Auction 62. Town postage 1914-1918

552

1915-16 Warszawa, pamiątkowa koperta ofrankowana serią znaczków okupacji niemieckiej "Russich Polen" i wszystkim znaczkami Poczty Miejskiej, które były w obiegu pocztowym od początku jej funkcjonowania - w tym rzadkiej parki z dwoma typami nadruku "6", do skasowania znaczków użyto 3 rodzajów stempli: okrągłego i owalnego datownika i kasownika z syrenką; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.1-10
600 PLN
553

60 PLN
554

Fi.2b
60 PLN
555

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze lilaczerwonym - typ II z lekko uniesioną cyfrą 6, czytelnie skasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.3IIb (a)
Mi.3aa (II)
72 PLN
556

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. - typ II, w kolorze lilaczerwonym i znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. - typ II, w kolorze lilaczerwonym, na dużym wycinku strony adresowej listu poleconego wysłanego z Wiednia, stempelek cenzury warszawskiej; słabszy stan zachowania.

Fi.3IIba, 4IIaa
Mi.3IIaa, 4IIaa
250 PLN
557

1915 Warszawa, list firmowy z Częstochowy do warszawy, stempel cenzury wojskowej w Warszawie i znaczek poczty miejskiej na odwrocie, gwarancja Jungjohann.

100 PLN
558

Fi.4Iba
Mi.4aa
90 PLN
559

1915 Warszawa, połówka znaczka przedrukowego za 6/5 gr. pięknie kasowana na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Mi.8
25 PLN
560

Mi.8
120 PLN
561

1915 Warszawa, miejscowy list opłacony wysłany 21.12, opłatę doręczeniową udokumentowano trzema znaczkami poczty miejskiej wydania przedrukowego 2/10 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE;sygnowane P.S.Shubert gwarancja Bojanowicz.

Fi.8a, 27IIa
200 PLN
562

Fi.10
25 PLN
563

Fi.I-II P1
1 200 PLN
564

Fi.I-IIb
800 PLN
565

Fi.IIa
300 PLN
566

1915 Warszawa, znaczek nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.IIb
300 PLN
567

Fi.1-2
100 PLN
568

Fi.1-2
220 PLN
569

Fi.1-2
90 PLN
570

Fi.1-2IIb
Mi.1-2II
800 PLN
571

1916 Zawiercie, list wysłany 31.12.1915 z Oddziału w Częstochowie (Banku Handlowego w Warszawie) do Zawiercia; użyto przenicowanej koperty służącej do wysyłki korespondencji służbowej banku na warszawski adres jego Dyrektora Wojciecha Sawickiego; list skierowano przez Warszawę gdzie został ocenzurowany, obok znaczka opłaty na stempelku cenzury doklejony został znaczek miejskiej poczty doręczeniowej zawiercia za 10 fen. z nadrukiem kontrolnym bez przerw w literach, skasowany fioletowym datownikiem "ZAWIERCIE KR.BENDZIN STADT-POST" w dniu 12.1.16; według książki S.Petriuka "Poczty lokalne w okupowanej Polsce 1915-1918" prawdziwe i prawidłowo opłacone przesyłki ze znaczkami poczty miejskiej Zawiercia są niezwykle rzadkie; wszystkie elementy filatelistycze znajdują się na froncie koperty, co jest wielkim atutem dla waloru wystawowego; mimo pionowego zgięcia koperty doskonały stan zachowania; gwarancja Falkowski, Schmutz.

Fi.1Ia
7 000 PLN
572

1916 Częstochowa, list miejscowy, przesłany 11.2, stempelek poczty miejskiej i dodatkowy określający wysokość opłaty 10 (fenigów).

Fi.1c
80 PLN
573

1916 Warszawa, znaczki poczty miejskiej na kopercie listu miejscowego ostemplowane grzecznościowo 23.5 kasownikiem z wyróżnikiem "b".

Fi.2, 9, 10
50 PLN
574

1916 Częstochowa, kartka z Częstochowy 9.7.16 do Rozwadowa, przy nadaniu umieszczono stempel poczty miejskiej z datą 13.VII,1916 w kolorze liliowym, kartki nie udało się doręczyć i wróciła do Częstochowy gdzie odbito dwa stemple poczty miejskiej w kolorze fioletowym w tym z datą 13.1.1917.

Fi.2a+2e
400 PLN
575

1916 Częstochowa, druki przesyłane miejscowo 14.9, doręczone 16.IX, datownik poczty miejskiej i stempelek opłaty 5 (fenigów).

Fi.2b
80 PLN
576

1916 Łódź, karta pocztowa wysłana 23.II z Warszawy, wyraźna odbitka stempla doręczeniowego Straży Pożarnej w kolorze lila, cenzura, stempelek nadawcy; efektowna całość w idealnym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.2b
900 PLN
577

1916 Warszawa, kartka z Włocławka 4.11.16 do Warszawy, stempel warszawskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr.

Fi.2b
80 PLN
578

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, dofrankowana karta pocztowa wysłana 14.1.1917 z Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2b
80 PLN
579

1916 Częstochowa, kartka z Częstochowy do Strzelna niedoręczona i zwrócona do Częstochowy. tutaj próbowano wielokrotnie zwrócić nadawcy i pobrać opłatę doręczeniową, piękny obieg pocztowy.

Fi.2h
1 000 PLN
580

Fi.3-4
380 PLN
581

Fi.3-4
120 PLN
582

Fi.3-4
400 PLN
583

Fi.3-4 B
800 PLN
584

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

90 PLN
585

Fi.5a
600 PLN
586

Fi.5a, b
900 PLN
587

Fi.5b
500 PLN
588

160 PLN
589

60 PLN
590

1916 Warszawa, widokówka przesłana miejscowo 22.2 opłacona jako druki, opłatę doręczeniową udokumentowano znaczkiem poczty miejskiej wydania przedrukowego 2/10 gr, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
591

40 PLN