Auction 61. WW1 military postage

28479

50 PLN
28480

200 PLN
28481

35 PLN
28482

20 PLN
28483

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 163, formularz datowany 19.IV, wysłany 22.IV ze "Stacyi Kolei Krymno" leżącej na linii kolejowej Brześć-Kowel do miejscowości Rzęsna Polska, za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 163 (Berek D14) obsługującej jednostki polskie stacjonujące w okolicach Kowla; pieczęć formacyjna z godłem "6 Szwadron 2p. ułanów Leg.Pol." u Berka nieopisany!!! przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; całość w dobrym stanie zachowania.

800 PLN
28484

500 PLN
28485

1916 widokówka z dekoracją "czwartaków" z Dęblina 30.3.16 z 3. kompanii uzupełniającej do Kreiskommando Opatów, datownik węgierski HADTAP-POSTAHIVATAL 125, fioletowy stempel ZENSURIERT.

90 PLN
28486

1916 karta polowa z Bistrai 1.6.16 z wiadomością o legioniście w szpitalu Czerwonego Krzyża w Białej do Komendy w Kozienicach przekierowany do Dęblina, datownik BISTRAI, fioletowy stempel odbiorczy "C.i k. Komenda Grupy / Legionów Polskich / PUŁKOWNIKA ZIELIŃSKIEGO / Pres ....... dn......... 191../ L....... z ...........zl.", fioletowe stemple "K.u.k. Offiziers-Rekonvaleszentenheim" i "PORTOFR. DIENSTSACHE".

110 PLN
28487

1916 kartka grzecznościowo stemplowana kasownikiem poczty polowej nr 247.

40 PLN
28488

1916 całostka dla pracowników cywilnych.

40 PLN
28489

1916 kartka z poczty polowej w Dąbrowie do Pragi, stempel cenzury wojskowej.

80 PLN
28490

1916 karta pocztowa wysłana z Radomia 21.5.16 z Biura Werbunkowego do Sandomierza, rzadki stempel formacyjny z orłem "- OFICER WERBUNKOWY LEGIONÓW POLSKICH - w RADOMIU".

150 PLN
28491

1916 karta polowa wysłana z Werch z Wołynia 18.2.16 z 3. szwadronu 1. pułku ułanów do Radomia do Komendy Placu Legionów Polskich, datownik FELDPOSTAMT 118, czerwony stempel formacyjny z orlem(S) "* KOMENDA 3 SZWADRONU 1-go PUŁKU UŁAN. LEGJON. POLSK.".

150 PLN
28492

1916 karta pocztowa pisana 10.3.16 z "okopów" przez chorążego 3. batalionu 6. pułku III. Brygady Legionów do Lwowa, datownik FELDPOSTAMT 355, niebieski stempel formacyjny z orłem "* Komenda III.Batalionu 6. p.p. * Legionów Polskich".

150 PLN
28493

150 PLN
28494

140 PLN
28495

Fi.15
1 000 PLN
28496

Fi.15
200 PLN
28497

250 PLN
28498

1916 widokówka ręcznie malowana z poczty polowej 166 4.4.16 do Nowego Sącza, stempel krakowskiego szpitala wojskowego "K.K. LANDWEHRSPITAL * KRAKAU *".

90 PLN
28499

1917 Legiony Polskie - AUSTRIACKA POCZTA POLOWA 199, list gończy za dezerterem, wysłany 6.I z Dęblina do Lublina za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie operujące w rejonie Dęblina; pieczęć formacyjna "SĄD KOMENDY GRUPY LEGIONÓW POLSKICH/ Pułkownika ZIELIŃSKIEGO" (Berek P93), przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; niecodzienna całość w doskonałym stanie zachowania

600 PLN
28500

25 PLN
28501

1917 "K.u.k. 30,5 cm. Mörser-Batterie Nr.28" - bateria ciężkich haubic (moździerzy oblężniczych) Škoda 305 mm, jednych z najcięższych w czasie I wojny światowej, moździerze te wykorzystywano m.in. w czasie obrony Przemyśla; widokówka pisana po polsku, wysłana 21.VII do Krakowa za pośrednictwem poczty polowej 376 (kasownik z wyróżnikiem "b"); niezwykle ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN
28502

1917 Reisen (Rydzyna) - obóz jeniecki dla rosyjskich oficerów (w tym także Polaków), koperta-formularz wysłana 5.VII z obozu do sekcji Moskiewskiego Komitetu Pomocy jeńcom w Kopenhadze, stempelki i zalepka cenzury obozowej; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

250 PLN
28503

1917 list polecony, wysłany 16.VII do Berlina, za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.380, specjalna nalepka polecenia, na odwrocie stempelek nadawcy gotykiem "Deutsche Feldpost Nr.380" i kasownik odbiorczy.

40 PLN
28504

1917 Legiony Polskie - koperta wysłana 6.VI za pośrednictwem poczty polowej 378 do Dąbrowy Górniczej, dwuwierszowa pieczęć formacyjna z orłem "Komenda personalnej stacyi zbornej Legionów polskich" - u Berka nieopisana!!! stempelek cenzury w języku niemieckim (Berek C35); dobry stan zachowania (ubytek fragmentu tylnej klapy), ładnie odbite stemple; w obrocie pocztowym Legionów Polskich wykorzystywana głównie karty, koperty spotyka się dużo rzadziej.

Fi.18
400 PLN
28505

60 PLN
28506

1917 Legiony Polskie - formularz z orłem (Kucharski K.45) wysłany 13.1 z Grójca za pośrednictwem niemieckiej poczty okupacyjnej, doskonale odciśnięty stempelek formacyjny z orłem "Komisaryat Werbunkowy Wojsk Polskich w Grójcu" - nieopisany u Berka!!! rzadki walor o ładnej prezencji w minimalnie słabszym stanie zachowania (ubytki lica papieru na froncie).

250 PLN
28507

1917 Polski Korpus Posiłkowy - formularz wysłany z posterunku żandarmerii w miejscowości Buszkowice do Przemyśla, stempel wpływu "Polowy Sąd Wojenny Dowództwa Polskiego Korpusu Posiłkowego" z dostawioną datą "11 Grud 1917"; okrągły stempel formacyjny nadawcy "K.K.LANDESGENDARMERIEKOMMANDO Nr.5" i "Portofreie Dienstsache"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania;

1917 formularz wysłany 28.XII z Rzeszowa do Przemyśla, przeadresowany i dosłany do Bolechowa, stempel wpływu "WESZŁO DO DZIENNIKA PODAWCZEGO DOW. POLSK. KORPUSU POSIŁK." z datą 5.I.1918; jednowierszowy stempel formacyjny nadawcy "K.u.k.Reservespital in Rzeszow"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; na karcie albumowej z opisem.

800 PLN
28508

1917 list wysłana za pośrednictwem poczty polowej 378 10.VII.17 najprawdopodobniej do rodziny, stempel formacyjny "2. Pułk Ułanów Polskich Legionów / Szwadron", list zwrócony ze względu na działania wojenne - stempel "Wegen Kriegslae / retour".

120 PLN
28509

1917 kartka z Ostrowa 7.I.17 do Lublina, stempel formacyjny "I Brygada Piłsudskiego / 5. P.P. LEG. POL. KOMPANIA 5".

200 PLN
28510

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław do poczty polowej nr 378.

20 PLN
28511

20 PLN
28512

20 PLN
28513

1917 karta wysłana poczty polowej nr 378 z Zambrowa 28.7.17 z 2.pułku legionów na feldpost 281, fioletowy stempel owalny z orłem "* KANCELARYA RACHUNKOWA 2. PUŁKU LEGIONÓW POLSKICH", stan dobry.

150 PLN
28514

1917 list z Dęblina 12.IV.17 z kompanii sztabowej 2. batalionu 6. pułku piechoty do Krakowa, datownik K. u. K. ETAPPENPOSTAMT 199, bardzo rzadki stempel z orłem "KOMENDA ( 6 P.P.) LEG.POL."

130 PLN
28515

80 PLN
28516

15 PLN
28517

50 PLN
28518

90 PLN