernatorstwa - znaczkiem Rzeszy, wysłanej 14.12 do Częstochowy; fragment treści: "... jestem obecnie kawał od miasta, a pocztówek (kart pocztowych) niestety nawet od kilku dni na poczcie nie ma"; walor z oryginalnego obiegu pocztowego w doskonałym stanie zachowania.

Fi.XV
400 PLN
SOLD
9695

1944 "UNGENÜGENDE ANSCHRIFT/ Strasse u.Hausnummer erforderlich/ Ausruf erforglos/ Unbekannt-Unleserlich/ P.A.Krakau 1." niezwykle rzadki stempel urzędu pocztowego Kraków 1 informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na ekspresowym liście poleconym wysłanym 22.5 z Wiednia do Krakowa, pierwszą nieudaną próbę doręczenia podjęto 26/5 - adnotacja "Empfänger unbekannt" i stempelek "Zurück", drugą również nieudaną 1/6, tego samego dnia po opatrzeniu przesyłki opisanym stemplem i dodatkowo "Zurück" zwrócono list do nadawcy; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.


Mi.794, 795, 827
1 200 PLN
9696

1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG.


10 PLN
9697

1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG.


10 PLN
9698

1945 kasownik okolicznościowy z Krakowa na widokówce propagandowej.

Fi.32
15 PLN
9699

1945 kartka z Wolbromia do Niemiec.

Fi.Cp10
60 PLN