The auction will end on 07.12.2021
The auction ends in:

Auction 62. PoW Gross Born camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3033

1943 Gołąbek, znaczek za 10 f w kolorze ciemnozielonym na papierze szarym szorstkim grubym na karcie ozdobionej grafiką autorstwa Romualda Nowickiego przedstawiającą Matkę Boską na tle szopki krakowskiej, wysłanej 24.XII; dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.1ay1
600 PLN
3034

1943 Święto Artylerii, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze szarym gładkim, gwarancja Schmutz.

Fi.2ay
300 PLN
3035

1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze czarnym, część nadawcza karty podwójnej (wyraźnie widoczne u góry ślady rozdzielania dwóch części całostki), datowana 9.IV, wysłana do mjr.Konrada Rogaczewskiego szefa sztabu konspiracji obozu; rzadki walor (sporządzono 676 kart) w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.Cp6x2A
500 PLN
3036

1943 karta obiegowa o nominale 10 f. na kartonie szarym gładkim, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8yII
100 PLN
3037

1943 karta świąteczna za 20 f o oliwkowym znaku opłaty z ilustracją Anioł z lutnią autorstwa Antoniego Czerniewskiego wysłana 23.XII, co wyjątkowo rzadkie - ilustrację artystycznie podbarwiono akwarelami; niespotykany, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta ukośnie delikatnie zgięta); gwarancja Korszeń.

Fi.Cp11
1 200 PLN
3038

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, pasek znaczków z bloku, gwarancja Korszeń.

Fi.(bl.4)
300 PLN
3039

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Langiewicz, Traugutt, kasowana seria cięta, gwarancja Korszeń, Schmutz.

Fi.3-4A
120 PLN
3040

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, znaczek za 10 f w kolorze szarooliwkowym na papierze szarym gładkim średnim na karcie ozdobionej grafiką wielkanocną autorstwa Bolesława Malisza, wykonaną przez Wacława Bulzackiego, wysłanej 7.IV; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.3Aby1
500 PLN
3041

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, (nakład 100 szt.), skasowany 18.VII na całostce "gołąbek" ze znakiem opłaty w kolorze czarnym na kartonie szarym szorstkim; dobry stan zachowania (nieznaczne przebarwienia); gwarancja i opis Korszeń.

Fi.4bx1A, Cp5x2
1 000 PLN
3042

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoultramarynowym na papierze szarym szorstkim grubym, z błędem "połączone TT", gwarancja Schmutz.

Fi.4dy2A
120 PLN
3043

1944 Święto Morza, seria kasowana, gwarancja Korszeń.

Fi.9-11
220 PLN
3044

1944 Rok Olimpijski, marginesowa seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Schmutz, Korszeń.

Fi.12-14
320 PLN
3045

1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. z podlepką na dole, gwarancja Korszeń.

Fi.15
35 PLN
SOLD
3046

1944 Święto Gór, marginesowy znaczek za 30 f., gwarancja Korszeń.

Fi.15
50 PLN
3047

1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. w bardzo ciemnym odcieniu, gwarancja Krawczyk.

Fi.15
70 PLN
3048

1944 Święto Żołnierza - Husarz, parka znaczków na wycinku z kasownikiem z pierwszego dnia obiegu i stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 4", przyjemna namiastka najdroższego bloku obozowego, gwarancja Korszeń.

Fi.16
250 PLN
3049

1944 Święto Żołnierza - husarz, znaczek kasowany stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 4" na wycinku; 1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

Fi.16, bl.7
280 PLN
3050

1944 Herby miast - Wilno parka pozioma znaczków za 5 f + Wieża Piastowska w Cieszynie znaczek za 30 gr na karcie wielkanocnej ozdobionej dwubarwną grafiką według projektu Bolesława Malisza wykonaną przez Wacława Bulzackiego, wysłanej 24.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.17, 22
500 PLN
3051

1944 Herby miast, marginesowa seria czysta, gwarancja Korszeń.

Fi.17-21
70 PLN
SOLD
3052

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja Korszeń.

Fi.17-21
70 PLN
3053

1944 Herby miast - Kraków, do 31.X.1944 opłaty pocztowe były określane w walucie niemieckiej, a od 1.XI - wskutek wstrzymania przez niemiecką komendę obozu wypłat żołdu dla jeńców w bonach opiewających na walutę niemiecką - w walucie obozowej 1Piast=100gr, a jej kurs w stosunku do marki niemieckiej wynosił 1Mk=2Piasty; karta pocztowa z pełną treścią wysłana 24.XII.1944, ofrankowana znaczkiem w starej walucie za 10 fen (20 gr), co odpowiadało taryfie za kartę pocztową do 10 słów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.18
400 PLN
3054

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, czysty znaczek za 30 gr., jednostronnie cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.22
80 PLN
SOLD
3055

1944 K.Puławski i T.Kościuszko, seria czysta, lekkie ale rozległe zmatowienia na gumie, gwarancja korszeń.

Fi.23-24
80 PLN
SOLD
3056

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, znaczek na wycinku, skasowany 11.XI w dniu wejścia do obiegu; gwarancja Korszeń.

Fi.25
80 PLN
3057

1944 26 rocznica odzyskania niepodległosci, kasowany znaczek za 25 gr., gwarancja Korszeń.

Fi.25
50 PLN
3058

1944 26 rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 25 gr.,

Fi.25
50 PLN
SOLD
3059

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej, kasowany znaczek za 50 gr., gwarancja Krawczyk.

Fi.26
50 PLN
3060

1944 Święto Artylerii, narożny znaczek za 20 gr., gwarancja Korszeń.

Fi.27
50 PLN
3061

1944 Święto Artylerii, narożny znaczek za 20 gr., gwarancja Schmutz.

Fi.27
60 PLN
SOLD
3062

1944 Powstanie Wielkopolskie, znaczek stemplowany.

Fi.28
30 PLN
3063

1944 Powstanie Wielkopolskie, czysty znaczek za 20 gr., gwarancja Korszeń.

Fi.28
50 PLN
SOLD
3064

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, dwie odmiany papieru; biała i kremowa; bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
3065

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok pognieciony na marginesie, liczony jako czysty znaczek i tak zagwarantowany, sam znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja Korszeń.

Fi.(bl.2)
150 PLN
3066

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.2
260 PLN
3067

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach bardzo rzadko, gwarancja Korszeń.

Fi.bl.3
1 000 PLN
3068

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; rzadki na fragmencie papieru ze znakiem wodnym, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4
1 000 PLN
3069

1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, bloki bez stempla z wystawy są niezmiernie rzadkie (Fi.20000.-), ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.5
6 000 PLN
3070

1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.7
220 PLN
3071

1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty bez kasownika na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.7
360 PLN
3072

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, zestaw dwu bloków typu I o ciemnym i jasnym odcieniu; oba oryginalnie kasowane - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.8I
600 PLN