The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 63. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9523

1940 kartka z Rawy Mazowieckiej 12.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
60 PLN
9524

1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 15.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp6A
100 PLN
9525

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem; hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 21.X z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
150 PLN
9526

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
60 PLN
9527

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9 
50 PLN
9528

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm, wysłana 8.XI z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; piękny walor w ekskluzywnym stanie zachowania.

Fi.Fcp2I
800 PLN
9529

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
200 PLN
9530

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XI "Mehr als 5 gestempelte Sätze können wegen Papier-", karta czysta; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

Fi.Fcp2I
100 PLN
9531

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
9532

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", oryginalnie użyta pocztowo wysłana 27.5 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; karta pionowo złamana (Fi.300.-).

Fi.Fcp4
200 PLN
9533

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
80 PLN
9534

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
300 PLN
9535

1940 formularz ofrankowany znaczkiem za 30 gr II wydania przedrukowego, rozprowadzany w urzędach pocztowych; nieopisany w katalogu!

Fi.Fp
40 PLN
9536

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

Fi.U1
20 PLN
9537

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych na wycinkach, ostemplowana w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci.

Fi.U1-15; 19
120 PLN
9538

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

Fi.U3
20 PLN
9539

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, znaczek za 3 zł. z przesuniętymi w lewo cyframi nominału, gwarancja.

Fi.U14
60 PLN
9540

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

Fi.U15
20 PLN
9541

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi drukiem kolorów.

Fi.U15
40 PLN
9542

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana 13.XI w Warszawie.

Fi.U16-24
30 PLN
9543

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
9544

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, dwie parki znaczków ciętych bez nominału (Fi.3000.-), gwarancja.

Fi.U17, 22 nz
1 800 PLN
9545

1940 karta pocztowa wysłana 10.11 ze szpitala w miejscowości Celle do Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego; słabszy stan zachowania.


Mi.668 
35 PLN
9546

1940 WARSZAWA - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik, przerobiony z polskiego przedwojennego datownika, stosowany w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 26.II do Görlitz (Gorlice), listowa pieczęć formacyjna "KRAFTFAHRZEUGPARK WARSCHAU"; opisane przez J.Z.Piekuta w numerze 166/7 Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego z 2002 roku; rzadka, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


200 PLN
9547

1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor.


70 PLN
9548

1940pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka.


80 PLN
9549

1940 karta zwrotna z opłaconą odpowiedzią wysłana z pośrednictwa pocztowego w Czekanowie do Warszawy.


120 PLN
9550

1940 koperta służbowa do korespondencji urzędowej.


30 PLN
9551

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.


60 PLN
9552

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN
9553

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych każda ostemplowana okolicznościowo 26.10 w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14-18
100 PLN
9554

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.18; 10
30 PLN
9555

1941 przekaz paczkowy z Słupi Nowej do Czerwińska nad Wisłą, paczka niedoręczona i zwrócona nadawcy. W grudniu 1940 r. naziści utworzyli w Wyszogrodzie getto, zlokalizowane w rejonie ulic: Rębowskiej, Kościelnej, Płockiej, Ogrodowej, Krótkiej i Starego Rynku. Z czasem teren ten został otoczony drutem kolczastym. Zamknięci w getcie Żydzi byli zmuszani do robót na rzecz III Rzeszy, między innymi w obozie w Bielsku. Likwidacja skupiska żydowskiego w Wyszogrodzie przebiegała stopniowo. W dniu 6 marca 1941 r. grupę około siedmiuset osób wysiedlono do obozu w Działdowie, a następnie do Nowej Słupi koło Kielc. Kolejna deportacja miała miejsce w lipcu 1941 r. W dniu 29 listopada 1941 r. naziści zburzyli dzielnicę żydowską w Wyszogrodzie, a pozostających w mieście Żydów deportowali do gett w Nowym Dworze Mazowieckim i Czerwińsku.

Fi.40, 41, 45, 47
650 PLN
9556

1941 kartka z Radomska 21.10.41.

Fi.43
10 PLN
9557

1941 list urzędowy w specjalnej kopercie "BEWIRTSCHAFTUNGSSTELLE FÜR KOHLE IM GENERALGOUVERNEMENT" przesłany miejscowo 18.11 w Krakowie, nadany w urzędzie Kraków 5.

Fi.45
100 PLN
9558

1941 list z Warszawy do Łaz.

Fi.45
10 PLN
9559

1941 front listu nadanego przez pośrednictwo pocztowe w Pcimiu przez Myślenice do Krakowa.

Fi.45
25 PLN
9560

1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 6-7.9 w Zakopanym z okazji rozgrywanych tam zawodów sportowych.

Fi.45; 13
40 PLN
9561

1941 list polecony wysłany 6.XI przez żołnierza niemieckiego za pośrednictwem poczty Generalnego Gubernatorstwa, przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, poczta pobierała tylko należność za świadczenia dodatkowe (w tym przypadku polecenie - 60 gr.), zastosowano datownik niemy i erkę blanco; przesyłki tego typu należą do rzadkości, gwarancja.

Fi.49
Mi.49 
800 PLN
9562

1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.65; 9a
30 PLN