The new auction will start soon

Auction 62. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2568

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.12 z Opatowa do Radomia; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6A
Mi.P7F 
120 PLN
2569

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź z nadrukiem; hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", skasowana grzecznościowo 22.I.1942 w Chełmie Lubelskim polskim przedwojennym datownikiem! bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
120 PLN
2570

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
Mi.P8
135 PLN
SOLD
2571

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 8.IV.1941 z miejscowości Ćmielów do Zakrzowa, co ciekawe znak opłaty unieważniono jeszcze polskim przedwojennym datownikiem, w dodatku w kolorze fioletowym!!! interesujący walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp7I
Mi.P8 
60 PLN
2572

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
60 PLN
2573

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.41 dofrankowana (opłata niezgodna z taryfą), wysłana z agencji pocztowej w Jaraczowie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Jaraczów über Tomaszów Lub." - zwraca uwagę niedozwolone użycie w nazwie miejscowości polskich znaków diakrytycznych (tu "ó"); znaki opłaty skasowano 8.9 w Piotrkowie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
50 PLN
2574

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9 
50 PLN
2575

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe KANIE".

Fi.D1-4
50 PLN
SOLD
2576

1940 znaczek doręczeniowy o nominale 50 gr na wycinku z paczki, nadanej w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Czarna Łańcucka, skąd paczkę dostarczono do Łańcuta i z tamtejszego urzędu pocztowego wysłano ją do Zakopanego; znaczki doręczeniowe najczęściej spotyka się czyste, albo grzecznościowo stemplowane, kasowane oryginalnie, a w szczególności na niefilatelistycznych całościach są niezwykle rzadkie; bardzo dobry stan zachowania; fotoatest Schmutz.

Fi.D4
2 000 PLN
SOLD
2577

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
200 PLN
2578

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XI "Mehr als 5 gestempelte Sätze können wegen Papier-", karta czysta; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

Fi.Fcp2I
100 PLN
2579

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; tekst XXII "Infolge..." w podpisie "Im Auftrag Klimek", karta czysta; egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Fcp2II
1 500 PLN
2580

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), skasowana 5.3.42 w urzędzie Kraków 1.

Fi.FCp3
80 PLN
2581

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XX "Mit Rücksicht auf die kriegsbedingten Verhältnisse er-", wysłana 18.8.43 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieskie stemple urzędowe; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
400 PLN
2582

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
80 PLN
2583

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
270 PLN
SOLD
2584

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
2585

1940 formularz ofrankowany znaczkiem za 30 gr II wydania przedrukowego, rozprowadzany w urzędach pocztowych; nieopisany w katalogu!

Fi.Fp
40 PLN
2586

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowanych.

Fi.U1-15
50 PLN
2587

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych na wycinkach, ostemplowana w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci.

Fi.U1-15; 19
120 PLN
2588

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

Fi.U11
80 PLN
SOLD
2589

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi drukiem kolorów.

Fi.U15
50 PLN
2590

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
2591

1940 próba w kolorze czarnym na papierze niegumowanym bez nominału.

Fi.U16P
230 PLN
2592

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału (Fi.750.-), gwarancja,

Fi.U17 nz
600 PLN
2593

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału, naturalne lekkie pęknięcia na gumie, gwarancja,

Fi.U22 nz
500 PLN
2594

1940 wycinek ze stemplem pośrednictwa pocztowego w Podkowie Leśnej.


60 PLN
2595

1940 koperta służbowa do korespondencji urzędowej.


30 PLN
2596

1940 widoki zabytkowych budowli, cięta próba z odbitkami dwóch znaczków za 24 i 80 gr, gwarancja Schmutz i Kronenberg, fotoatest Kronenberg


1 500 PLN
SOLD
2597

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.


60 PLN
2598

1940 czysty blankiet Międzynarodowego Przekazu Pocztowego, wymiary 147 x 105 mm, sygnatura DPO 217(7.40); doskonały stan zachowania.


200 PLN
SOLD
2599

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN
2600

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych każda ostemplowana okolicznościowo 26.10 w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14-18
100 PLN
2601

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.18; 10
30 PLN
2602

1941 przekaz paczkowy z Słupi Nowej do Czerwińska nad Wisłą, paczka niedoręczona i zwrócona nadawcy. W grudniu 1940 r. naziści utworzyli w Wyszogrodzie getto, zlokalizowane w rejonie ulic: Rębowskiej, Kościelnej, Płockiej, Ogrodowej, Krótkiej i Starego Rynku. Z czasem teren ten został otoczony drutem kolczastym. Zamknięci w getcie Żydzi byli zmuszani do robót na rzecz III Rzeszy, między innymi w obozie w Bielsku. Likwidacja skupiska żydowskiego w Wyszogrodzie przebiegała stopniowo. W dniu 6 marca 1941 r. grupę około siedmiuset osób wysiedlono do obozu w Działdowie, a następnie do Nowej Słupi koło Kielc. Kolejna deportacja miała miejsce w lipcu 1941 r. W dniu 29 listopada 1941 r. naziści zburzyli dzielnicę żydowską w Wyszogrodzie, a pozostających w mieście Żydów deportowali do gett w Nowym Dworze Mazowieckim i Czerwińsku.

Fi.40, 41, 45, 47
650 PLN
2603

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
100 PLN
2604

1941 kartka z Radomska 21.10.41.

Fi.43
10 PLN
2605

1941 "V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki, list wysłany 29.7 z Kielc do miejscowości Zakrzów, stempelek bardzo ładnie odciśnięty, znaczek z miejscowymi przebarwieniami; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.45
200 PLN
2606

1941 list z Warszawy do Łaz.

Fi.45
10 PLN
2607

1941 front listu nadanego przez pośrednictwo pocztowe w Pcimiu przez Myślenice do Krakowa.

Fi.45
25 PLN