The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 62. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2648

1942 kartka z Krakowa z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.72
10 PLN
2649

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego we Lwowie, na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444 (2.41); temat - MEDYCYNA.

Fi.72; 27; Fp1c
50 PLN
2650

1942 miejscowa kartka z Częstochowy 23.6.42 kasowana wirnikiem propagandowym typ VIIC, czysto odbity wirnik.

Fi.75
180 PLN
SOLD
2651

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna okolicznościowa karta z ilustracją w kolorze czerwonawobrązowym, ostemplowana 14.8 w Krakowie.

Fi.75; 22
120 PLN
2652

1942 V (Viktoria) i "Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach", dwa różne dodatkowe stemple propagandowe stosowane w celach propagandowych na korespondencji prywatnej, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa.

Fi.78
150 PLN
2653

1942 list z Krakowa 9.IX.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.78
10 PLN
2654

1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi.

Fi.78
35 PLN
2655

1942 kasownik okolicznościowy z Lublina z okazji 600-lecia miasta.

Fi.85
10 PLN
2656

1942 urodziny Hitlera, seria na karcie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie.

Fi.89-91
20 PLN
2657

1942 53. urodziny A.Hitlera, odbitka matrycowa w pojedynczym arkusiku na papierze kartonowym, wykonano pojedyncze próby w różnych kolorach, gwarancja.

Fi.90P
4 500 PLN
2658

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu w Krakowie.

Fi.92-95, 22
30 PLN
2659

1942 3. rocznica utworzenia GG, dwie serie.

Fi.96-100
10 PLN
2660

1942-4 artystycznie wykonana (ręcznie malowana) strona albumowa, pochodząca z hiszpańskiej kolekcji (Barcelona); znaczki czyste bez podlepek w bardzo dobrym stanie.

Fi.96-100,104,120-4
250 PLN
2661

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
30 PLN
2662

1942 3. rocznica powstania Generalnego Gubernatorstwa, odbitka matrycowa w pojedynczym arkusiku na papierze cienkim białym gumowanym, wykonano pojedyncze próby w różnych kolorach, gwarancja Ludin i osobno atest bez zdjęcia.

Fi.98P
4 500 PLN
2663

1942 kasownik okolicznościowy i seria z okazji urodzin A.Hitlera.

Fi.101-3
10 PLN
2664

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria skasowana 24.7 na kopercie o sygnaturze III.42.

Fi.120-124; Ck2
20 PLN
2665

1942 kartka z Warszawy 6.5.42 do Wilna, stemple cenzury.

Fi.Cp8
25 PLN
2666

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9I
Mi.P12/01 
15 PLN
2667

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste.

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03 
100 PLN
2668

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
15 PLN
2669

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
50 PLN
2670

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02 
10 PLN
2671

1942 przesyłka zagraniczna do Portugalii, karta wysłana 15.9 z Warszawy do Lizbony, stempelki i oznaczenia cenzur niemieckich Wehrmachtu i portugalskich, stemple odbiorcze; przesyłkę przekazano do Polskiego Czerwonego Krzyża w Anglii - adnotacja czerwoną kredką "P.C.K."; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp9b, 42, 73
250 PLN
2672

1942 karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.Cp9b; 22
30 PLN
2673

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9c
30 PLN
2674

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list urzędowy w specjalnej kopercie "Ostbahn"z sygnaturą nakładu "751 01 C6", wysłany miejscowo 1.3 w Warszawie, odbitka pieczęci urzędowej.

Fi.U31
80 PLN
2675

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście z Częstochowy wysłanym we wrześniu 1942 do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość.

Fi.VIIc
600 PLN
2676

1942 list polecony z Rumunii, wysłany 6.II z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie i stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


200 PLN
2677

1942 nalepka Deutsche Post Osten naklejane przez pocztę na blankiety wpłat na pocztowe konto czekowe.


400 PLN
2678

1943 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - 8 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 6.8 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz

Fi.9
600 PLN
2679

1943 stempel okolicznościowy z Krakowa.

Fi.31
10 PLN
2680

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji czwartej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.34
15 PLN
2681

1943 kasownik okolicznościowy (motyw kolejki linowej), przygotowany z okazji zawodów sportowych "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 4-5.X.

Fi.41, 66; 33
50 PLN
2682

1943 list polecony w kopercie firmowej wysłany 27.I z urzędu Warszawa C1 do Sochaczewa, datownik nadawczy z wyróżnikiem "ae"; kasownik odbiorczy SOCHACZEW (DISTR. WARSCHAU) z wyróżnikiem "a" na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.49, 75
50 PLN
2683

1943 polecony list pobraniowy wysłany 27.8 z Krakowa do Sochaczewa; na odwrocie zalepka listowa firmy PIONIER i kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.69, 77, 112
160 PLN
2684

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!", kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie.

Fi.70; 29
30 PLN
2685

1943 przesyłka gazetowa w języku ukraińskim "KPAKIBCKI BICTI" wysłana z Krakowa, ofrankowana znaczkiem GG i ostemplowana wirnikiem propagandowym, bardzo rzadkie.

Fi.72
140 PLN
2686

1943 portret Hitlera, 80gr + 80gr + 6gr - frankatura trójkolorowa, ekspresowy list polecony przesłany 18.12 miejscowo w Krakowie; kasownik odbiorczy na odwrocie; dołączono oryginalny dowód nadania listu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.72, 85, 112
150 PLN
SOLD
2687

1943 kartka z Lublina 22.12.43 do Warszawy.

Fi.75
10 PLN