Auction 62. Communist Poland 1945-1952

3366

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list w kopercie firmowej okupacyjnego Banku Emisyjnego, przesłany 13.4.1945 miejscowo w Krakowie; stempelek cenzury wojskowej 536; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
3367

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony ofrankowany dwoma czworoblokami, wysłany 23.II.1945 z urzędu Warszawa 50 do Międzynarodowego Krzyża w Genewie, z braku jakiegokolwiek kasownika znaczki unieważniono przekreślając je czerwoną kredką, prowizoryczny stempelek polecenia, przy którym oprócz numeru przesyłki dopisano datę wysyłki; idealnie odciśnięty stempelek cenzury wojskowej 370 z orłem w koronie!!! kasownik odbiorczy 2.IX - przesyłka "szła" za frontem przez 7 miesięcy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
600 PLN
3368

1944 Goznak, fragment arkusza, materiał badawczy.

Fi.343
Mi.384
45 PLN
3369

1944 list z Rzeszowa do Hyżnego na poniemieckiej kopercie służbowej.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
3370

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, okupacyjny formularz wysłany 23.II.1945 z Ząbkowic do Krakowa, kasownik prowizoryczny - datownik okupacyjny "ZOMBKOWITZ (OB. SCHLES)"; cenzura wojskowa 809; walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.343
Mi.384
250 PLN
3371

1944 Goznak, znaczek z fragmentarycznym abklaczem. Rzadkie dla tej pozycji.

Fi.343
Mi.384
35 PLN
3372

1944 list polecony z Warszawy - Grochowa do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie (ciekawy obieg przez Turcję i Egipt), R-ka WARSZAWA 26, stempel cenzury egipskiej, znaczki kasowane stemplem prowizorycznym "Warszawa 26", datownik ANKARA i steple cenzury egipskiej.

Fi.343
180 PLN
3373

Fi.343t
Mi.384
200 PLN
3374

1944 KRN, znaczek poz. 8 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Walisch.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
3375

Fi.344
Mi.386
30 PLN
3376

Fi.344
Mi.386
120 PLN
3377

1944 K.R.N., znaczek stemplowany prowizorycznym kasownikiem, gwarancja Walocha.

Fi.344
Mi.386
20 PLN
3378

Fi.344 B11
Mi.386
25 PLN
3379

1944 K.R.N., znaczek z poz. 76 z błędem "uszkodzone 1 zł", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B14
Mi.386
25 PLN
3380

1944 wydanie przedrukowe, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.344-6
Mi.386-8
25 PLN
3381

Fi.344-6
Mi.386-8
280 PLN
3382

1944-45 K.R.N., P.K.W.N., R.T.R.P., seria w czworoblokach, komplet walcy po lewej walec I 1 zł. i walec III 3 zł., po prawej walec II (2 zł i 3 zł.); prawy górny znaczek za 1 zł/25 gr. z błędem na poz.18 "cyfra 1 i litera z uszkodzone", lewy dolny znaczek za 3 zł./25 gr. z II walca z błędem na poz. 17 "cyfra 9 wcięta z prawej".

Fi.344-46 B11, B2
Mi.386-88
250 PLN
3383

1944 K.R.N., marginesowa parka znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka; oba z błędami: górny z poz.11 "przerwa i wcięcia w cyfrze 3", dolny z nasuniętym z poz.31 "przerwa w dolnej lewej kresce", gwarancja Krawczyk.

Fi.344x B7+16
Mi.386
500 PLN
3384

1944 PKWN, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.345
Mi.387
25 PLN
3385

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconym liście wysłanym 17.3 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.345, 343
Mi.387, 364
1 800 PLN
3386

Fi.346
Mi.388
2 000 PLN
3387

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym.

Fi.346
Mi.388
200 PLN
3388

Fi.346
Mi.388
25 PLN
3389

1944 RTRP, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.346
Mi.388
30 PLN
3390

Fi.346
Mi.388
60 PLN
3391

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 67 z błędem "uszkodzone 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.346 B2
Mi.388
25 PLN
3392

1944 R.T.R.P., znaczek z błędem "uszkodzona druga cyfra 4".

Fi.346B7
Mi.388
15 PLN
3393

1944 RTRP, znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem - nominał na dole znaczka.

Fi.346x
Mi.388
45 PLN
3394

Fi.346x
Mi.388
130 PLN
3395

Fi.346x
Mi.388
120 PLN
3396

Fi.346x
Mi.388
200 PLN
3397

1944 zaniechane wydanie znaczków opłaty na listy polecone - nadruki ZŁ 3 ZŁ/ZWYCZAJNA i ZŁ 3 ZŁ/POLECONA; jedno z najciekawszych wydań Polski Ludowej, nakład drugiego znaczka to tylko jeden 25-cioznaczkowy arkusz co czyni go najrzadszym znaczkiem powojennym, ocalało ich kilka bo przez lata znaczki były mało rozpoznawalne i część uległa zniszczeniu, ładny stan, pełna oryginalna guma, gwarancja Schmutz.

Fi.VI-VII
40 000 PLN
3398

1944 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu, parka odbitek kontrolnych-prób na papierze różowopomarańczowym; lewa z poz.31 rzadszego typu 2 - z kwadratową kropką po gr., prawa z poz.32 typu 1 - z okrągłą kropką, gwarancja.

Fi.VII P t.2+t.1
900 PLN
3399

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs
1 900 PLN
3400

1944-6 zestaw znaczków z kasownikami prowizorycznymi.

80 PLN
3401

80 PLN
3402

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2300 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 500 PLN
3403

Fi.343
Mi.384
60 PLN
3404

Fi.343
Mi.384
60 PLN
3405

1945 kartka (całostka GG) z Krakowa do Kielc, stempel cenzury nr 511.

Fi.343
Mi.384
100 PLN