Auction 62. Communist Poland 1945-1952

3406

1945 kartka z Zakopanego 27.2.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 504.

Fi.343
Mi.384
80 PLN
3407

Fi.343
Mi.384
250 PLN
3408

1945 kartka z Rawy Mazowieckiej do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 229.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
3409

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
3410

1945 list do Drobinia, znaczki prowizorycznie unieważnione ołówkiem, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1027, słabszy stan.

Fi.343
Mi.384
20 PLN
3411

1945 stempel okolicznościowy Gniezna na miejscowo zaadresowanej kopercie.

Fi.343, 367
Mi.384, 399
90 PLN
3412

1945 P.K.W.N., kasowany znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem znaczka podstawowego z II walca "lekki druk podwójny" (opisano w PZP str.300 dolny akapit), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387
100 PLN
3413

1945 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z nadrukiem wartości na dole, w prawych znaczkach, co jest cechą znaczków 4 i 9 szeregu, lewe kreski są wyraźnie cieńsze niż prawe, gwarancja.

Fi.345 MK
Mi.387
900 PLN
3414

Fi.347a
Mi.389
130 PLN
3415

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowaworóżowym z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
950 PLN
3416

Fi.347a
Mi.389
400 PLN
3417

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze jasnobrązowaworóżowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
120 PLN
3418

Fi.347a
Mi.389
120 PLN
3419

Fi.347a
Mi.389
110 PLN
3420

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z błędem "rozdzielony prostokąt", gwarancja.

Fi.347dd B1
Mi.389
280 PLN
3421

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze ciemmno brązowaworóżowym z poz 12 z błędem "akcent nad T w POCZTA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347aB8
Mi.389
220 PLN
3422

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, parka znaczków w kolorze jasnobrązowaworóżowym i brązpowaworóżowym, prawy znaczek z poz. 7 z błędem "odbicie spacji", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347aB10
Mi.389
280 PLN
3423

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązoworóżowym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.347ab
Mi.389
120 PLN
3424

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek w kolorze brązowaworóżowym drukowany na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego, lewy znaczek z występującym w niewielkiej części nakładu błędem z poz.26 "biała plama obok szyi", gwarancja opis koloru, pozycji i błędu Schmutz.

Fi.347ae B11
Mi.389
600 PLN
3425

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kompletny arkusz znaczka w kolorze czerwonobrązowym i jasno czerwonobrązowym, w arkuszu znaczki z błędami: na poz. 1 "rozdzielony prostokąt", na poz. 12 "T z akcentem", na poz. 22 "wcięcie w prostokącie", na poz. 23 "PÓLSKA" i na poz. 29 "uszkodzony prostokąt", całe arkusze są rzadko spotykane, gwarancja i opis znaczków z błędami Schmutz.

Fi.347d B1, B5, B8
Mi.389
4 800 PLN
3426

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze jasnoczerwonobrązowym, gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.347da
Mi.389
240 PLN
3427

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze różowawobrązowym z usterką "kropka po cyfrze 5", gwarancja i oznaczenie koloru Schmutz.

Fi.347e
Mi.389
950 PLN
3428

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze różowawobrązowej na białym gładkim cienkim papierze o grubości 0,065 mm, z nadrukiem z poz. 25 z charakterystyczną usterką w postaci wcięcia w cyfrze 3, fotoatest z szczegółowym opisem Schmutz.

Fi.347e
Mi.389
3 000 PLN
3429

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w bardzo rzadkim kolorze ciemnoróżowawobrązowym z dwoma błędami: przesuniętym w prawo drukiem znaczka podstawowego i błędem nadruku z poz.7/8 "dodatkowa spacja pomiędzy znaczkami"; to niespasowanie spowodowało, iż błąd nadruku w całości wystąpił na fragmencie 7 znaczka; gwarancja z opisem koloru, pozycji i błędu Schmutz.

Fi.347ef MK5 B2
Mi.389
3 200 PLN
3430

1945 wyzwolenie miast, parka odbitek maszynowych nadruku z poz. 7-8 na papierze drzewnym żółtawym, gwarancja Jendroszek.

Fi.348
Mi.390IX
1 150 PLN
3431

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 74 z błędem "brak haczyka w cyfrze 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.348aB3
Mi.390aIX
50 PLN
3432

1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorze brązowoczerwonym z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.348b
Mi.390IXb
240 PLN
3433

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z niekatalogowanym powtarzalnym błędem na poz.41 "prawa kreska w literze W skośnie ścięta", gwarancja i opis Ryblewski.

Fi.348b B
Mi.390IXb
400 PLN
3434

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, lewy znaczek z błędem na poz.31 "brak prawego szeryfa w podstawie cyfry 1", gwarancja.

Fi.348b B
Mi.390IXb
700 PLN
3435

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym nadrukiem i błędem na poz.28 "4 uszkodzona z lewej", gwarancja i opis Gryżewski, Krawczyk.

Fi.348b B4
Mi.390IXb
400 PLN
3436

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem i błędem na poz.10 "zalana cyfra 4 i uszkodzone drugie a", na marginesie mocne suche odbicie belki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.348b B9
Mi.390IXb
450 PLN
3437

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z przesuniętym nadrukiem z poz. 10-20, górny znaczek z błędem "cyfra 4 zalana", wgniecenie na marginesie od brzegowych belek, gwarancja Gryżewski, Wiatrowski.

Fi.348bB9
Mi.390IXb
600 PLN
3438

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z błędem na poz.29 "litera a przerwana u góry" i "brak lewego szeryfa w podstawie cyfry 1", gwarancja Schmutz.

Fi.348b B10
Mi.390IXb
400 PLN
3439

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem "brak górnej części I w dacie", gwarancja.

Fi.349 B
Mi.390II
120 PLN
3440

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 2-3, prawy znaczek z błędem "uszkodzone z i o", podlepki, gwarancja i opis Walocha.

Fi.349 B7
Mi.390II
30 PLN
3441

Fi.349 B12
Mi.390II
60 PLN
3442

1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 29/40, górny prawy znaczek z błędem "zalane 5", gwarancja i opis Walocha.

Fi.349 B15
Mi.390II
100 PLN
3443

1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 23/34, znaczek z poz. 24 z błędem "prawa jedynka bez haczyka", znaczek z poz. 33 z błędem "litera ę innego kroju", na poz. 23 uszkodzone t, a z poz. 34 uszkodzone C, gwarancja Walocha.

Fi.349B3, B12
Mi.390II
200 PLN
3444

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4".

Fi.349B4
Mi.390II
30 PLN
3445

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "ścięta litera z w zł", dorobiona nowa guma, gwarancja.

Fi.349B6
Mi.390II
30 PLN