The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 62. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
632

1917 Łódź, widokówka wysłana 11.3 z Warszawy i dostarczona przez pocztę miejską 13.8, stempelek doręczeniowy odbity w kolorze czerwonym; dobry stan zachowania.

Fi.3a
140 PLN
633

1917 Warszawa, list z Niemiec 6.5.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen.

Fi.9a
80 PLN
634

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, list wysłany 15.9 ze Skalmierzyc, stempelek cenzury poznańskiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.9b
150 PLN
635

1917 Warszawa, kartka z Siedlec 4.8.17 do Warszawy, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen.

Fi.9b
60 PLN
636

1917 Warszawa, list do Warszawy nie doręczony ze względu na nie znalezieniu odbiorcy, stepeml warszawskiej poczty miejskiej za 10 fen. i stemple poczty miejskiej.

Fi.13b, 31a, 35a
150 PLN
637

1917 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście miejscowym wysłanym 12.12, ponieważ adresatka wyprowadziła się, rządca domu po opatrzeniu przesyłki odpowiednią adnotacją i swoim stempelkiem 13.XII zwrócił ją, następnie list przekazano do biura meldunkowego w celu ustalenia adresu, skąd jednak 20.XII odesłano go z adnotacją "niezameldowana", ostatecznie Poczta Miejska po opatrzeniu listu stempelkami "NICHT ZU ERMITTELN/ WARSCHAUER BURGERPOST" i "ZURÜCK 20.XII zwróciła list do nadawcy; niecodzienny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym, w dobrym stanie zachowania.

Fi.13b, 31c, 35c
350 PLN
638

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy 16.6.17, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" typ 26IIb i stempel zwrotu "Verzogen nach / WARSCHAUER BURGERPOST" ze względu na niemożliwość doręczenia.


180 PLN
639

1917 Lublin, karta żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego Magistratu miasta Lublina.


40 PLN
640

1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów (różne kolory okładek) "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


450 PLN
641

1918 Wilno, karta pocztowa wysłana 23.7 z Warszawy do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelki cenzury warszawskiej i białostockiej; zachowane przesyłki doręczone przez wileńską pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1
3 200 PLN
642

1918 Żarki, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1
30 PLN
643

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
644

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta z jedną podlepką, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.1-3
200 PLN
645

1918 Żarki, I wydanie, dwie czyste serie w pięknym stanie, każdy znaczek w obu typach - opisane w PZP str.27, (ze standardową dopłatą za ** Mi.1440 euro), gwarancja Mikstein, Gryżewski,.

Fi.1-3 t.1, 2
720 PLN
646

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
30 PLN
647

1918 Luboml, seria cięta na podlepkach, każdy znaczek z błędem "odwrócone cyfry nominału".

Fi.1-5As
250 PLN
648

1918 Częstochowa, kartka z Częstochowy 30.4.18 do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej, kartkę nie udało się doręczy i wróciła do Częstochowy gdzie odbito dwa stemple poczty miejskiej.

Fi.2l
500 PLN
649

1918 Żarki, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.3
30 PLN
650

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane - tak jak je wydano próby cięte próby II bez tła; 2 gr. - typ 3, 6 gr. i 10 gr. - typ 2, gwarancja Schmutz.

Fi.3, 5, 6 P1
1 800 PLN
651

1918 Przedbórz, II wydanie, seria bardzo rzadkich prób o zmienionych kolorach tła, niegumowana - tak wydano część nakładu; 2 gr. - typ 2 (niekatalogowana), 4 gr. - typ 3, 6 gr. - typ 1 z niekatalogowanym błędem "duża przerwa w poziomych kreskach pod literą P w PRZEDBÓRZ" , 10 gr. - typ 1; to najrzadsze próby wydań Poczty Miejskiej w Przedborzu, piękny stan, gwarancja Mikstein.

Fi.3-6 P2
3 200 PLN
652

1918 Przedbórz, II wydanie, czysta seria cięta, jeden znaczek sygnowany splecione WR - Rachmonow, wszystkie gwarancja Schmutz.

Fi.3-6A
Mi.3-6C 
900 PLN
SOLD
653

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
160 PLN
654

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Krawczyk.

Fi.3-6B
50 PLN
655

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Mikstein.

Fi.3-6B
50 PLN
656

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-6B
50 PLN
657

1918 Przedbórz, seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-6B
50 PLN
658

1918 Przedbórz II wydani, list (druki) wysłany 11.II z Noworadomska; opłata za doręczenie pobrana 20.II znaczkiem za 2 gr typu 1; stempelek cenzury lubelskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Becker i Jungjohann BPP.

Fi.3B
Mi.3A 
500 PLN
659

1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej (wysoka wycena katalogowa - Fi.700.-), ze względu na słabszą jakość odbitki bardzo atrakcyjna cena wywoławcza!!! dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
250 PLN
660

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria w parkach (Mi.780 euro), widoczne są całe nadruki, gwarancja Schmutz.

Fi.4-6
800 PLN
661

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro), gwarancja Łaszkiewicz, Kapkowski.

Fi.4-6
360 PLN
662

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa, kazdy znaczek z nadrukiem podwójnym (Mi. euro), gwarancja Schmutz.

Fi.4-6 Np
2 400 PLN
663

1918 Żarki, znaczki wydania przedrukowego na wycinkach z bardzo rzadkimi nadrukami odwróconymi, gwarancja.

Fi.4aNo, 5aNo
1 500 PLN
664

1918 Żarki, znaczek z podwójnym nadrukiem, podniesiona gwarancja Schmutz.

Fi.4aNp
70 PLN
665

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa z zamienionymi kolorami nadruku (Fi.2400.-, Mi.390 euro), gwarancja Schmutz.

Fi.4b, 5a, 6b
2 400 PLN
666

1918 Przedbórz, znaczek drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.5A
25 PLN
667

1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem.

Fi.5As
10 PLN
668

1918 Przedbórz, znaczek II wydania z podwójnym ząbkowaniem, gwarancja Schmutz.

Fi.5Bs
35 PLN
669

1918 Żarki, znaczek wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
25 PLN
670

1918 Przedbórz, pasek znaczków drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.6B
75 PLN
671

1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.6, sześciokątny stempelek poczty miejskiej w kolorze fioletowym (Fi.300.-) z datą 8.6; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.6b
250 PLN